تاثیر الگوریتم mobile first index در سئوی سایت

گوگل در سال های قبل پی در پی الگوریتم های مختلفی را ارائه کرده است که در موضوعات مختلفی بوده است الگوریتم mobile first یکی از این الگوریتم ها است . این الگوریتم بطور خلاصه برای متمایز کردن سایت ها از همدیگر طراحی شده اند که این تفاوت ترتیب رتبه صفحات سایت را در گوگل تغییر میدهد و عملا دسته بندی خاصی بین وب سایت ها ایجاد می شود و با محتوایی که در موبایل ها نمایش میدهد نتایج گوگل تغییر میکند .

معمولا سايت هاي که ريسپانسيو نيستند نمايش سايت در نسخه دسکتاپ و موبايل متفاوت هستند و نظم خاصي در نمايش نسخه موبايل نيست .همين موضوع سايت هاي که اصول نسخه موبايل وب سايت خود را براي کاربران موبايلي  هم در نظر گرفته اند و طراحي اپليکيشن موبايل را  ارزشمند تلقي ميکند و جايگاه آنها را بهبود ميدهد .

آيا فقط ريسپانسيو بودن سايت مهم است ؟

يکي از مهمترين فاکتور هاي  اين الگوريتم  واکنش گرا بودن  طراحي سايت يا ريسپانسيو بودن آن است ولي همه فاکتور ها نيست و بايد به پارامترهاي ديگر هم توجه لازم را بکنيد . غير از اين مورد پارامتر هاي ديگري چون محتواي مناسب  ، سرعت لود سايت ، ميزان حضور کاربران در وب سايت ، يوزر فرندي بودن وب سايت و ديگر پارامترها مثل AMP  اشاره کرد .
در کل هر حرکتي که باعث راحت تر شدن دسترسي کاربران به محتويات سايت شما مي شود و نظر کاربر را جلب ميکند

 حتما بخوانيد

دلايل جريمه شدن سايت توسط گوگل

سئو در الگوریتم Mobile First Index

نحوه تشخيص بدست آوردن پارمتر هاي الگوريتم Mobile First Index

هر زمان که سايت شما توسط گوگل بررسي شود پيامي از طرف گوگل براي شما در پنل کنسول گوگل  ارسال مي شود  و وبعد از مدتي حتما جايگاه شما در گوگل تغيير خواهد کرد و همچنين گوگل ابزاري را براي ديدن سايت و سازگاري با اين الگوريتم قرار داده تا نمايش سايت را ببينيم شما با کليک بر اين لينک ميتوانيد از سلامت سايت خود اطلاع پيدا کنيد .

پارمتر هاي الگوريتم Mobile First Index

 حتما بخوانيد

معرفي و بررسي ووکامرس

پارامتر هاي سايت  براي الگوريتم Mobile First Index

محتواي يکسان نسخه موبايل و دسکتاپ
پارامترهاي  اسکيما را رعايت کنيم
محتواي پنهان نداشته باشيم
از طراحي فلش دوري کنيم
نقشه سايت را جدي بگيريم
سرعت سايت را افزايش دهيم
Amp را افراموش نکنيم
موبايل فرندي بودن را حتما رعايت کنيم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس