ویژگی های نام سایت

نام دامنه وب سایت شما هویت برند شما را مشخص می نماید و اهمیت بسیار بالایی دارد و در انتخاب نام برند بسیار دقت نمایید . از کلمات کوتاه و ساده استفاده نمایید .

دامنه وب سایت شما هویت برند شما را مشخص می نماید پس انتخاب دامنه اهمیت بسیار بالایی دارد و تفاوتی میان این که شما یک وب سایت شخصی داشته باشید یا قصد گسترش تجارت خود را دارید وجود ندارد . در انتخاب نام دامنه دقت نمایید که به همان صورت که نام دامنه تلفظ می شود به همان صورت هم نوشته شود . ما در این مقاله برخی از اساسی ترین نکات برای انتخاب نام دامنه مناسب را برای شما توضیح می دهیم .

نکات مهم انتخاب نام سایت

 

دامنه باید به سادگی و آسانی خوانده و نوشته شود :

در انتخاب نام دامنه دقت نمایید که نام دامنه به آسانی تلفظ شود . درست است که نام دامنه باید سری و به آسانی توسط کاربران تایپ شود اما تلفظ نام دامنه بسیار مهم تر است زیرا افراد آنچه تلفظ می کنند و خوانده می شود را سریع تر و بهتر یاد می گیرند . در انتخاب نام دامنه سادگی را حتما مدنظر قرار دهید .

انتخاب دامین سایت
دامنه وب سایت باید برند شما را معرفی نماید :

نام دامنه وب سایت را به گونه ای انتخاب نمایید که برند شما را به درستی معرفی کند . شما می خواهید از وب سایت خود برای کسب درآمد و تجارت و معرفی برند استفاده کنید . دامنه یک وب سایت مانند انتخاب مواد اولیه برای ساخت یک ساختمان می باشد که اگر درست انتخاب شود ساختمان به درستی ساخته می شود . نام دامنه هم اگر درست انتخاب شود وب سایت شما موفق خواهد شد . یک سایت زمانی موفق خواهد شد که با رقبای خود تفاوت داشته باشد .

از اعداد و خط تیره در انتخاب نام دامنه استفاده نکنید :

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از افراد هنگام انتخاب نام دامنه مرتکب می شوند استفاده از خط تیره و اعداد در نام دامنه است . برای مثال شما قصد ثبت نام دامنه ای را برای تجارت خود دارید اما هنگام ثبت متوجه می شوید که این وب سایت قبلا ثبت شده و شما برای آسان کردن کار خود از اعداد یا خط تیره بین کلمات دامنه استفاده می کنید . این کاراشتباه است زیرا در سال های اخیر وب مسترها به این نتیجه رسیده اند که دامنه هایی با خط تیره یا شماره کم تر در ذهن مخاطب باقی می مانند و کاربران در ابتدا دامنه ها را بدون خط تیره استفاده می کنند و بازدید سایت رقیب شما بیش تر می شود و شما کاربر خود را از دست می دهید .

اولویت انتخاب را  .comدر نظر بگیرید :

از آنجایی که حدود 75 درصد دامنه های موجود در فضای اینترنت با .com  به پایان می رسند سعی نمایید که دامنه مورد نظر خود را با .com  انتخاب کنید . بعضی از افراد هنگام انتخاب نام دامنه اگر دامنه مورد نظر با .com  قبلا ثبت شده باشد سراغ گزینه های دیگری مانند  .ir  یا  .net  و یا …. می روند که این روش بسیار اشتباه است . ما به شما توصیه می کنیم که اگر .com  دامنه ای قبلا ثبت شده باشد حتما به سراغ نام دامنه دیگری بروید زیرا اگر کاربران شما انتهای URL  را ننویسند مرور گر ها به صورت خودکار آنها را به سمت  .com  که ممکن است رقیب شما باشد می برد .

در انتخاب نام دامنه خود از کلمات کلیدی استفاده نمایید :

اگر شما در انتخاب نام دامنه خود از کلمات کلیدی استفاده نمایید به موتورهای جستجو می گویید که موضوع وب سایت شما چیست و این در ارتقاء رتبه وب سایت شما نقش بسیار زیادی دارد و مستقیم در سئو سایت شما تاثیر گذار است .انتخاب نام دامنه براساس کلمات کلیدی بسیار مشکل است . شما در این انتخاب باید خلاق باشید و بتوانید از ترکیب کلمات کلیدی استفاده نمایید .

نام دامنه خود را کوتاه انختاب کنید :

دامنه هایی با طول کوتاه استفاده نمایید . طول دامنه نباید از 15 کارکتر بیش تر باشد زیرا باعث خستگی کاربر شما می شود .

ما در این مقاله به برخی از اساسی ترین نکات برای انتخاب نام دامنه اشاره کردیم . برای راهنمایی و مشاوره بیش تر با همکاران ما در شرکت طراحی سایت اصفهان رایسان در تماس باشید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس