بررسی نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان

نظرسنجی پیامکی

در این قسمت می خواهیم‌ به بررسی نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان بپردازیم. تصور کنید که فعالیت شرکت شما بسیار عالی است و مشتریان از تمام خدمات ارائه شده توسط شما راضی می باشند اما بهتر است کمی با خود صادق باشید. شما چگونه می توانید این موضوع را که مشتریان از خدمات شما راضی هستند ثابت کنید. در نظر داشته باشید کیفیت مواد غذایی با تست کردن آن ها مشخص می شود. کیفیت کار و خدمات شما نیز تنها توسط مشتریان و میزان رضایتمندی آن ها مشخص می گردد. اگر مشتریان از خدمات و محصولات ارائه شده توسط شرکت شما راضی باشند، فروش شما نیز تا حدود بسیار زیادی افزایش پیدا می‌ کند. شما با برگزاری یک نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان با پنل پیامک  , دستگاه ثبت موبایل مشتری می توانید کیفیت کار خود را سنجیده و آن را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که نظرسنجی به چه صورت است و چه سوالاتی در نظرسنجی باید پرسیده شوند.

 

نظرسنجی پنل پیامک

طبقه بندی مشتریان و انجام نظر سنجی در این زمینه

در این قسمت می خواهیم شما را با پنج سوال مهم که باید از مشتریان خود بپرسید تا بتوانید یک نتیجه گیری درست داشته باشید آشنا کنیم.
اولین سوال این است که چقدر از برند ما رضایت دارید؟ می توان گفت این ساده ترین و راحت ترین سوال است و می تواند برای شروع کار بسیار مناسب باشد. شما با پرسیدن این سوال می توانید یک دید عمیق و کلی در رابطه با نوع کسب و کار و خدماتی که ارائه می دهید به دست آورید. بهتر است پاسخ ها را به صورت گزینه ای در نظر بگیرید تا مشتریان بتوانند راحت تر جواب سوال را انتخاب کنند. در کنار جواب های گزینه ای، بهتر است یک راه برای توضیح بگذارید تا مشتریان شما بتوانند مواردی را که مایل هستند در قسمت توضیحات ذکر کنند.
سوال بعدی ارزیابی شرکت و محصولات شما در بخش های مختلف می باشد. زمانی که شما این سوال را بپرسید مشتریان می توانند قسمت های مختلفی از شرکت و خدمات شما را بررسی و ارزیابی کنند. به این صورت شما می توانید نتایج بهتری نیز به دست بیاورید. به عنوان مثال پشتیبانی شرکت یکی از موارد بسیار مهم می باشد. شما با این پرسش می توانید نظر مشتریان را در رابطه با آن جویا شده و در جهت رفع مشکلات مربوطه برآیید. شما می توانید یک بازه مشخص کرده تا مشتریان درون این بازه پاسخ خود را انتخاب کنند. بازه عالی تا ضعیف می تواند یک انتخاب مناسب باشد تا مشتریان بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به پرسش‌ های شما درون این بازه پاسخ داده و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

سوالی قدیمی ولی مهم

سوال بعدی این است که چقدر احتمال دارد که مشتریان شما را به دیگران و آشنایان خود معرفی کنند؟ این سوال جزو سوالات قدیمی و بسیار متداول می‌ باشد که پاسخ آن می‌ تواند تحولات بسیار زیادی در کسب و کار و خدمات شما ایجاد کند. یکی از مهمترین اتفاقاتی که ممکن است برای برند و یک شرکت بیفتد، معرفی شدن آن توسط مشتریانش به افراد دیگر می باشد. هر چقدر این اتفاق بیشتر باشد و بازاریابی دهان به دهان اتفاق بیفتد، شرکت مربوطه در کار خود موفق تر می شود. شما با این روش می توانید در درازمدت بیزینس خود را توسعه داده و آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. در نظر باشید نتیجه این سوالات بسیار مهم هستند. اگر مشتریان زیادی تمایل ندارند که شما را به آشنایان خود معرفی کنند شما باید متوجه وجود یک مشکل و ایراد اساسی در کار خود شوید. بهتر است در سریعترین زمان اقدام کنید و تا دیر نشده مشکل را در برطرف نمایید.

ادامه
آیا مشتریان تا یک ماه آینده مجدد به شما مراجعه کرده و خرید خود را انجام می دهند؟ در نظر داشته باشید که حفظ مشتری بسیار بیشتر و سودآورتر از جذب مشتری جدید می باشد. یک جمله بسیار معروف وجود دارد که همیشه فروش دوم از فروش اول برای افراد راحت تر است. اگر مشتریان از کیفیت کار و خدمات شما راضی باشند بارها و بارها خرید خود را از شما انجام می‌ دهند و به این صورت می‌ توانند به مشتری دائمی برای شما تبدیل شوند. شما با این کار می توانید به مشتریان وفادار خود کمک کرده و آن ها را بیشتر از قبل حمایت کنید. همچنین نکاتی که سبب شده مشتریان به مشتریان وفادار و دائمی تبدیل شوند را تقویت کنید.

آیا موضوعی وجود دارد که کمبود آن در کسب و کار سبب ایجاد ناراحتی و مشکل شود؟ در نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان این سوال یک سوال بسیار کاربردی و مفید است. در نظر داشته باشید هر مشتری نیاز مخصوص به خود را دارد و مشتریان بی نهایت کمال گرا می باشند و به دنبال بهترین خرید هستند. مشتریان از مجموعه ای خرید می‌ کنند که دارای پشتیبانی قوی است. با پرسیدن این سوال بسیار ساده و پیش پا افتاده می توانید نیازهای کامل مشتریان خود را متوجه شده و در صدد رفع آن ها بربیاید. هر چقدر کسب و کار شما گسترده تر شود، شما می‌ توانید به جذب مشتری بیشتری پرداخته و موفقیت فروش خود را توسعه دهید. در نظر داشته باشید این سوال بسیار مهم است و شما باید زمان و هزینه بیشتری برای رسیدن به پاسخ آن بگذارید. پاسخ این پرسش اهمیت بسیار زیادی برای کسب و کار شما دارد.

نکته بسیار مهم و جادوی در نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان پیگیر بودن است

در نظر داشته باشید تمام سوالاتی که در نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان عنوان شد زمانی می تواند برای بیزینس و کسب و کار شما مهم و مفید واقع شوند که به طور منظم و دوره ای از مشتریان پرسیده شده و جواب ها به صورت درست و اصولی بررسی و تحلیل شوند. در غیر این صورت به هیچ عنوان نمی‌ توان نتیجه خوبی از این سوالات گرفت.
تمام این نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان و صرف زمان و هزینه باید سبب شوند که کسب و کارتان رشد پیدا کند. بنابراین بهتر است پیگیر موضوع باشید و به صورت مداوم نظرسنجی از مشتریان خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید اولین باری که شما این کار را انجام می دهید تنها یک دانه را درون خاک قرار داده و آن را کاشتید اما در صورت آبیاری مداوم و انجام رسیدگی‌ های مستمر می توانید آن را به یک نهال سرسبز تبدیل کنید. پس پرسش و پاسخ به صورت مداوم و مستمر از مشتریان سبب می شود تا شما بتوانید کسب و کار خود را رونق بخشیده و نقاط ضعف را از بین برده و نقاط مثبت را تقویت کنید.

 

سوالات نظر سنجی پیامکی

بررسی روش های اصولی برای نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان

۸ روش ساده وجود دارد که صاحبان کسب و کار می‌ توانند در نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان از آن ها استفاده کنند.

۱- در نظر داشته باشید که مشتریان قدیمی همان مشتریان همیشگی شما می باشند. زمانی که مشتریان قدیمی از شما خرید می‌‌ کنند بهتر است آن ها را جزو مشتریان بالفعل خود قرار دهید. زیرا این افراد ارزش بیشتری دارند. ارسال پیامک به آن ها سبب می‌ شود که این مشتریان به صورت دائمی حفظ شوند.

۲- بررسی علایق و سلایق مشتریان: در نظر داشته باشید که مشتریان هر کدام دارای علایق و سلایق مختلف می باشند. شما می توانید به افرادی که علاقه زیادی به اسکی دارند پیامک حراج لوازم اسکی را ارسال نمایید. به این صورت می توانید مشتریان را به صورت هدفمند ترغیب به خرید کنید.

۳- شما می توانید بر اساس مبلغی که مشتریان شما خرید کردند، آن‌ها را تقسیم بندی کرده و به این صورت بر اساس سطح مالی آن ها را گزینه بندی کنید.

۴- مشتریان ویژه باید درون یک دسته بندی خاص و ویژه‌ ای نیز قرار بگیرند و بیشترین توجه را نسبت به آن ها داشته باشید. شما می توانید پیشنهاد های اختصاصی و ویژه خود را برای آن ها به صورت انحصاری ارسال نمایید.

۵- این جمله معروف را هیچ وقت فراموش نکنید که فروش فروش می آورد. اگر شما یک ارتباط مداوم با مشتریان فعلی خود داشته باشید نتایج بسیار خوبی برای شما رقم می خورد.

۶- به چرخه خرید مشتریان خود نیز توجه کنید. مشتریان بر اساس یک الگوی خاص خرید های خود را انجام می دهند. شما با شناسایی این الگو ها می توانید پیامک های خود را بر اساس آن ها ارسال نمایید. این روش می تواند یک روش تبلیغاتی بسیار عالی برای شما باشد.

۷- شناسایی مشخصات مشتریان نیز می تواند در نظرسنجی پیامکی و دسته بندی مشتریان نتیجه بسیار خوبی داشته باشد. شما می توانید مشتریان خود را بر اساس جنس، سن، محل زندگی، میزان درآمد و … دسته بندی نمایید.

۸- مکان یابی نیز یک نکته بسیار مهم می باشد که بهتر است به آن دقت کنید. شما می توانید بر اساس محل زندگی مشتریان آن ها را به صورت هدفمند ترغیب به خرید کنید. به عنوان مثال پیامک فروش لوازم اسکی برای افرادی که در منطقه کوهستانی زندگی می کنند نتیجه بهتری دارد.

 

رایسان خدمات دیجیتال مارکتینگ در اصفهان از جمله ارسال پیامک در اصفهان را ارائه میدهد . برای داشتن از اطلاعات بیشتر از خدمات ما میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس