بهینه سازی اپلیکشن چیست

پس از آماده سازی اپلیکیشن باید برای معرفی نرم افزار به کاربر و جذب آن ها اقدام نمایید . جذب کاربر به دو روش رایگان و پولی انجام می شود . ما در این مقاله به معرفی روش رایگان که به ASO یا APP STORE OPTIMIZITON معروف است می پردازیم و در مقالات بعدی در مورد روش های پولی جذب کاربر صحبت خواهیم کرد .

معرفی و آماده سازی اپلیکیشن

بهینه سازی اپلیکیشن در اپ استور چیست ؟

Aso  به معنای بهینه سازی اپلیکیشن شما در مارکت هایی نظیر App store برای ios و google play  برای اندروید است . این بهینه سازی باعث افزایش قابلیت دیده شدن و کسب نتایج بالاتر در جستجوها می باشد . این رتبه بهتر باعث افزایش فروش شما و کسب در آمد شما می شود .
Aso برای اپلیکیشن ها شبیه به  seo  برای وب سایت است .( برای اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه سئو سایت در اصفهان را مشاهده کنید) از آن جایی که استفاده از اپلیکیشن ها بالا رفته است صاحبان اپلیکیشن ها باید برای بهینه سازی اپلیکیشن خود اقدام نمایند .

چرا بهینه سازی اپلیکیشن ضروری است :

باتوجه به تعداد بسیار زیاد اپلیکیشن ها در مارکت ها حتی اگر اپلیکیشن شما بی نقص و منحصر به فرد باشد . پیدا کردن اپلیکیشن شما برای کاربران امری دشوار است .بهینه سازی اپلیکیشن شما در رتبه بالاتر جستجوها قرار می دهد و باعث می شود در رقابت بین اپلیکیشن ها پیروز شوید .

بهینه سازی اپلیکیشن باعث افزایش دانلود ، نرخ کلیک و افزایش رتبه اپلیکیشن شما می شود .
باتوجه به وجود راه هایی نظیر رسانه و وب سایت ها برای پیدا کردن اپلیکیشن ها چیزی حدود بین 60 تا 80 درصد کاربران ترجیح می دهند که از طریق چستجو اپلیکیشن مورد نظر خود را پیدا کند .پس تلاش کنید تا کاربران اپلیکیشن شما را از طریق جستجو پیدا نمایند.

جستجو اپلیکیشن

عوامل موثر در افزایش رتبه اپلیکیشن :

کلمات کلیدی :

همانطور که در سئو وب سایت کلمات کلیدی اهمیت بسیار زیادی دارد و در بهینه سازی نرم افزارها هم جایگاه ویژه ای دارند از کلمات کلیدی در عنوان و در هدر استفاده نمایید . استفاده از این کلمات باعث افزایش بازدید و بالاتر رفتن تعداد دانلود می شود .

افزایش نظر مخاطبان :

نظر مخاطبان و امتیاز آن ها به نرم افزار تاثیر بسیار زیادی در جایگاه اپلیکیشن شما دارد. این نظرها میزان ارزشمند بودن نرم افزار را نشان می دهد و همیچنین برای گوگل هم اهمیت بسیار زیادی دارد .

 حتما بخوانید

معرفی و بررسی سیستم عامل اندروید

میزان دانلود نرم افزار :

میزان دانلود نرم افزار نیز بر رتبه آن تاثیرر زیادی دارد . هرچه تعداد دانلود و نصب نرم افزار بالاتر رود رتبه آن نیز افزایش پیدا می کند . برای افزایش تعداد دانلود ها نرم افزار خود  را در شبکه هایی مانند تلگرام و اینستاگرام تبلیغ کنید .

شناخت مشتریان :

سعی کنید مشتریان خود را به خوبی بشناسید، بهترین راه برای شناخت مشتری این است که خود را به جای «آ ها قرار دهید ، با این کار می توانید بفهمید که مشتری از چه کلمات کلیدی برای جستجو استفاده می کند و دلایل اصلی و هدف آن ها از استفاده از اپلیکیشن چیست .با پاسخ به این سوالات و سوالات مشابه آن ها به راحتی می توانید مشتری خود را بشناسید و برای رفع نیاز های آن ها اقدام کنید .

انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن:
انتخاب یک نام مناسب به دلیل اهمیت عنوان در رتبه بندی جستجوها در Aso اهمیت بسیار بالایی دارد . تحقیقات نشان داده است اپلیکیشن هایی که از واژه های مرتبط در عنوان خود استفاده کرده اند در رتبه بالاتری نسبت به اپلیکیشن های دیگر قرار گرفته اند .

اپلیکیشن خود را آپدیت کنید :

اپلیکیشن هایی که به طور مداوم آپدیت می شوند برای مارکت ها ارزشمند تر تلقی می شوند . آپدیت کردن هر نسخه از نرم افزار باعث رفع مشکلات و نواقص نسخه قبلی می شود و نسب به نسخه قبلی بهتر می شود.

آپدیت اپلیکیشن

استفاده از تصاویر مناسب :

تصاویر در رتبه اپ شما تاثیر مستقیم ندارد اما این تصاویر می توانند گویای کاربری اپ شما باشد و باعث جذب مخاطب و کاربر شود.

لیست خود را محلی سازی کنید :

بیشتر مردم جهان هنگام خرید یک اپلیکیشن ترجیح می دهند از زبان اصلی کشور خود استفاده نمایند . ناشرین باید به این نکته توجه کنند . زبان نرم افزار خود را طبق نیاز کاربر قرار دهند و بازار هدف خود را مشخص نمایند .

استفاده از بک لینک :

قوانین استقاده از بک لینک در ASO  مانند بک لینک در SEO است .سعی کنید از نرم افزارهایی که دارای اعتبار بالایی نزد گوگل هستند استفاده کنید .

 حتما بخوانید

معرفی و بررسی سیستم عامل آی او اس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس