تاثیر رنگها در سایت

برای طراحی سایت خود سعی کنید از رنگ ها مکمل استفاده کنید برای پیدا کردن رنگ های مکمل می توانید از دایره رنگ استفاده کنیم . قبل از طراحی ابتدا یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی سایت خود در نظر بگیرید . برای انتخاب این رنگ یکسری الگوهای از قبل تعیین شده ای وجود دارد . مثلا بیش تر سایت های آرایشی از رنگ بنفش و صورتی استفاده یا از رنگ آبی برای سایت های آموزشی استفاده می شود . اما اگر مشتری شما رنگ سازمانی از قبل تعیین شده ای داشته باشد ما دیگر نمی توانید از این الگوها استفاده نمایید و باید از رنگ سازمانی مشخص شده برای طراحی استفاده کنید . اگر رنگ سازمانی انتخاب شده با رنگ الگوها تفاوت زیادی داشته باسد سعی کنید رنگ ها ی مکمل را طوری انتخاب کنید که به مشتری حس خوبی بدهد .

در انتخاب رنگاصول زیر را رعایت نمایید :

ملاحظات فرهنگی :

ابتدا مشخص کنید که مخاطب هدف شما چه کسانی هستند و چه فرهنگی دارند و در کجا زندگی می کنند  و دید آن ها نسبت به رنگ ها چگونه است .

 حتما بخوانید

عوامل موثر در افزایش سرعت سایت

استفاده از رنگ علامت تجاری :

در طراحی وب سایت خود باید حتما از رنگ  برند خود و رنگ های سازگار با آن ها استفاده نمایید .

موضوع کسب وکار خود را در نظر بگیرید :
مشخص نمایید که کار شما در چه زمینه ای است و طبق الگوهایی که قبلا در مورد آن ها صحبت شد از رنگ ها استفاده کنیم .

تاثیر رنگ در سایت
استفاده از رنگ های مخصوص وب:

همانطور که گفتیم در طراحی سایت و طراحی روی کاغذ به دلیل تفاوت نور و رنگ تفاوت وجود دارد . برای این که رنگ ها در سیستم های مختلف و در مرور گرهای مختلف به یک رنگ نمایش داده شوند از رنگ های مخصوص وب استفاده کنید .

استفاده از تضاد رنگ ها :

استفاده از رنگ های تضاد یک عامل بسیار مهم است که باعث نگه داشتن کاربر در وب سایت شما شود مثلا سعی کنید برای متن های سیاه از پس زمینه سفید استفاده کنید .

از رنگ های زیاد استفاده نکنید :

در انتخا رنگ از به کاربردن رنگ های زیاد خود داری کنید . برای این که تحقیقات نشان داده است که بیش تر کاربران ترجیح می دهند رنگ سایت ساده باشد .

کلام آخر :

در انتخاب رنگ سایت خود دقت زیادی داشته باشید رنگ سایت تاثیر مستقیمی در جذب مخاطب شما دارد و انتخاب رنگ مناسب باعث ماندگاری آن ها در سایت شما و در نتجه رسیدن به هدف شما می شود .

 حتما بخوانید

ترافیک وب سایت چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس