سئو هاست

هاست سایت یکی از عواملی است که به طور غیر مستقیم بر روی سئو سلیت تاثیر بسیار زیادی می گذارد واین به دلیل اهمیت و تاثیر گذاری سرعت سایت و مدت زمان down شدن سایت در بهینه سازی موتورهای جستجو است . یک هاست ضعیف و غیر استاندارد موجب پایین آمدن رتبه وب سایت و در نتیجه از دست دادن کاربران سایت شما شود .

 در مقالات قبلی در مورد مزایا و تکنیک های بهینه سازی سایت صحبت شد برای آشنایی با بحث سئو پیشنهاد می کنیم این مقالات را مطالعه کنید .

هاست چیست ؟

هاست محیطی مجازی برروی سرور برای وب سایت شما می باشد . بر روی یک سرور بسته به عواملی مانند قدرت پردازنده ، فضای سرور  و میزان استفاده سایت ها از سرور ممکن است بین 1 تا 100 و یا حتی تعداد بیشتری سایت بر روی یک سرور قرار داشته باشد .

به طور کلی هاست به دو دسته هاست لینوکسی و هاست ویندوز تقسیم می شود . سایت هایی که به زبان  php  نوشته می شوند به هاست لینوکسی نیاز دارد و سایت هایی که به زبان asp  نوشته می شوند به هاست ویندوز نیاز دارند.
اکنون پس از آشنایی با هاست به بررسی تاثیر هاست بر سئو و پارمترهای موثر بر روی یک هاست خوب می پردازیم .

 حتما بخوانید

انتخاب کلمه کلیدی مناسب در سئو سایت

پارامترهای مهم در انتخاب هاست :

سرعت :

سرعت سرور یکی از مهم ترین عواملی است که بر سرعت سایت شما تاثیر دارد . این سرعت به عوامل متعددی بستگی دارد . در سرعت علاوه بر داشتن   ram  و   cpu قوی باید عواملی مانند پهنای باند سرور و ترافیک سایت ها را هم در نظر داشته باشند . برای اطلاعات بیشتر در مورد عوامل موثر بر سرعت سایت و سرور مقاله عوامل موثر در افزایش سرعت سایت را مطالعه کنید .

موقعیت مکانی:

یکی دیگر از عواملی که بر هاست شما تاثیر دارد موقعیت مکانی هاست است  . در انتخاب هاست به موقعیت مکانی بازدیکنندگان توجه زیادی داشته باشید .

برای انتخاب هاست موقعیت مکانی کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت را تعیین کنید و نزدیک ترین سرور به آن ها را انتخاب کنید تا بازدیدکنندگان با سرعت بالاتری بتوانند سایت شما را بازدید کنند . مثلا اگر کاربران سایت شما غالبا ایرانی هستند از سرور ایرانی استفاده نمایید. مثلا  شرکت طراحی سایت اصفهان به دلیل اینکه بیشتر کاربران ایرانی هستند از هاست ایرانی استفاده می کنیم .

انتخاب هاست

آپ تایم :

آپ تایم به معنای توانایی سرور در اداره وب سایت ها است .یعنی این که سرور بتواند سایت شما را همیشه در حالت در دسترس و اجرا نگه دارد . اگر سرور نتواند این وظیفه خود را به درستی انجام دهد باعث از دست رفتن کاربران شما می شود .

آپ تایم سرور اصولا به صورت ماهیانه حساب می شود و باید 720 ساعت سرور شما در ماه در دسترس باشد . اگر بنا به دلایل فنی یا سخت افزاری سرور چند ساعت در ماه از دسترس خارج شود آپ تایم سایت از 100درصد کم تر می شود . معمولا آپ تایم 99 درصد قابل قبول است . آپ تایم کم تر از 98 درصد نشنان دهنده ضعیف بودن سرور است .

ip  سایت:

هاست ممکن است اشتراکی باشد یا اختصاصی . در هاست اشتراکی تعداد زیادی سایت از یک ip استفاده می کنند . در این حالت گر یک سایت اسپم شود و در لیست سیاه گوگل قرار بگیرد سایت شما  نیز در لیست سیاه گوگل قرار می گیرد و از اعتبار آن کاسته میشود .

ما در این مقاله به بررسی مهم ترین پارامترهای موثر بر هاست پرداختیم .اکنون پس از آشنایی با این پارامترها وضعیت سرور خود را بررسی کنید و از ابتدای کار طبق اصول کار کنید . هاست بر روی سو تاثیر غیر مستقیم دارد و اگر از هاست مناسب استفاده نکنید هیچ گاه نزد گوگل اعتبار خوبی کسب نمی کنید .

 حتما بخوانید

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس