ترافیک سایت

ترافیک وب سایت یکی از مهم ترین ارکان یک سایت به حساب می آید که افزایش ترافیک سایت دقیقا کاری بسیار حیاتی می باشد. اما دلیل اهمیت بالای ترافیک وب سایت این است که 99.99 درصد صاحبان وب سایتها خواهان افزایش بازدید کنندگان و در نتیجه ی آن، خواهان افزایش کسب درآمدشان هستند.

به طور کلی معنای ترافیک با دو مفهوم متفاوت به کار برده می شود . معنای وال میزان حجمی است که از طرف شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ارائه می شود . اما معنای دوم ترافیک به این معنا می باشد که چه حجم از اطلاعات سایت شما توسط بازدید کنندگان دیده شده است و چه تعداد بازدید کننده به سایت شما سر زده اند . این بازدید از سایت ممکن است بازدید از کل صفحات سایت شما باشد یا بازدید از یک صفحه مشخص .

انواع ترافیک سایت :

گفتیم که ترافیک وب سایت بسیار مهم می باشد و عاملی اساسی در موفقیت یک سایت است اما در نظر داشته باشید کیفیت ترافیک وب سایت از کمیت ترافیک اهمیت بالاتری دارد؛ چرا که کلید موفقیت وبسایت شما وابسته به درک و فهم رابطه ی بین هر دو نوع ترافیک وب سایت و چگونگی تاثیر آن بر سود فروش محصولات و خدماتتان می باشد. بنابراین برای داشتن نتیجه ای بهتر، درک این مسئله بسیار مهم و حیاتی است.

ترافیک وب سایت به دو دسته ترافیک هدفمند و بی هدف تقسیم می شود . بین این دو نوع ترافیک تفاوت بسیار زیادی وجود دارد که درک این موضوع عامل بسیار مهمی در موفقیت سایت شما می باشد . ترافیک بی هدف بازدیدکنندگانی هستند که از سایت شما بازدید می کنند اما اطلاعات و محصولات شما برای آن ها ارزشمند نیست و آن ها از طریق تبلیغات سایت شما در سایت های دیگر و یا تبیغات کلیکی وارد سایت شما شده اند و این افراد فقط برای کم تر از چند ثانیه در سایت شما باقی می مانند و تاثیر چندانی در میزان فروش و کسب سود ندارد.

افزایش ترافیک وب سایت

 

 حتما بررسی کنید

طراحی سایت اصفهان    –  شرکت دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

 

ترافیک هدفمند بازدیدکنندگانی هستند که از راه هایی مانند سرچ در موتورهای جستجو و بنرها تبلیغات برای اطلاعات و محصولاتی که برایشان ارزمشند بوده است وارد وب سایت شما می شوند .

برای درک بهتر این دو این دو نوع ترافیک فرض کنید شما دارای سایتی هستید که خدمات لوازم جانبی موبایل را ارائه می دهد . اگر سایت شما دارای 200 بازدید کننده باشد که در موتور جستجو به دنبال فروشگاه خدمات لوازم جانبی موبایل بودند بهتر از 1000 بازدید کننده است که از طریق تبلیغات کلیکی و دیگر تبلیغات وارد سایت شما شده اند و بیشتر از چند دقیقه در سایت شما دوام نمی آورند .

هرچه قدر که ترافیک هدفمند سایت بالاتر و با کیفیت تر باشد فروش خدمات و محصولات شما بالاتر می رود . همچنین اگر اطلاعات و خدمات شما اطلاعات و خدمات مورد نیاز کاربر باشد بازدیدکنندگان سایت این اطلاعات و خدمات را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. این روش یک روش بسیار با ارزش برای بالا بردن و افزایش ترافیک وب سایت و در نهایت افزایش رتبه وب سایت شما خواهد بود. علاوه بر این حتما و حتما باید به نحوه ی ارائه و محل قرار گیری مطالب در وب سایت توجه کرد به این دلیل که اگر بازدید کنندگان سرنخی از اطلاعات مورد نیازشان را کمتر در از چند ثانیه در وب سایت پیدا نکنند آن را ترک خواهند کرد.

تمام افرادی که در حوزه وب کار میکنند به دنبال افزایش ترافیک وب سایت و بالابردن تعداد بازدید کننده و فروش خدمات و محصولات خود هستند. بدون شک برای افزایش ترافیک وب سایت روش های زیادی وجود دارد که حتی بعضی از آنها را می توان در دنیای آفلاین پیاده سازی کرد اما در این مقاله ما به اختصار برای شما روش هایی را برای افزایش ترافیک سایت شرح خواهیم داد .

 

افزایش ترافیک سایت

 

تبلیغات پولی :

تبلیغات پولی یک روش برای افزایش ترافیک وب سایت خواهد بود . شما می توانید بابت تبلیغات در گوگل ، یوتویوب و … هزینه ای پرداخت کنید تا آن ها تبلیغات شما را انجام دهند. از انواع دیگر تبلیغات می توان تبلیغات بنری را نام برد که به عنوان مثال می توان به بیلبوردهای کنار جاده اشاره کرد اما هزینه ی آن در برابر تبلیغات در گوگل بسیار زیاد و تاثیرگذاری بسیار کمتری دارد. باید دقت کنید که این تبلیغات اصولی باشند و نرخ خرید شما را افزایش دهند .

استفاده از نرم افزارهای پیام رسان :

با توجه به محبوبیت شبکه های اجتماعی در بین کاربران، تبلیغات، فعالیت مداوم و وجود تعامل خوب در شبکه های اجتماعی یکی از بهترین و موفق ترین راه ها برای افزایش ترافیک وب سایت می باشند .در واقع با تولید محتوا و انتشار بخشی از محتوای وب سایت در شبکه های اجتماعی وهدایت کاربران به سایت میتوان بازدید سایت را ارتقا داد.

بهینه سازی وب سایت :

سئو یک وب سایت که روشی ارگانیک است، تاثیر بالایی در افزایش ترافیک یک سایت خواهد داشت. به این معنا که اگر محتواهای سئو شده بتوانند رنگینک بالایی را از گوگل بگیرند، ترافیک زیادی را از طریق سرچ گوگل جذب خواهند کرد. پس هرچقدر سئوی سایت و سئوی محتوا بهتر باشد، رتبه ی بهتری در سرچ به سایت داده و در نتیجه بازدید بالاتری بدست می آید. توجه داشته باشید که سئو سایت تاثیر بسیار بالاتری بر ترافیک سایت دارد تا تبلیغات پولی . اطلاعات بیشتر در این صفحه سئو در اصفهان

 

ترافیک سایت

ایمیل مارکتینگ :

با اینکه تاثیرگذاری آن همانند گذشته نیست اما استفاده از ایمیل به عنوان یک ابزار ارتباطی یکی دیگر از راه های جذب کاربر و افزایش ترافیک وب سایت است . بازاریابی ایمیلی به شما در کسب در آمد انلاین کمک بسیار زیادی می تواند بکند . روش های گوناگونی برای بدست آوردن ایمیل کاربران در سایتهای مختلف ارائه شده است . دقت کنید که این نوع بازاریابی در صورتی مفید خواهد بود که مخاطب به صورت درست انتخاب شود . تبلیغ برای کاربرانی که مخاطب شما نیستند وجه کاری شما را تخریب می کند .همچنین سعی کنید خودتان یک ایمیل که محتوای جذب کننده ای را داراست آماده کنید و به هیچ وجه از بانک های ایمیل آماده ای که به فروش می رسند، استفاده نکنید به این دلیل که میزان تعامل آنها بسیار پایین بوده و هدفمند نیستند.

بهینه سازی برای گوشی موبایل :

باتوجه به افزایش استفاده کاربران از موبایل تعداد افرادی که با استفاده از گوشی همراه از وب سایت ها بازدید می نمایند افزایش یافته است . اگر شما وب سایت خود را متناسب با سایزهای مختلف گوشی همراه و به صورت ریسپانیسو طراحی نمایید باعث افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد بود  . وب سایت ورنک نیز اعلام کرده که یکی از موارد امتیازدهی و سئوی وب سایت، طراحی صفحات سایت به صورت واکنش گرا می باشد.

بروز رسانی محتوا و مقالات سایت :

همانطور که در مقاله  بازاریابی محتوا چیست گفتیم محتوا در یک متن اهمیت فراوانی دارد  و محتوا پادشاه است . شما را برای افزایش ترافیک وب سایت خود می توانید  از انواع فرمت های محتوایی در سایت استفاده نمایید . بعضی از  این مطالب پس از مدتی کاربرد خود را از دست خواهند داد . بروز رسانی این محتواها باعث می شود که صفحات قدیمی در گوگل دوباره بالا بیایند و ترافیک سایت شما افزایش یابد .

افزایش سرعت سایت:

هرچقدر هم که محتوای سایت خوب و سئو شده باشد اما وقتی بازدید کننده ها نتوانند تجربه کاربری خوبی در برخورد با وب سایت داشته باشند، ترافیک وب سایت ارتقا پیدا نمی کند . یکی از موارد خیلی مهم در ایجاد بهترین تجربه ی کاربری، سرعت سایت می باشد که با افزایش آن، بازدید کننده زیادتر و در نتیجه کم کم ترافیک وب سایت نیز بالا می رود.

اینفلوئنسر مارکتینگ:

اینفلوئنسر به کسی گفته می شود که در شبکه های اجتماعی دنبال کننده ی زیادی دارند و در واقع تاثیر زیادی را می توانند روی مردم بگذارند . بنابراین همکاری با این افراد و اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند در زمان مشخصی حجم بالایی از کاربران را به سایت شما هدایت کند.

فعالیت های دیگری همچون انتشار مقاله در لینکدین ، بازاریابی به کمک ویدئو در یوتویوب ، افزایش سرعت سایت این ها نمونه ای از فعالیت هایی هستند که به بالابردن ترافیک وب سایت شما کمک بسیار زیادی خواهند کرد و این فعالیت ها نشان می دهد برای ایجاد ترافیک وب سایت فقط نباید به موتورهای جستجو تکیه کرد بلکه تکنیک های مختلفی برای جذب بازدید کننده وجود دارد و صد البته به ابتکار و اجرای خودتان بستگی دارد .

 حتما بخوانید

محتوای همیشه سبز چیست

 حتما بخوانید

تغییر فرمت فلش با گوشی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس