حمله DDOS

حمله DDOS یکی از ابداعات برنامه نویسان حوزه هک است که به سرورها خسارت زیادی را وارد می نماید . این حملات مخصوص سرورهای بزرگ نیست و ممکن است حتی برای شما هم که به عنوان یک کاربر عادی اینترنت می باشید رخ بدهد . ما در این مقاله شما را با این حملات و راه های پیشگیری از آن آشنا می نماییم .

حمله DDOS

حمله DDOS  چیست ؟

حمله DDOS  که مخفف کلمه ( distributed denial of service attack ) است به معنای استفاده بیش از حد از منابع و تقاضای زیاد به یک سرور است به صورتی که سرویس دهی عادی دچار مشکل شود . در این نوع حمله ها در یک لحظه تقاضاهای زیادی برای دریافت اطلاعات به یک سرور ارسال می شود و موجب از دسترس خارج شدن و یا به اصطلاح  DOWN  شدن سرور می شود .

حمله DDOS  توسط چه کسانی انجام می شود ؟

حملات  DDOS  با انگیزه های متفاوتی از جمله ترساندن و یا انتقام جویی توسط فرد یا گروهی از افراد انجام می گیرد . به عنوان مثال  ممکن فردی برای از بین بردن رقیب وب سایت خود دست به این کار بزند تا کاربران سایت رقیب دچار دلسردی و فاصله گرفتن از آن سایت شوند . به طور کلی می توان به این صورت بیان کرد که ترکیبی از اندیشه های انسان ، سیستم و سرور دست به دست هم می دهند تا یک حمله  DDOS  شکل بگیرد .

 حتما بخوانید

انتخاب نام سایت بر چه اساسی باشد ؟

علائم حمله  DDOS  چیست ؟

خوشبختانه یکی از علائم مثبت این حملات این است که به راحتی و سریع می توان به نحوه عملکرد سیستم مشکوک شد و جلوی این اختلالات را گرفت.

در زیر به برخی از حملات  DDOS  اشاره می نماییم .

کندی در پاسخ گویی به در خواست ها :

سروری که مورد حمله قرار می گیرد به کندی به درخواست ها پاسخ می دهد اما این همیشه جزء نشانه های حملات  DDOS   نمی باشد . بعضی از سایت ها و سرورها ممکن به دلیل نامناسب بودن امکانات سخت افزاری یا میزان بازدید بالا با علائمی مانند کندی رو به رو شوند .

کندی در پاسخ گویی به در خواست ها

مصرف بیش از اندازه از منابع سرور و پایگاه داده :

یکی دیگر از علائم این حملات مصرف بیش از اندازه و غیر طبیعی از منابع سرور و پایگاه داده در مدت زمان کم می باشد .

اختلال در سرویس هایی مانند ایمیل :

گاهی ممکن است ارسال و دریافت سرویس ایمیل با مشکل مواجه شود و به کندی صورت گیرد که این می تواند یکی از نشانه های حملات  DDOS  به شمار رود .

مدت زمان حملات DDOS  چه قدر طول می کشد ؟

مدت زمان حملات  DDOS  بستگی به سماجت مزاحم و هکر و ضعف شما در مدیریت و دفاع از سرور می باشد . یک حمله ممکن است در خوش بینانه ترین حالت چند دقیقه زمان ببرد یا ممکن است چند روز ادامه داشته باشد . بزرگترین حمله  DDOS  در اکتبر سال میلادی گذشته در قاره آمریکا و اروپا اتفاق افتاد . حمله ای که بزرگ تر از آن در تاثیر نفوذهای کامپیوتری دیده نشده است .

مدت زمان حملات  DDOS
راه های مقابله و پیشگری از حمله DDOS   :

تاکنون روش های ثبت شده ای برای پیشگیری از این حملات گزارش نشده است. برای جلوگیری و پیشگیری از این حملات راه های بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها  استفاده از سرویس های بهینه و با امنیت بالا برای میزبانی وب سایت خود است. البته امنیت یک وب سایت فقط به سرور بستگی ندارد و به ظاهر و نوع کدنویسی نیز وابسته است.
یکی دیگر از راه ها برای پیشگیری از این نوع حملات روی آوردن به ارائه دهندگان CDN است. که به عنوان یک واسط بین سرور شما و حملات قرار می گیرد .

هانی پت یک راه برای مقابله با حملات  DDOS  است که برا حملات کوچک مورد استفاده قرار می گیرد . در این روش با استفاده از یک سیستم مجازی وقت هکر را تلف می کند و او را خسته می کند.

 حتما بخوانید

چگونه یک طراح سایت شویم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس