دامین آتوریتی چیست

پس از حذف و کاهش تاثیر پیج رنک گوگل در رتبه بندی وب سایت ها سئو کاران به دنبال پیداکردن روش های مناسبی برای سنجش میزان اعتبار دامنه و صفحات وب سایت خود در مقایسه آن ها با سایت های دیگر بودند . شرکت Moz که یکی از برترین شرکت های بررسی سئو سایت می باشد . دو فاکتور مهم Domain Authority و Authority page که به اختصار DA و PA خوانده می شوند را برای بررسی اعتبار دامنه و صفحات مختلف وب سایت ارائه داد .

دامین آتوریتی چیست ؟

دامین آتوریتی به بررسی اعتبار کل دامنه سایت شما می پردازد و دارای عددی بین صفر تا صد می باشد .  هر چه مقدار این عدد به 100 نزدیک تر باشد به معنای این است که اعتبار وب سایت شما بالاتر است .
ارتقای این اعداد بسیار سخت می باشد . رسیدن به اعدادی بین 20 تا 40 بسیار آسان تر از رسیدن به اعدادی بین 40 تا 50 است .

جالب است که بدانید سایت های بسیار کمی تا به حال توانسته اند به عدد 100 دسترسی پیدا کنند . وب سایت هایی مانند گوگل ، فیس بوک و ویکی پدیا از جمله سایت هایی هستند که دارای دامین آتوریتی 100 هستند . در ادامه مقاله به بررسی و تحلیل این اعداد خواهیم پرداخت .

 حتما بخوانید

انکر تکست چیست ؟

پیج آتوریتی چیست ؟

پیج آتوریتی به بررسی صفحات مختلف یک وب سایت می پردازد . پیج آتوریتی با PA  نمایش داده می شود . این مقدار معمولا برای صفحه اول یک وب سایت بیش تر از صفحات دیگر است  . اما ممکن است اعتبار برخی از صفحات از صفحه اول هم بیش تر باشد . پیج آتوریتی هم بر اساس اعداد مشخص میشود . عددی بین 0 تا 100 که هرچه به 100 نزدیک تر باشد اعتبار آن صفحه بیشتر است و پیچ آتوریتی معمولا از دامین آتوریتی عدد بیشتری را نشان می دهد .

پیج آتوریتی

چگونگی بررسی آتوریتی :

از آنجایی که پیج آتوریتی و دامین آتوریتی توسط شرکت MOZ  ارئه شده است پس این دومقدار نیز توسط شرکت MOZ  حساب می شود . شما برای به دست آوردن اعتبار دامنه صفحات وب سایت خود می توانید به سایت MOZ .COM  مراجعه نمایید  یا د ر گوگل عبارت DA cheker  یا  PA cheker  را سرچ کنید و با انبوهی از سایت های بررسی اعتبار  دامنه و صفحات سایت روبه رو شوید . اعدادی که این سایت ها به شما می دهند با هم تفاوتی ندارند و با عددی که MOZ.COM   به شما داده می شود برابر است .

 

تحلیل اعداد پیج آتوریتی :

شاید برای شما بارها پیش آمده باشد پس از بررسی اعداد  DA دامنه و  PA  صفحات مختلف وب سایت خود بخواهید بدانید که این اعداد به چه معنا می باشند . ما در این جا به بررسی و تحلیل این اعداد می پردازیم .

اعدادی بین 1 تا 20 :

اگر شما فعالیت جدی بر ر وی سئو سایت خود نداشته باشید یا سایت شما به تازگی راه اندازی شده باشد اعدادی بین 0 تا 20 به شما نمایش داده خواهد شد .

اعدادی بین 20 تا 30 :

این عدد یک وب سایت معمولی را به شما نمایش می دهد . شما با انجام فعالیت های سئو می توانید اعتبار و ارزش سایت خود را بالاتر ببرید و به نتیجه بهتری دست پیدا کنید .

اعدادی بین 30 تا 40 :

اگر دامنه وب سایت شما در این محدوده قرار دارد یعنی فعالیت های سئو وب سایت خود را به خوبی انجام داه اید و سایت شما از سایت های معمولی فاصله گرفته است . به شما پیشنهاد می کنیم اگر در این بازده قرار دارید به فعالیت های سئو خود ادامه دهید

اعدادی بین 40 تا 50 :

وب سایت هایی که در این محدوده قرار دارد وب سایت های بسیار خوبی هستند و مخاطبان زیادی دارند . رسیدن به این عدد تقدیر است اما باز هم جای پیشرفت برای شما وجود دارد  .

تحلیل اعداد پیج آتوریتی

اعداد بین 50 تا 70 :

این بازده عددی ایده آل ترین بازده برای مدیران وب سایت های ایرانی است . وب سایت هایی که در این بازده قرار دارند حتما یک تیم سئو قوی برای پشتیبانی وب سایت خود دارند . اگر وب سایتتان در این بازه قرار بگیرد در آمد بسیار خوبی از وب سایت خود کسب خواهید کرد .

اعداد بین 70 تا 90 :

وب سایت های این بازده وب سایت های بسیار مشهور هستند و استفاده بسیار زیادی دارند . در ایران وب سایت های کمی به این عدد دست یافته اند .

اعداد بین 90 تا 100 :

رسیدن به این بازه رویائی بسیار دشوار و دست نیافتنی است . تنها چند سایت از جمله گوگل و فیس بوک به این مرحله رسیده اند .

دراین مقاله به بررسی دامین آتوریتی و پیج آتوریتی پرداختیم در مقالات بعدی به بررسی عوامل موثر و تاثیر گذار بر این دو ابزار می پردازیم .

 حتما بخوانید

پنالتی گوگل چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس