راهنمای ارسال پیامک انبوه کد پستی و منطقه ای

ارسال پیامک منطقه ای

به احتمال زیاد شما نیز پیامک فروشگاه یا صنف خاص یا کسب و کاری که در نزدیکی منطقه سکونت شما مستقر است را دریافت کرده اید . پس حتما این قضیه برای شما به عنوان یک مشتری و یا حتی در حالت کلی یک مخاطب و دریافت کننده اس ام اس اتفاق افتاده است . آن کسب و کار یا صنف خاص از قابلیت ارسال پیامک انبوه کد پستی و منطقه ای پنل پیامک استفاده کرده است . به وسیله این امکان شما می توانید به افراد ساکن در منطقه ای خاص دست پیدا کنید و پیام مورد نظر خود را به آن ها برسانید . با خواندن این مقاله در 8 دقیقه تمام اطلاعات و آگاهی هایی که لازم است شما درباره ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای داشته باشید را می توانید بدست بیاورید .

ارسال پیامک کد پستی و منطقه ای به چه صورت می باشد و چه نتایجی برای ما دارد ؟

آنچه که از اسم این کلمه و عبارت هم می توان فهمید این است که ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای یعنی ارسال اس ام اس به افرادی که ساکن در منطقه ای خاص سکونت دارند . این اشخاص در زمان خرید و تهیه سیم کارت آدرس محل سکونت خود را در آن منطقه مورد اعلام کرده اند و بدین ترتیب در دسته بندی های کد پستی اپراتورهای ارسال اس ام اس در آن منطقه خاص قرار داده شده اند .
حال برای ارسال اس ام اس کد پستی احتمالا حدس زده اید که به چه چیزی نیازی دارید ؟ بله درست است . برای ارسال اس ام اس انبوه کد پستی و منطقه ای نیاز به یک پنل ارسال اس ام اس (لینک به صفحه پنل ارسال اس ام اس) دارید که بتوانید از این قابلیت بهره مند شوید . پنل ارسال اس ام اس در اصل نرم افزاری است تحت اینترنت که ارتباط مخاطب را با سرویس دهنده های اس ام اس اپراتورهای تلفن همراه شامل همراه اول و ایرانسل برقرار می کند .

 

 

ارسال پیامک کد پستی و منطقه ای

 

نحوه استفاده از ارسال پیامک انبوه کدپستی و منطقه ای

همانطور که در قسمت قبلی توضیح دادیم ، پیش نیاز اینکه هر کاربر بتواند از قابلیت ارسال پیامک کد پستی و منطقه ای استفاده کند ، این است که در شروع کار یک پنل ارسال اس ام اس خریداری و تهیه کند . زیرا جهت دستیابی به بانک اطلاعاتی شماره های همراه اول و ایرانسل به صورت کد پستی و منطقه ای که توسط اپراتورهای ارسال اس ام اس تهیه شده است ، نیاز به پنل ارسال اس ام اس است تا این پنل اس ام اس نقش پل ارتباطی بین کاربر و این بانک های اطلاعاتی را بازی کند .

حال مسئله این است که خرید پنل ارسال اس ام اس حتما نیاز است یا راهی دیگر هم برای این قضیه وجود دارد ؟ برای این سوال باید بدانید که خیر ، خرید پنل ارسال اس ام اس برای قابلیت اس ام اس کد پستی و منطقه ای اجباری نیست و شما می توانید به عنوان مخاطب ما و سفارش دهنده ارسال ، به شرکت خدمات دهنده در زمینه ارسال اس ام اس درخواست بدهید که ما نیز در شرکت رایسان این عمل را برای شما می توانیم انجام دهیم ، تا آن ها بتوانند امکان استفاده از این ابزار را برای شما اجرا کنند . این موارد را در مطلبی تحت عنوان تعرفه و هزینه ارسال اس ام اس انبوه، به صورت کامل برای شما توضیح داده ایم و توصیف کردیم که چه زمانی شما باید پنل ارسال اس ام اس تهیه و خریداری کنید و چه زمانی زیاد هم نیاز و ضروری نیست که شما برای خرید پنل ارسال اس ام اس هزینه کنید .

 

هدف ارسال پیامک کدپستی و منطقه ای

ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای در اصل یکی از مهمترین امکانات و از عمومی ترین ابزارهای مشترکی است که تمام نرم افزارهای ارسال اس ام اس باید دارا باشند . در حقیقت کاربر با استفاده از این ابزار می تواند گروه هدف جغرافیایی خود را تا حد ممکن کوچک محدود کند تا بدین وسیله هزینه بودجه تبلیغاتی خود را کاهش دهد . شاید شما هم دیده باشید که خیلی از کسب و کارها و صنوف مختلف برای تبلیغات محله ای و جغرافیایی و منطقه ای خاص به فکر استفاده از شبکه های اجتماعی می افتند و یا اینکه در نوعی دیگر دیده ایم با اجاره بیلبوردهای محیطی در منطقه ای خاص در تلاش هستند مخاطبان زیادی از آن منطقه جذب نمایند . برخی مواقع هم مشاهده کرده ایم که کسب و کارها و یا اصناف با تهیه تراکت و ارائه آن به پخش کننده تراکت در تلاش هستند پیام تبلیغاتی خود را به مخاطبان خود در آن منطقه مورد نظر برسانند . ولی هیچ یک از این روش ها نمی توانند به اندازه قابلیت ارسال پیامک کد پستی و منطقه ای موثر و مفید واقع شوند و نتیجه خوبی داشته باشند . حتی اگر ما فرض کنیم که یکی از این راه ها هم می تواند به اندازه ی قابلیت ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای بازخورد داشته باشد اما قطعا سرعت پخش این راه قابل مقایسه با ارسال اس ام اس انبوه کد پستی و منطقه ای نیست و با این روش شما در کمترین زمان می توانید بیشترین تعداد مخاطب در یک منطقه و محله و جغرافیای خاص را پوشش دهید و پیام تبلیغاتی خود را هر چه سریع تر به گوش مخاطبان برسانید .

 

مزیت های ارسال پیامک کد پستی و منطقه ای

در این قسمت میخواهیم به خلاصه ای از چندین استفاده و کاربردی که قابلیت ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای می تواند برای شما داشته باشد اشاره کنیم :

– ارسال اس ام اس های انبوه تخفیف برای منطقه ای خاص
– اطلاع رسانی برای تحویل کالا بصورت رایگان در یک محدوده و منطقه مشخص
– اطلاع رسانی افتتاح شعبه ای در یک منطقه در یک روز
– جذب کردن مشتریان پایدار و وفادار کردن آن ها در یک منطقه که می توان در بازه های زمانی مشخص ارسال اس ام اس به آن ها تکرار شود و به روش دوره ای به آن ها اس ام اس انبوه ارسال شود .
– تقسیم بندی بودجه برای شعب مختلف یه کسب و کار در تمام مناطق یک شهر
– ارسال اس ام اس به تمام استان ها و شهرستان های کشور

 

 

ارسال پیامک منطقه ای

چگونه ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای بفرستیم

قبلا هم برا شما توضیح دادیم که برای اینکه از این قابلیت ارسال کد پستی و منطقه ای استفاده کنید یا باید پنل ارسال اس ام اس سفارش و خریداری نمایید یا باید درخواست ارسال انبوه اس ام اس خود را به شرکت های ارائه دهنده خدمات ارسال اس ام اس انتقال دهید . شرکت رایسان نیز این امکان را در سامانه پیامک رایسان اس ام اس برای کاربران فراهم کرده است که درخواست خود را به ما بسپارند و خود را درگیر بحث های فنی و اموزش و اجرای این امکانات نکنند . در نتیجه اگر شما به عنوان کاربر پنل ارسال اس ام اس تهیه کردید و قرار بر این شد که خودتان ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای انجام دهید ، باید از نقشه شهرها استفاده کنید . اصولا نقشه ی شهر ها شامل مناطق مختلف یک شهر است که توسط کد پستی هر منطقه تفکیک شده اند . بر اساس ترتیب ارقام کد پستی که شامل 10 رقم است ، 5 رقم ابتدای آن در یک منطقه مشترک می باشد . کاربر با استفاده از 5 رقم اول کد پستی یک منطقه می تواند به افراد ساکن منطقه که محل سکونت خود را در آن کد پستی مشخص کرده اند ، اس ام اس ارسال کند .

در سامانه پیام کوتاه رایسان اس ام اس ، نقشه اکثر شهرها که در آن ها کد پستی ها مشخص شده و تقسیم بندی جغرافیایی تعیین گردیده است ، قرار داده شده است . در ضمن بانک اطلاعات شهرها و استان هایی که نقشه آن ها در سامانه پیام کوتاه رایسان اس ام اس موجود نباشد هم وجود دارد بدین معنی که کاربر فرضا با دانستن 5 رقم کد پستی یک منطقه از یک شهر می تواند تعداد ساکنین در آن منطقه را متوجه شود و پیام تبلیغاتی مورد نظر خود را برای آن ها به سرعت ارسال نمیاد .

در سامانه پیام کوتاه رایسان اس ام اس بخشی را تدارک دیده ایم که کاربر می تواند با وارد کردن 5 رقم اول کد پستی یک منطقه ، آمار تعداد کل شماره های همراه اول و ایرانسل موجود در آن منطقه را مشاهده نماید . حال کاربر می تواند کل تعداد مخاطبان را پوشش دهد یا فقط ابتدا قسمتی از آن ها را اطلاع رسانی کرده و سپس در روزهای بعدی بقیه افراد آن منطقه و کد پستی را اطلاع رسانی نماید .

ارسال اس ام اس به شهر و استان مورد نظر

برخی از شهرهای یک استان آنچنان از نظر جغرافیایی وسعت ندارند و شاید اگر بخواهیم تصویری از آن شهر در ذهن خود بسازیم ، کل آن شهر معادل با یک منطقه از یک شهر بزرگ است . بنابراین چون شماره ها و تقسیم بندی شماره های موجود در بانک اطلاعاتی کد پستی به شکلی است که فقط برای مراکز استان ها تقسیم و دسته بندی شده اند ، برای اطلاع رسانی در این شهرهای کوچک باید از ابزار دیگری استفاده نمایید . برای این هدف باید از امکان ارسال به شهر و استان در سامانه پیام کوتاه رایسان استفاده نمایید . پس با این حساب شما دیگر تقسیم بندی جغرافیایی در آن شهرستان نخواهید داشت و آمار همه ی شماره های موجود در آن شهرستان به شما نمایش داده خواهد شد که شما می توانید به فقط قسمتی از این شماره ها یا به کل شماره ها ارسال اس ام اس خود را داشته باشید .
در این مقاله تلاش ما بر آن بود که بتوانیم اطلاعات کامل و دقیقی و البته مفید درباره ارسال اس ام اس کدپستی و منطقه ای به شما بدهیم تا شما به عنوان یک کاربر بتوانید هر چه بهتر از این ابزار ارسال اس ام اس استفاده نمایید و نتیجه های بهتری از ارسال های خود بگیرید . امید است به اهمیت این ابزار پی برده باشید چون این روش هم سرعت اطلاع رسانی بسیار بالایی برای شما رقم می زند هم توسط این ابزار می توانید بشدت در هزینه های تبلیغاتی خود صرفه جویی نمایید . فرض کنید شما 5 روز دیگر افتتاحیه یکی از شعب کسب و کار خود را داشته باشید . پر واضح مشخص است که شما با ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای با هزینه ی خیلی کم و در عین حال با سرعت بسیار بالاتر از اینکه بخواهید تراکت چاپ کنید و پخش کنید ، می توانید اطلاع رسانی خود را به خوبی انجام داده و متن اس ام اس خود را به مخاطبان احتمالی خودتان برسانید .
ما در شرکت رایسان منتظر تماس و پاسخگویی به همه کاربران جهت مشاوره درباره ارسال اس ام اس کد پستی و منطقه ای هستیم تا شما عزیران بتوانید به صرفه ترین و بهترین روش اطلاع رسانی اس ام اس را تجربه نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس