تعریف سئو منفی

امروزه رتبه وب سایت یکی از مهم ترین مسائل برای مدیران شرکت ها و وب سایت ها می باشد . بیش تر کسب وکارها سعی در افزایش رتبه وب سایت خود و دیده شدن سایت خود در صفحات اول گوگل را دارند . زیرا این رتبه می تواند در میزان موفقیت کسب و کارشان تاثیر بسیار زیادی بگذارد .

سئو منفی

در مقاله سئو  وبهینه سازی وب سایت به طور کامل در مرود سئو و عوامل موثر بر سئو سایت اصفهان صحبت کردیم اما در کنار سئو مثبت یک سئو دیگری وجود دارد که تاثیر منفی بر رتبه وب سایت شما می گذارد و باعث نزول رتبه وب سایت شما می شود . به این نوع سئو ، سئو منفی یا  negative seo  می گویند . در این مقاله ما قصد داریم که شما را با این نوع سئو و راه های مقابله با آن آشنا کنیم . تا آخر این مقاله همراه ما باشید .

 حتما بخوانید

تاثیر هاست بر سئو سایت

سئو منفی چیست ؟

امرزه سئو منفی در سایت های گوگل پررنگ تر شده و صحبت های بیشتری در این زمینه انجام می گیرد . سئو منفی یا همان  negative seo  در واقع به مجموعه اقدامات غیر اخلاقی گفته می ش.د که از طرف رقبا برای پایین آوردن و کاهش جایگاه جایگاه سایت شما در نتایج گوگل انجام می شود . در واقع بعضی مواقع رقبا برای افزایش رتبه وب سایت خود دست به فعالیت های غیر اخلاقی می زنند تا رتبه وب سایت شما را کاهش دهند و از این طریق رتبه وب سایت خود را افزایش دهند . سئو منفی در مقابل سئو مثبت است . در سئو مثبت تمام تمرکز فرد برروی افزایش رتبه وب سایت خود از طریق محتوا گذاری و فعالیت های مثبت است اما در سئو منفی بر عکس این موضوع صدق می کند .

سئو منفی چیست

آیا سئو منفی می تواند امکان پذیر باشد ؟

اصولاگوگل سئو منفی را نفی می کند . گوگل قبل از سال 2003 اعلام کرده بود که به هیچ عنوان راهی وجود ندارد که رقیب شما بتواند جایگاه وب سلیت شما را به خطر بیندارد اما در آن سال کلمه تقریبا را به این عنوان اضافه کرد که از نشانه های وجود سئو منفی بود . رفته رفته بعد از آن توجه وب مستران به این موضوع بیشتر و بیشتر شد تا جایی که سئو منفی به رسمیت شناخته شد .

سئو منفی بحثی امکان پذیر است . مثلا فرض کنید که اگر شما از سایت های بی کیفیتبک لینک بگیرید و به آن ها لینک بدهید تاثیر منفی بر رتبه وب سایت شما دارد . اگر خود شما مراقب این لینک ها باشید ممکن است افرادی هوشمندانه به اسم شما این عمل لینک گذاری را ناجام دهند و رتبه وب سایت شما کاهش پیدا کند . پس سئو منفی امری امکان پذیر است . اما زیاد نگران نباشید چون کاری است بسیار سخت .

نشانه های وجود سئو منفی در سایت شما :

دریافت بک لینک از سایت های غیر اخلاقی ، لینک به شما در سایت های خارجی ، دریافت بک لینک از وبلاگ های غیر مرتبط و بی ارزش که رقیب با هزینه کم به سلیت شما ارسال می کدن این ها نشان هایی از وجود سئو منفی است .

روش های مختلف سئو منفی :

رقبا ممکن است با روش های مختلفی به سایت شما ضربه بزنند و رتبه و جایگاه سایت شما را تغییر دهند . شما با شناخت این راه ها و راه های حل آن ها می توایند جلوی آن ها را بگیید . در این بخش به معرفی و بررسی این را ها می پردازیم .

نفوذ هکرها :

امنیت وب سایت یکی از مهم ترین عواملی است که باید در نظر داشته باشید . هکرها با ورود به سایت شما می توانند تمام فعالیت های شما را به سرعت از بین ببرند . قرادادن محتوای ضعیف و کپی در وب سایت ، مخفی کردن کدهای  HTML  و قرادادن لینک های مخرب در وب سایت از جمله فعالیت هایی است که هکرها انجام می دهند . همچنین این را بدانید که گوگل از کاربران مراقبت می کند اگر وب سایتی هک شده باشد به آن ها برای ورود هشدار می دهد . هک کردن وب سایت باعث کاهش بازدید کنده و نتیجه وب سایت میشود . برای جلوگیری ازهکرها اقدامات زیر را انجام دهید .

1-    در پایان هر روز از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید .
2-    اگر سیستم دیریت محتوای شما وردپرس است از پلاگین  google authenticator استفاده کنید و در رمزگذاری آن از رمزهای قوی استفاده کنید .
3-    اگر در سایت امکان آپلود از سمت کاربر وجود دارد با شکرت هاستینگ خود تماس بگیرید . اجازه نصب آنتی ویروس قوی را بدهید .

نفوذ هکرها

مزرعه لینک :

مزرعه لینک به وب سایت هایی گفته میشود که به صورت گروهی به یکدیگر لینک می شوند . این سایت ها معمولا وب سایت های غیر متبط هستندو اسپم شناخته می شود . گوگل برای استفاده از این لینک ها جریمه سختی را در نظر گرفته است . رقبا ممکن است از این لینک ها و انکر تکست ها به گونه ای استفاده کند که گویا صاحب وب سایت خود عامل  ایجاد این لینک ها بوده است . شما با تشخیص سریع می توایند جلوی این لینک ها را بگیرید و با استفاده از ابزار  seo spyglass  هر روز تعداد لینک ها و دامین های ارجاع داده شده به وب سایت را بررسی کنید . ( مقاله خرید بک لینک و تاثیر آن بر سئو را بخوانید )

ابزار  seo spyglass

کپی کردن محتوای وب سایت :

یکی دیگر از فعالیت هایی که رقبای وب سایت شما انجام می دهند کپی کردن محتوای وب سایت شما در سایت های دیگر است . در بیشتر موارد گوگل نسخه اصلی را شناسایی می کند اما ممکن است در بعضی مواقع گوگل نسخه کپی را زودتر بیاید آن را ایندکس کند . یکی از روش های جلوگیری از این راه استفاده از ابزار  copy scape است که با استفاده از آن می توانید نشخ های کپی شده از وب سایت ها را بیابید و با استفاده از ابزار    copyrighit infrigemen report  به گوگل این مساله را گزارش دهید .

ایجاد لینک های غیر اخلاقی :

رقبای شما لینک ها و انکرتکست های غیر اخلاقی را به وب سایت شما لینک می دهند و با این کار باعث می شود که گوگل شما را جریمه کند . همچنین نام وب سایت شما در فهرست سایت هایی قرار بگیرد که فعالیتشان غیر اخلاقی و غیر قانونی است .

صفحات و شبکه های اجتماعی جعلی :

بعضی مواقع ممکن است که رقبا به نام وب سایت و برند شما در شبکه های اجتماعی صفحاتی را بسازند و محتوای نامرتبط و غیر اخلاقی قراردهند این کار باعث زیر سوال بردن برند شما می شود . شما می توانید با گذارش دادن این صفحات به عنوان اسپم آنها  را حذف کنید .

حذف برترین بک لینک ها :

ممکن است وب مستران سایت های دیگر از جانب شما برای حذف برترین بک لینک های شما ایمیل دریافت کنند و این بک لینک ها که تمام قوانین در آن ها رعایت شده را حذف کنند . برای مقابله با این راه سعی کنید برای ارتباط با وب مسترها از ایمیل مربوط به دامنه سایت استفاده کنید .

با مطالعه این مقاله فهمیدیم که رقبا می توانند با استفاده از فعالیت هایی که توضیح داده شد جایگاه سئو سایت ما را تحت تاثیر قراردهند ولی این نکته را بدانید که بیش تر وب سایت ها از این خطر در امان هستند زیرا اصولا سایت هایی مورد تهدید رقبا قرار می گیرند که پر سود باشند .

 حتما بخوانید

مزایای و تکنیک های بهینه سازی وب سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس