بهترین ابزار در سئوی محلی

سئو تصاویر سایت به طور معمول یکی از رازهای سر به مهر در بحث سئو و بهینه سازی سایت است و شاید به جرأت بتوان گفت خیلی از کاربران که آماری در حدود 70 الی 80 درصد را به خودشان اختصاص می دهند با جستجوی یک تصویر به یک سایت وارد می شوند و اگر تصویر مورد نظرشان در یک سایت باشد باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت می شود. حالا که متوجه شدید که این تصاویر و سئو تصاویر سایت تا چه اندازه مهم هستند و چه تأثیری روی بهینه سازی مطالب و همچنین افزایش بازدید سایت دارند، پس از این به بعد سعی کنید بیشترین تمرکز را روی این تصاویر قرار دهید تا تصاویری خلق کنید که مشتری را به سمت خودش جذب کند.

مزیت سئو تصاویر سایت تا چه اندازه اهمیت دارد؟

به طور حتم در مسیر سئو سایت در اصفهان    سئو تصاویر سایت از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. از جمله

سئو تصاویر سایت باعث بهینه سازی مطالب می شود
افزایش ترافیک و افزایش بازدید سایت را به همراه خواهید داشت
به زیبا شدن مطالب و محتوای تولید شده کمک می کند
کاربر با مطالعه مطالب ممکن است خسته شود اما با دیدن یک تصویر خستگی از چشمانش بیرون می رود
اگر کاربر با مطالعه یک مطلب درک مشخصی از مطلب پیدا نکرد به طور حتم با دیدن تصاویر می تواند به کل مطلب پی ببرد

و خیلی از مزیت های دیگر که با یک تصویر با کیفیت و خوب می توانید تمام مطلب را به کاربر انتقال دهید.

 حتما بخوانید

سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟

مواردی که در سئو تصاویر سایت باید مد نظر داشته باشید

به طور حتم در بهینه سازی تصاویر موارد خیلی زیادی باید مد نظر داشته باشید اما در اینجا سعی کردیم به صورت تیتروار این موارد را ارائه دهیم:

انتخاب بهترین نام و بهترین اسم برای تصاویر
شرح تصاویر که در برخی موارد در پایین آن ذکر می شود
انتخاب تگ عنوان برای تصاویر
انتخاب کردن تصاویر با کیفیت
اضافه کردن لوگو سایت برای برند سازی
و موارد دیگری که روی سئو تصاویر سایت و در نهایت سئو سایت تأثیر خیلی زیادی دارند.

اما حالا برسیم بر سر مفاهیم ابتدایی که برای سئو تصاویر سایت بایستی رعایت کنید. با رعایت این موارد به راحتی می توانید شاهد افزایش بازدید سایت تان باشید.

رعایت سئو تصاویر سایت

انتخاب کردن بهترین نام برای تصاویر

یکی از مواردی که روی سئو سایت خیلی تأثیر دارد و متأسفانه خیلی از افراد از آن غافل هستند و شخصاً خود گوگل هم به این موضوع اذعان کرده، انتخاب بهترین نام برای تصاویر است چرا که گوگل به موتورهای جستجویش دستور داده که اسامی تصاویر را مورد بررسی قرار دهد به خاطر اینکه گوگل با خواندن اسم یک تصویر متوجه می شود که این تصویر در چه زمینه ای قرار است یک مفهوم را به کاربر منتقل کند.

اگر از این موضوع غافل بوده اید و یا اهمیت زیادی برای شما نداشته سعی کنید بهترین نام را برای تصاویر انتخاب کنید. این به این معنی است که از انتخاب کردن تصاویر بی کیفیت و انتخاب هر اسمی برای آن باید اجتناب کنیم چرا که روی سئو سایت شما تأثیر خیلی زیادی خواهد داشت.

در نامگذاری تصاویر از چه علائمی باید استفاده کنیم؟

 از کلمات کلیدی که در عنوان محتوای تولید شده یا مقاله وجود دارد استفاده کنید
از کلمات زائد و یا کوتاه کننده مانند به، و، از در هنگام فارسی نویسی استفاده نکنید
در هنگام فینگلیش نوشتن از کلماتی مانند and, a, the و غیره استفاده نکنید
بین هر کلمه در هنگام نوشتن سعی کنید از خط فاصله یا دش (-) استفاده کنید
از آندرلاین (_) استفاده نکنید چرا که این مورد توسط گوگل اسپم تلقی می شود

 بدون شک یکی از قسمت های مورد بحث که در سئو تصاویر سایت خیلی اهمیت دارد این است که از نام های انگلیسی برای تصاویر سایت استفاده کنید تا بهترین نتیجه ها را به دست بیاورید.

 

اهمیت سئو تصاویر سایت

استفاده از بهترین تگ عنوان برای سئو تصاویر سایت

با انتخاب تگ عنوان گوگل این را متوجه می شود که این تصویر در مورد چه چیزی صحبت می کند و اگر تصویر انتخابی بازدید خوبی داشته باشد به طور حتم ممکن است سایت تان بهترین رتبه را در نتایج جستجوی گوگل به دست بیاورد و حتماً سعی کنید در تگ عنوان از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت تان استفاده کنید.

با سئو تصاویر سایت شاهد سئو کل سایت هستیم

این نکته ای است که خیلی از کاربران و مدیران سایت به آن توجهی ندارند و به راحتی از کنار آن رد می شوند. زمانی که تصاویر سایت را سئو می کنید در اصل کل سایت را برای کاربر بهینه سازی کرده اید. در اینجا دو نکته کاملاً مشهود است:

نکته اول: سئو تصاویر باعث افزایش مدت زمانی می شود که کاربر در یک صفحه خاص قرار می گیرد که به اصطلاح به آن On Time Page هم گفته می شود.

 نکته دوم: با سئو کردن تصاویر سایت شاهد افزایش مدت زمان ماندگاری یک کاربر در صفحات مختلف سایت خواهیم بود که به این مورد On Time Site گفته می شود

به طور حتم هر چه میزان زمانی که کاربر در سایت به گشت و گذار می پردازد بیشتر باشد شاهد کاهش بانس ریت یا همان کاهش نرخ فرار کاربر از سایت خواهیم بود و هر چه این نرخ فرار به مرور زمان کاهش پیدا کند از نظر گوگل سایت شما یک سایت محبوب قلمداد می شود و بعد از مدتی شاهد افزایش رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل خواهیم بود.

اگر می خواهید این میزان ماندگاری کاربران در سایت را افزایش دهید سعی کنید از تصاویر با کیفیت که منقش به لوگو سایت و همچنین نوشته های جذاب است، استفاده کنید. چرا که در اکثر مواقع دیده می شود کاربر حوصله مطالعه کردن یک مطلب را ندارد اما با دیدن یک عکس به تمامی مطلب پی می برد و کنجکاو می شود که کل متن را مطالعه کند.
تا جای ممکن حجم تصاویر را کاهش دهید.

یکی دیگر از مواردی که خیلی روی سئو تأثیرگذار است این است که شما 2 الی 7 ثانیه بیشتر فرصت ندارید تا کاربر را متقاعد کنید که در سایت ماندگار شود. اگر این مدت زمان طولانی شود ممکن است سایت تان را ببندد و از سایت دیگر رقبا استفاده کند و یکی از این عوامل تأثیرگذار به تصاویری است که در سایت قرار می دهید.

اگر حجم این تصاویر زیاد باشد مدت زمان بارگذاری هم به طبع بیشتر می شود و بعد از مدتی شاهد تنزل رتبه در نتایج جستجوی گوگل می شوید. اگر می خواهید این موارد به وجود نیاید سعی کنید حدالمقدور حجم تصاویر را با نرم افزار فتوشاپ پایین بیاورید. برای این منظور در نرم افزار فتوشاپ در هنگام ذخیره کردن تصویر قسمتی وجود دارد به عنوان save for web که به وسیله این قسمت می توانید تصاویر را برای وب سایت بهینه کنید.

 

حجم تصاویر

انتخاب بهترین فرمت تصاویر به جهت سئو تصاویر سایت

شناخت بهترین تصاویر برای سایت می تواند روی سئو سایت تأثیر خیلی چشمگیری داشته باشد به خاطر اینکه می توانید تصاویری را انتخاب کنید که بیشترین کیفیت و کمترین حجم را داشته باشند. در اینجا قصد داریم به چند مورد از این فرمت ها اشاره کنیم:

تصاویر با فرمت Jpeg:

یکی از متداولترین و رایج ترین تصاویری که در دنیای اینترنت وجود دارد و خیلی از کاربران از آن استفاده می کنند و از همه مهمتر اینکه تصویر خیلی از دوربین های عکاسی بر مبنای همین فرمت Jpeg است. موردی که خیلی مهم است و روی سئو تصاویر سایت هم بی تأثیر نیست این است که استفاده از فرمت Jpeg بعد از فشرده سازی و کم کردن حجم می تواند کیفیت تصاویر را پایین بیاورد و به خاطر همین استفاده از آن برای کارهای گرافیکی و لوگو به هیچ عنوان جالب نیست.

تصاویر با فرمت Gif:

از این نوع فرمت برای نمایش آیکون ها استفاده می شود و به خاطر سایز کوچکشان به طبع کیفیت پایین تری هم نسبت به تصاویر Jpeg دارند و بیشتر برای کارهای انیمشین استفاده می شود.

تصاویر با فرمت PNG:

تصاویری که با فرمت PNG به وجود می آید رنگ های بیشتری به نسبت Jpeg و Gif از خودشان نشان می دهند اما نکته مهمی که وجود دارد این است که در این نوع فرمت ها زمانی که آن را فشرده می کنید کیفیت خودشان را به نسبت فایل Jpeg از دست نمی دهند و به همین دلیل برای لوگوها و کارهای گرافیک استفاده می شوند و از همه مهمتر اینکه بک گراند هم ندارند و به راحتی روی هر تصویری قرار می گیرند.

در پایان باید به این نکته اذعان کرد که سئو تصاویر سایت تأثیر خیلی زیادی رو سئو و بهینه سازی سایت دارد و هر چه از تصاویر با کیفیت تر و با حجم کمتری استفاده کنید به طور حتم سرعت بارگذاری سایت افزایش می یابد و این روی به دست آوردن بهترین جایگاه در نتایج جستجوی گوگل هم تأثیر خیلی زیادی خواهد داشت.

 حتما بخوانید

بهترین ابزارهای گوگل برای مدیریت سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس