سئو کلاه سیاه چیست

صاحبان وب سایت ها برای بالابردن رتبه وب سایت خود در تلاش هستند . سئو و بهینه سازی وب سایت یکی از روش هایی است که شما با استفاده از آن می توایند به اهداف خود برسد .و در صفحه اول گوگل دیده شوید .

در مقالات قبل در مورد سئو سایت اصفهان و بهینه سازی وب سایت به طور کامل صحبت شد و همچنین گفتیم که با گسترش فعالیت های اینترنتی و سئو اختلاف نظر هایی بین سئو کاران ایجاد شد و همچنین باعث شد که سئو به چند دسته تقسیم شود . که از مهم ترین این تقسیم بندی ها می توان به سئو کلاه سیاه و سو کلاه سفید اشاره کرد . به طور کلی اعتقاد کلاه سفید بر این باور است که باید تمام فعالیت ها برای افزایش رتبه وب سایت طبق قانون انجام شود . رسیدن به هدف با سئو کلاه سفید زمان بر است . اما وب سایت هایی که از سئو کلاه سفید برای افزایش رتبه وب سایت استفاده می کنند هیچ گاه جریمه نخواهند شد و رتبه خود را از دست نمی دهند . در مقاله سئو کلاه سفید چیست به طور مفصل در مورد این دسته از سئو به طور کامل صحبت کردیم . اما سئو کلاه سیاه در مقابل این دسته قراردارد و از روش های غیر قانونی برای افزایش رتبه وب سایت استفاده می کند . در این روش افزایش رتبه و رسیدن به هدف بسیار سریع تر از روش کلاه سفید است اما سئو کاران و وب سایت هایی که از این روش استفاده می کنند با جریمه گوگل روبه رو می شوند و رتبه خود را از دست می دهند . دراین مقاله ما به طور کامل برای شما این مبحث را توضیح خواهیم داد تا آخر مقاله با ما همراه باشید .

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سیاه یا Black hat  روشی است که سئو کاران در آن از روش های غیر اخلاقی و غیر قانونی برای افزایش رتبه وب سایت استفاده می کنند  و اغلب کسانی که از این روش استفاده می کنند با مجازات های گوگل روبه رو می شوند .

سئو کلاه سیاه الگوریتم های گوگل را دور می زند و کلاهبرداری انجام می دهد . این روش ممکن است در کوتاه مدت رتبه سایت شما را افزایش می دهد .اما در بلند مدت با جریمه روبه رو می شود . این جریمه می تواند شامل کاهش رتبه وب سایت ، حذف دامنه  می باشد . همچنین ممکن است در سند باکس گوگل قرار بگیرد که رهایی از این موضوع سخت است . سئو کلاه سیاه دارای تکنیک های زیادی مانند تکرار کلمات کلیدی ، خرید و فروش غیر قانونی لینک و …است  که در ادامه به بررسی برخی از این تکنیک ها می پردازیم .

سئو کلاه سیاه چیست

 حتما بخوانید

مزایای و تکنیک های بهینه سازی وب سایت

تکنیک های سئو کلاه سیاه :

حال برای شما برخی از تکنیک های کلاه سیاه را توضیح خواهیم داد تا با وارد شدن به وب سایت ها ، سایت هایی که از این روش استفاده کرده اند را بشناسید .

کلمات کلیدی :

در الگوریتم های جدید گوگل تکرار کلمات کلیدی نه تنها باعث افزایش ارزش محتوایی نمی شود بلکه با جریمه گوگل نیز روبه رو می شود . گوگل برای استفاده از این کلمات کلیدی یک کد مشخص را تعیین کرده است که به آن چگالی کلمات کلیدی می گویند . میزان چگالی کلمات کلیدی در محتوا باید بین 1 تا 3 در صد باشد . لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که می توانید از  مترادف کلمات کلیدی در متن هم استفاده کنید .

مخفی کاری :

مخفی کاری یا  cloaking  به معنای نمایش متفاوت محتوا به کاربر و موتورهای جستجو می باشد . به این معنی که یک بخش از محتوا به کاربر نشان داده شود و بخش متفاوت از آن برای موتورهای جستجو نمایش داده شود . البته این نکته را در نظر بگیرید که متناسب کردن محتوا با گروه های مختلف از کاربران به معنای این نیست و عواملی مانند تولید محتوا در زبان های متفاوت و ریسپانسیو کردن سایت در این بازه قرار نمی گیرد .

محتوای بی کیفیت :

استفاده از محتوای کپی شده از سایت های دیگر و محتوای بی ارزش یکی دیگر از این تکنیک ها است . در این روش ممکن است سایت رتبه لحظه ای کسب کند اما پایدار نیست . الگوریتم پاندا یکی از الگوریتم های گوگل می باشد که برای بررسی محتوا نوشته شده و در صورت کپی بودن محتوا ، محتوای بی کیفیت را به راحتی تشخیص می دهد .

استفاده از محتوای بی کیفیت

 خرید لینک :

موتورهای جستجو خرید و فروش لینک ها برای افزایش رتبه وب سایت را در نقص قوانین گوگل می دانند و استفاده از آن ها را ممنوع کرده اند . شما در صورت استفاده از این لینک ها با جریمه گوگل روبه رو خواهید شد .

کامنت های اسپم در وبلاگ :

در گذشته افراد بسیاری برای تبلیغ وب سایت خود در کامنت های وبلاگ های دیگر لینک سایت خود را قرار می داند . امروزه الگوریتم های گوگل به طور کامل این لینک ها را نادیده می گیرند . این اتفاق امروزه بسیار کم تر شده است اما هنوز افرادی هستند که چنین لینک هایی را در وبلاگ شما قرار دهند . این نکته را باید یادآوری کنیم که تمام لینک ها لینک های اسپم نیستند و لینک های اسپم لینک هایی هستند که غیر مرتبط با موضوع کار شما باشند . شما به عنوان یک صتحب وبلاگ سعی کنید که چنین کامنت هایی را تایید نکنین چون گوگل هرزنامه ها را به طور کامل از نتایج جستجو حذف می کند .

در این مقاله ما به طور کامل به بررسی سئو کلاه سیاه  و عوامل موثر بر آن پرداختیم . باز هم تایید میکنیم که سئو کلاه سیاه یک روش غیر قانونی است و در صورت انجام آن شما با مجازات گوگل روبه رو می شوید . سعی کنید برای بهینه سازی صفحات وب سایت خود از سئو کلاه سفید استفاده نمایید .

 حتما بخوانید

معرفی سئو کلاه سفید و تکنیک های آن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس