طراحی اپلیکیشن موبایل | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی اپلیکیشن ios

طراحی اپلیکیشن موبایل که امروزه شرکت ها و مشاغل یا استارتاپ های مختلف بعد از طراحی سایت  بصورت شهری مثل طراحی سایت در اصفهان  یا سراسری نیاز شدیدی به طراحی اپلیکیشین موبایل دارند و در حال حاضر به دلیل که استفاده از موبایل های هوشمند زیاد شده ، از اپلیکیشن ها هم استفاده بیشتری می کنند و اون کسب و کار مطمنا در صورت مفید بودن  بازخورد بهتری از اپ دریافت خواهد کرد . امروزه تکنولوژی موبایل، نحوه ی ارتباط  با کاربران نهایی و مصرف کنندگان یا همان مشتریان  را به چالش کشیده است، تفاوتی ندارد که کاربر نهایی، مشتری، کارمند، همکار و یا حتی یک خدمت  باشد. انسان ها ، برای دسترسی آسان و سریع به اطلاعات، اپلیکیشن های موبایل  را به سایت  ها ی اینترنتی ترجیح می دهند. شرکت رایسان طراحی اپ موبایل در اصفهان  و همچنین طراحی اپلیکیشن اندروید و ios  را در دیگر استان ها از 5 سال پیش آغاز کرد و در این مدت غیر از پرورش کارآموزان جهت یادگیری طراحی برنامه اندروید تولید اپ های مختلفی را انجام داده است .پروژه های نرم افزار های موبایل بصورت گروهی  و تیمی انجام میشود و در سه بخش تحلیل ، کد نویسی ،گرافیک انجام میشود . نمونه کارهای موجود طراحی اپ موبایل رایسان در زمینه های طراحی برنامه اندروید های اطلاع رسانی ، طراحی اپلیکیشن موبایل آموزشی مثل آموزش زبان ، طراحی نرم افزار های پنل اس ام اس و  پیامک ، طراحی اپ رزرو آنلاین و … می باشد .

طراحی اپلیکیشن موبایل

شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل

شرکت های محدودی در زمینه طراحی اپلیکیشن در کشور وجود دارند که بیشتر این شرکت ها رتبه های بالایی در کشور دارند و از همکاران خوب ما محسوب می شوند و هر شرکت به صورت خاص روال طراحی را انجام میدهد ولی روند طراحی اپلیکیشن در رایسان به این شکل است که بعد از مطرح شدن ایده یا پروژه توسط کارفرما به صورت کلی مستنداتی تولید می شود در صورت توافق حدودی مالی طرفین با توجه به اطلاعات ارسالی کارفرما و بررسی پروژه توسط شرکت مستندات کامل و جامعی از پروژه ایجاد می شود و بعد از تایید کارفرما پروژه شروع به کار می شود . تیم گرافیک طراحی برنامه اندروید رایسان ابتدا طرح های اپ را طراحی نموده و بعد از تایید کارفرما مراحل اجرا و کدنویسی اپلیکیشین آغاز می شود . طراحی اپلیکیشن موبایل  پیچیدگی های مختلفی دارد و در اصل بدلیل ورژن های مختلف اندروید و همچنین وجود گوشی ها با برند ها و مدلهای مختلف شبیه طراحی وب سایت نیست و چالش مختلفی را برای تیم طراحی برنامه اندروید بوجود می آورد .

مزیت های طراحی اپلیکیشن موبایل

 امروزه اپلیکیشن های موبایل به عنوان یکی از اهداف اصلی برای بیزینس تبدیل شده اند و داشتن یک نرم افزار موبایل برای هر کسب و کار ضروری به حساب می آید . با استفاده از اپلیکیشن می توانید محصولات و خدمات خود را برای کاربران به اشترک بگذارید و همیشه در دسترس باشید . داشتن وب سایت ها برای دارندگان کسب و کارها امری ضروری است ولی هیچ وقت نمی تواند نیاز به موبایل اپلیکیشن را پر کنند. از مزایای داشتن یک موبایل اپلیکیشن خوب نسبت به سایت می توان به عملکرد آفلاین اپلیکیشن ها، دسترسی راحت تر و سریع تر و همچنین سرعت بالا آن اشاره کرد.همچنین باید به این نکته اشاره داشته باشیم مطابق تحقیقات فناوری، زمانی که مردم روی موبایل صرف می کنند از تلویزیون به عنوان اصلی ترین رسانه تبلیغات پیشی گرفته است.

تیم رایسان
اطلاعات شخصی در اپلیکیشن گاتو
گزینه ی لیست پروژه ها
صفحه فرود اپلیکیشن آسمان تجارت جم
برنامه های تغذیه

کاربردهای طراحی اپلیکیشن موبایل 


تعامل بسیار زیاد با مشتریان 

با رشد روز افزون تکنولوژی در موبایل و گوشی های هوشمند ، حجم مبادلات شرکت ها، اعم از به روز رسانی وضعیت شرکت بر اساس نیاز بازار و مشتریان و مخاطبان اصلی شرکت ، تا دانلود محتواهای سایت ها و همکاری و ارتباطات متقابل، به صورت بسیار چشمگیری افزایش یافته است. حتی زمانی که مشتریان و مخاطبان شما در تعطیلات و یا در دفتر کار خود باشند، می توانند از طریق اپلیکیشن ها، با کسب و کار شما ارتباط و تعامل بگیرند. جدای از این موارد ، توسط موبایل و گوشی های هوشمند با استفاده از سامانه هایی مثل موقعیت‌یاب جهانی (GPS)، مدیران مشاغل مختلف می توانند به اطلاعات کاربران هدف خود دسترسی پیدا کرده و خدمات خود را بر اساس نیاز کاربران و مشتریان و مخاطبان نهایی خود ، شخصی سازی کنند، تا آن ها را به روش های موثر و مفیدتری به سمت خود جذب هدایت کنند . نمونه این برنامه ها می توانند اپلیکیشن های سفر، اپلیکیشن های فروشگاهی، اپلیکیشن های بانک داری و غیره باشند.


ذخیره سازی اطلاعات مشتریان و مخاطبان

یکی از مزیت های دیگری که شما توسط ساخت اپلیکیشن های موبایل بدست می آورید این است که اپلیکیشن های موبایل می توانند اطلاعات، خواسته ها و نیازهای مشتریان را به صورت اتوماتیک و هوشمندانه دریافت و ذخیره نمایند. در نهایت این حرکت می تواند به ارائه محتوا و اطلاعات شخصی شده مربوط به کاربران کمک کند . اپلیکیشن های موبایل می توانند به سازمان ها و شرکت ها در جهت جمع آوری اطلاعات کاربران و تجزیه تحلیل آن ها، کمک کنند و این روند فرسایی را برای آن ها آسان سازی کنند .


پیشرفت خمات و فروش بهتر برای کسب و کارها 


یکی از بهترین مثال هایی که برای این موضوع می توان زد سایت آمازون می باشد که آن ها مخاطبان مورد نظر خود را تجزیه و تحلیل کرده و خدماتی را ارائه می دهند که کاربران به دنبال آن هستند. این قضیه بسیار مهم و ضروری است که یک اپلیکیشن اختصاصی و حرفه ای برای کسب و کار خود طراحی نمایید، و با درک بهتر خواسته ها و نیاز های مشتریان، اطلاعات مفید و کاربردی در اپلیکیشن ها قرار دهید. در این صورت، شما به عنوان مدیر یک کسب و کار می توانید با ارائه دادن خدمات موثر و مورد نیاز مشتریان، پیشنهاداتی که می دانید به احتمال زیاد مورد قبول مشتریان واقع می شود ، میزان فروش و درآمد کسب و کار خود را به صورت قابل توجهی افزایش دهید .

 

 

سفارش طراحی اپ موبایل 

سفارش اپلیکیشن موبایل  برای فروشگاه ها ، شرکت ها و رستوران ها کمک به سزایی در به روز بودن و گسترش کسب و کار و در نتیجه باعث افزایش در آمد می شود . با سفارش اپلیکیشن موبایل  می توانید آخرین محصولات ، اطلاعات و اخبار خود را به سرعت در اختیار مشتریان خود قرار دهید و آنها را از آخرین تغییرات مطلع نمایید .برای سفارش اپلیکیشن موبایل خود ابتدا نیازهای خود و مشتریان خود را بررسی و طبقه نمایید. . قطعا شما به عنوان مدیر کسب و کار خود ، باید تمام خدمات یا فروش محصولاتی که قرار است در اپلیکیشن شما اتفاق بیفتد را  در ذهن خود تجسم کنید . زمانی که کاربر برای اولین بار به اپلیکیشن شما وارد می شود  چه مواردی را شما دوست دارید به کاربر نمایش دهید   یا از زاویه دیگر ، چه مواردی را کاربر انتظار دارد مشاهده کند و به هدف خود برسد . 

برای مثال مشخص کنید که آیا اپلیکیشن مورد نظر شما تنها قرار است ارسال و دریافت پیام انجام دهد یا علاوه بر این امکان انتقال تصویر و ویدئو نیز مد نظر می باشد. یا مثلا زمانی که شما قصد دارید سفارش طراحی اپلیکیشن موبایل برای نرم افزار حسابداری دارید باید بدانید که شما از طریق این اپلیکیشن موبایل قرار است به کاربر اجازه دهید چه کارهایی را انجام دهد و یا چه گزارش هایی را بتواند از طریق اپلیکیشن خروجی بگیرد. قطعا در تمام کسب و کارها روال به این صورت است که برخی ارتباطات و خدمات به مشتریان باید به صورت حضوری انجام گیرد ولی خب برخی موارد دیگر قابل پیاده سازی به صورت آنلاین هست و می توانید این موارد را در اپلیکیشن خود جای دهید . حتی در برخی کسب وکارها  اجرای خدمات باید در محل مشتری انجام گیرد تا سرویس به صورت کامل به مشتری ارائه شود . در چنین مواردی  شما می توانید ثبت درخواست مشتریان را به صورت آنلاین انجام دهید بدین صورت که کاربران و مشتریان شما بتوانند درخواست گرفتن سرویس خود را به صورت آنلاین در اپلیکیشن شما ثبت نمایند  ، حال در سازمان یا شرکت شما لیست درخواست ها مشاهده  و یکی یکی به تمام درخواست ها رسیدگی شود . 

 

طراحی اپلیکیشن موبایل

شرکت طراحی اپ و سایت 

اولین موردی که باید به صورت جدی به آن توجه و دقت نمایید این است  که شرکت مورد نظر ساخت اپلیکیشن اندروید سابقه و تجربه کافی برای انجام پروژه شما را دارا باشد. همچنین دارا بودن کادر طراحان، اپلیکیشن نویسان و برنامه نویسان موبایل قدرتمند نیز می تواند به شما در داشتن اپلیکیشن اندروید بهتری یاری رساند. در صورتی که میخواهید سفارش طراحی فروشگاه اندروید به یک شرکت طراحی اپلیکیشن اندروید ارائه دهید باید طراحی نرم افزار اندروید به نحوی باشد که بتواند با وب سایت فروشگاهی شما ارتباط موفقی برقرار کند. به این صورت که تفاوتی در این که کاربر و مشتری شما کالا و خدمات خود را از سایت شما بگیرد یا اینکه از اپلیکیشن شما بگیرد وجود نداشته باشد . البته این ارتباط موفق بستگی به طراحی سایت فروشگاهی در اصفهان شما نیز دارد که طراحی آن به چه ترتیبی انجام شده و آیا پس از طراحی نرم افزار فروشگاه اندروید قابلیت های لازم را برای اتصال به نرم افزار اندروید فروشگاه خواهد داشت یا خیر.

در اینجا قصد داریم برخی از ویژگی هایی که یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل باید داشته باشد را برای شما توضیح دهیم تا شما بتوانید به صورت آگاهانه  شرکت مورد نظر خود را انتخاب کنید . 

 

ویژگی های شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل 

 

–  ارائه مشاوره : یک شرکت طراحی نرم افزار موبایل باید قبل از آغاز پروسه طراحی، به مشتریان خود مشاوره، رویکرد کاری و روش پیاده سازی اپلیکیشن و در نهایت خروجی کار را نشان دهد تا مدیران  کسب و کار از آغاز مراحل طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، در جریان روند کار قرار گیرند. 

طراحی رابط کاربری مناسب : رابط کاربری بخش مهمی در طراحی اپلیکیشن است. طراح اپلیکیشن باید با توجه به نیاز کاربران طراحی اصولی  انجام دهد.  قبل از پیاده سازی و برنامه نویسی اپلیکیشن  ، بهتر است  شرکت طراحی اپ  رابط کاربری متناسب با آن کسب و کار مشتری را به وی پیشنهاد دهد . 

–   طراحی تجربه کاربری : طراحی مناسب برای تجربه کاربری عامل مهمی در جذب کاربران موبایلی کسب و کارتان است به همین منظور می توانید با بررسی نمونه کارهای طراحی شده شرکت مورد نظرتان، نحوه طراحی تجربه کاربری را بررسی نمایید. 

–   پیاده سازی ایده های جدید : یک طراح  و برنامه نویس نرم افزار موبایل باید علاوه بر توانایی های فنی و کد نویسی، فردی خلاق و ایده پرداز نیز باشد. با توجه به تعداد زیاد اپلیکیشن های اندروید و ios، باید برنامه موبایلی شما با ایده ها و خلاقیت های نوین و جدید طراحی شود تا مورد استقبال کاربران و مشتریان و در نهایت مخاطبان شما  قرار گیرد. به همین دلیل شرکتی را برای طراحی اپ انتخاب کنید  که بتواند ایده های جدید و تازه ای را به شما ارائه دهد.

–   به روز بودن شرکت طراح اپلیکیشن : برنامه نویسان و توسعه دهندگان با استعداد و ماهر برنامه های تلفن همراه، بخش اصلی در روند طراحی نرم افزار موبایل می باشند . تا زمانی که این افراد  با فناوری های روز و آپدیت های مربوط به روند در حال اجرا برای اپلیکیشن های موبایل اندروید و iOS آشنا باشند، قادر خواهند بود  به طور مستمر  این پروژه را مدیریت کنند و نتیجه مطلوبی را ارائه دهند. پس قبل از عقد قرارداد باید از به روز بودن دانش فنی طراحان شرکت مورد نظرتان اطمینان حاصل فرمایید. 

–    اعمال فرایند توسعه اپلیکیشن : یکی از مواردی که باید بشدت بعنوان یک کارفرما به آن توجه نمایید این است که برنامه شما در جنبه های طراحی و کدگذاری به اندازه کافی مقیاس پذیر و قابل انعطاف باشد. فرایند توسعه برنامه باید بتواند تغییرات، پیشنهادات و بازخورد های مد نظر شما و تیمتان را پیاده سازی و اعمال کنند.

 
 

درباره رایسان

شرکت رهپویان آینده ساز ارتباطات نوژان با نام تجاری رایسان در سال ۱۳۹۰ شروع به کار نمود و در مدت ۱۰ سال از فعالیت خود در زمینه‌های مختلف IT و فن آوری اطلاعات فعالیت نموده است،  شرکت رایسان، در طول مدت فعالیت خود با سازمان‎ها، شرکت‎ها و اشخاص حقیقی و حقوقی بسیاری همکاری داشته است، مشتریان ما همواره به دنبال بهترین‎ها هستند و تمام سعی ما بر این است تا خدماتی  حرفه‎‌ای، استاندارد و با  کیفیتی مطلوب به آنها ارائه نماییم.

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل 

 
با توجه به بالا رفتن سطح  دانش کاربران حتی اگ شما بهترین برنامه ریزی و طراحی را برای تبلیغات انجام داده باشید ، تبلیغات به تنهایی باعث نمی شود که کاربران از خدمات و سرویس های شما استقبال کنند . با توجه به به این که تعداد اپلیکیشن های مربوط به هریک از خدمات و سرویس ها بالا است و کاربران به دنبال بهترین ها در هر زمینه ای هستند پس برای به دست آوردن موفقیت باید از اصولی ترین روش ها برای ساخت اپلیکیشن موبایل استفاده شود . روش ها اصولی ساخت اپلیکیشن موبایل توسط علم مهندسی ارائه شده است و بسیار کارآمد می باشد . در زیر مراحل طراحی اپلیکیشن در اصفهان را به صورت خلاصه ارائه می دهیم : 
بررسی و تجزیه و تحلیل نیازهای مشتری
طراحی طرح اولیه بر اساس کلیات و جزییات به دست آمده 
طراحی گرافیک اپلیکیشن بر اساس طرح اولیه
شروع به طراحی لایوت ها و برنامه نویسی اپلیکیشن
شروع کد نویسی پنل مدیریت تحت وب برنامه
اتمام طراحی و کدنویسی اپلیکیشن
خطایابی و رفع مشکلات کلی و جزئی اپلیکیشن
تحویل اپلیکیشن به صورت کامل
پشتیبانی نرم افزار

 

طراحی اپلیکیشن موبایل

مزایای
داشتن
اپلیکیشن موبایل

سبقت از رقبا
 با قرار دادن کسب و کارتان بر روی گوشی همراه مشتری، از رقبایتان متمایز می شوید.
ارتباط مداوم با مشتری
 اپلیکیشن کسب و کار شما همیشه نام شما را به مشتری یادآوری می کند.
کاهش شدید هزینه تبلیغات

 هزینه تبلیغات و چاپ کاتالوگ حذف شده و کاتالوگ دیجیتال شما بر روی موبایل مشتری قرار می گیرد.

ارتقا تصویر برند شما
 یک اپلیکیشن اختصاصی برای کسب و کار شما نشانگر به روز بودن و جذب مشتری های امروزی است.
به روز رسانی سریع

مشتریان هر لحظه لیست به روز محصولات و خدمات شما را می بینند و از جدیدترین اخبار شما مطلع می شوند.

 

افزایش فروش

 اپلیکیشن کسب و کار، مشتریان شما را به مبلغین کسب و کار شما تبدیل می کند.

 

چرا اپلیکیشین موبایل

 

اپلیکیشن های موبایل نرم افزارهایی هستند که ارتباط مستقیم با پردازنده های سیستم عامل گوشی همراه را دارند و مستقیم درخواست کاربر را انجام می دهند . به طور کلی کلیه نرم افزارهای گوشی که کاربر توسط آن به اجرای نرم افزار می پردازد اپلیکیشن  نام دارد .استفاده از گوشی های هوشمند هر روز در حال افزایش است و  شرکت های مختلف برای دسترسی به مشتریان هدف خود نیاز دارند که خود را با تغییرات روز وفق دهند و سعی کنند خدمات و محصولات خود را به آنها معرفی نمایند.

طراحی اپلیکیشن موبایل  باعث می شود کاربران به سادگی به مطالب شما دسترسی پیدا کرده و شما را به افراد بیشتری معرفی کنند و کاربران بیشتری با برند شما آشنا شوند، همچنین می تواند یک ارتباط دو طرفه بین شما و مخاطبینی که دارید ایجاد کند (از طریق ارسال نوتیفیکیشن) و از طرف دیگر جامعه مخاطبین قابل توجه اپ های موبایلی که روز به روز رو به افزایش است و در حال حاضر جمعیت قابل توجهی را شامل می شود را نیز می توان جز مزایای طراحی اپ موبایل برشمرد، همه این موارد باعث خواهند شد که برند شما رشد قابل توجهی را تجربه کند.

یک اپلیکیشن موبایل ممکن است بر پایه سیستم عامل اندروید باشد که به در این حالت به این نرم افزار اصطلاحاً اپلیکیشن اندروید می گویند. یا ممکن است سیستم عالی که این نرم افزار را مدیریت میکند برپایه IOS باشد که در این حالت به آن اپلیکیشن IOS یا اپلیکیشن اپل می گویند. برای دیگر سیستم عامل ها همانند ویندوز فون، بلک بری، جاوا، سیمبین و غیره نیز اپلیکیشن هایی بسته به نوع بستر سیستم عامل طراحی شده است. توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل، همانطور که سعی کرده اند براساس دستگاه های مختلف ورژن های متفاوتی از نرم افزار را ارائه دهند، برای سیستم عامل های مختلفی که ممکن است بر روی موبایل به کار رود نیز سعی میکنند به ساخت و طراحی ورژن های مختلفی از یک اپلیکیشن موبایل بپردازند. برای دانلود اپلیکیشن موبایل شما می توانید ااز طریق فروشگاه اپلیکیشن اندروید گوگل یا اصطلاحا  PLAY STORE  اقدام به دانلود نرم افزار نمایید . این اپلیکیشن ها بسته به نظر سازنده به طورت رایگان یا به صورت پولی ارائه می شوند. در این بخش سعی کردیم شما را با فرآیند طراحی اپلیکیشن موبایل آشنا کنیم . تلاش ما بر آن بود که شما با ویژگی های داشتن اپلیکیشن موبایل آشنا و به آن آگاه شوید  تا بتوانید بهترین استفاده را در جهت پیشرفت کسب و کار خود داشته باشید . 

خانهپنل smsواتس اپتماس