طراحی سایت به صورت ریسپانسیو

امروزه باتوجه به پیشرفت تکنولوژِی و اینترنت در تلفن های همراه دیگر کامپیوتر و لپ تپ ها تنها وسایل برای مشاهده وب سایت ها نمی باشند و بیشتر افراد برای مشاهده وب سایت ها از طریق موبایل و تبلت اقدام می نمایند . این دستگاه ها در ابعاد و رزولوشن های متفاوتی در بازار عرضه می شوند .برای اطلاعات بیشتر چند دقیقه برای مطالعه این مقاله وقت بگذارید

طراحی ریسپانسیو

تفاوت در ابعاد و رزولوشن ها به مشکلی برای وب سایت ها تبدیل شده است زیرا کاربران می خواهند وب سایت ها را به راحتی و بدون مشکل ملاحظه نمایند و از آن ها استفاده کنند .

طراحی سایت به صورت ریسپانسیو این مشکل و سایت ها را برطرف نموده است . منظور از طراحی سایت به صورت واکنشگرا به این معنی است که چیدمان اجزا و ابعاد سایت با رزولوشن دستگاه مورد استفاده هماهنگ شود . مثلا اگر
شما از لپ تاپ ، تبلت یا گوشی هوشمند استفاده می کنید چیدمان و ابعاد با هر کدام از این دستگاه ها هماهنگ شود و برای مشاهده سایت در هر کدام از این دستگاه ها مشکلی نداشته باشید .

 حتما بخوانید

کش سایت چیست ؟

چگونگی تشخیص یک سایت ریسپانسیو :

برای تشخیص ریسپانسیو یا غیر ریسپانسیو بودن یک سایت ، سایت مورد نظر را در دستگاه هایی با ابعاد متفاوت باز کنید . اگر سایت شما واکنشگرا باشد تمام اطلاعات سایت متناسب با ابعاد دستگاه شما دیده می شود و هم اسکرول افقی در مرور خود مشاهده نمی کنید . اما اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد اسکرول افقی خورده می شود تا بتوانید تمام قسمت های سایت را مشاهده کنید .

تاثیر سایت ریسپانسیو بر رتبه سایت :

گوگل بر روی طراحی سایت به صورت واکنشگرا تاثیر زیادی دارد زیرا سایت های ریسپانسیو دارای URL و HTML  یکسانی هستند و گوگل برای امتیاز دهی به صفحات سایت به جای آنکه به دو URL امتیاز دهد یک URL  را بررسی می کند و امتیاز می دهد .

همچنین استفاده از یک URL یکسان باعث می شود که کاربران راحت تر بتوانند با آن سایت ارتباط برقرا کنند.همچنین سایت های ریسپانسیو با الگوریتم های گوگل سازگاری دارند .

ریسپانسیو بودن یک سایت مدیریت محتوا ، اشتراک گذاری لینک ها و تبلیغات را نیز برای شما آسان می کند که در رتبه سایت شما در گوگل تاثیر فراوانی دارد .

طراحی ریسپانسیو

مزایای سایت ریسپانسیو :

سازگاری با دستگاه ها با ابعاد متفاوت :

یکی از مهم ترین مزایای طراحی سایت به صورت ریسپانسیو این می باشد که در انواع دستگاه ها با ابعاد مختلف قابل تغییر می باشد .

مدیریت بهتر و سریع تر :

در طراحی نسخه موبایل برای یک سایت شما باید به طور جداگانه محتوا را بروز رسانی نمایید و این کار مدیریت محتوا را دشوار می کند . اما در طراحی سایت ریسپانسیو این مشکل وجود ندارد

افزایش رتبه سئو :

در سایت های ریسپانسیو یک آدرس اینترنتی قابل استفاده می باشد و نیازی به تکرار دو آدرس نمی باشد.

افزایش تعداد کاربران :

از آنجایی که یک سایت ریسپانسیو با انواع دستگاه ها سازگار می باشد هر فردی به راحتی و بدون مشکل می تواند از سایت شما استفاده نماید و باعث بالا رفتن تعداد بازدیدکنندگان سایت می شود .

صرفه جویی در هزینه :

طراحی یک سایت ریسپانسیو به دلیل اینکه نیاز به طراحی و محتوا گذاری مجدد ندارد باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود .

 حتما بخوانید

فریم ورک چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس