اثر سرعت سایت در گوگل

سرعت وب سایت یکی از با اهمیت ترین مسائل در یک سایت به شمار می آید . شما به عنوان یک صاحب وب سایت باید به سرعت وب سایت خود اهمیت دهید . انتظار برای بارگذاری یک وب سایت بسیار آزار دهنده است و اگر این زمان از حد معمول ان که معولا 2 است بیشتر شود باعث از دست دادن کاربر و ترک آن از صفحه شما خواهد شد و بسیاری از کاربرانی که سایت شما را ترک کنند دیگر به سایت شما باز نخواهند گشت . کاهش سرعت سایت باعث کاهش بازدید کننده ، کاهش رتبه وب سایت و در نتیجه کاهش فروش شما خواهد شد . ما در این مقاله روش هایی را برای افزایش سرعت وب سایت برای شما ارائه خواهیم داد .

عوامل موثر سرعت سایت

سنجش سرعت سایت :

سنجش سرعت وب سایت می تواند به شما کمک بسیار زیادی برای افزایش سرعت بکند . شما با ابزارهایی مانند light house و page speed  می توانید اطلاعات دقیقی درمورد سرعت وب سایت خود به دست آورید و عواملی که در صفحات مختلف باعث کاهش سرعت  وب سایت شما می شوند را از بین ببرید .

 حتما بخوانید

طراحی سایت به صورت ریسپانسیو چیست ؟

بهینه سازی تصاویر:

تصاویر بر روی سرعت یک وب سایت تاثیر بسیار بالایی می گذارد . شما باید با استفاده از ابزارهای ویرایش تصاویر حجم عکس های استفاده شده در سایت خود را کاهش دهید تا زمان بارگذاری سایت کاهش پیدا کند .

           عوامل موثر سرعت سایت

انتخاب هاست مناسب:

هاست وب سایت عامل بسیار مهمی بر روی سرعت سایت شما می باشد . هاستی را برای وب سایت خود انتخاب نمایید که از نظر سرعت لود ، امنیت و پشتیبانی نیازهای شما را پاسخ دهد .

فعال کردن کش :

در مقاله کش سایت چیست ؟ در مورد کش وب سایت به طور کامل صحبت کردیم . استفاده از کش سایت می تواند زمان بروز رسانی سایت را بسیار کاهش دهد و تحقیقات نشان داده است که این زمان می تواند از 2 ثانیه حتی به 9. ثانیه هم برسد.

حذف پلاگین های غیر ضروری :

تاثیر پلاگین ها در سرعت وب سایت بسیار زیاد می باشد . برخی از پلاگین ها برای افزایش سرعت وب سایت استفاده می شوند و ممکن سرعت وب سایت را از  دو ثانیه به یک ثانیه کاهش دهند . اما خود این پلاگین باعث تاثیر منفی داشته باشند و باعث کاهش وب سایت شوند . پس سعی کنید از پلاگین های غیر ضروری دوری نمایید و فقط از پلاگین هایی  که ضروری هستند استفاده نمایید .

عوامل موثر سرعت سایت

فشرده سازی فایل ها :

همانطور که فشرده سازی فایل ها برروی کامپیوتر باعث کاهش قابل توجه حجم فایل می شوند . فشرده سازی GZIP  هم می تواند فایل های یک سایت را به صورت ZIP  در بیاوردو باعث کاهش حجم فایل ها و در نتیجه افزایش سرعت سایت شود .

استفاده از شبکه تولید محتوا :

شبکه تولید محتوا فایل های وب سایت شما را در سراسر شبکه های جهان توزیع میکند  . این باعث می شود که هر کاربر از نزدیک ترین  سرور از لحاظ جغرافیایی به خود فایل های  وب سایت را دریافت کنند و باعث افزایش سرعت وب سایت شوند.

 حتما بخوانید

ترافیک وب سایت چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس