واژگان بازاریابی دیجیتال

ASP.NET زبان سمت سرور برای تولید صفحات داینامیک وب است که توسط شرکت مایکروسافت معرفی گردیده است . برخی مواقع برنامه نویسانی که با زبان PHP برنامه نویسی می کنند ایراداتی را به این زبان به دلیل غیر قابل استفاده بودن آن در پلت فرم های دیگر غیر از ویندوز می گیرند

بازاریابی دیجیتال

Application

اپلیکیشن برنامه ای است که برای مقاصد مشخص و اهداف خاصی از کاربران تولید می شود که می تواند در کامپیوتر یا در گوشی های هوشمند اجرا گردد .

Back Link

زمانی که یک سایت لینکی را از سایت دیگر بگیرد ، این لینک به عنوان بک لینک استفاده می شود . بک لینک مدت هاست به عنوان یکی از مهترین پارامتر ها در موتورهای جستجو می باشد .

 حتما بخوانید

فرهنگ واژگان بازاریابی دیجیتال ( بخش اول )

Call To Action

زمانی که شما کمپینی تبلیغاتی راه اندازی می کنید در آن حرکتی را طراحی می کنید که انتظار دارید کاربران آن را اجرا کنند . این حرکت می تواند ثبت نام ، خرید و یا هر گونه مورد دیگری باشد .

Conversion

در بازه زمانی ای که شما در حال اجرای کمپین هستید ، هر زمان کاربر  هر کدام از اعمالی که شما در قسمت Call To Action   تعیین کرده اید را اجرا کند ، این قضیه به عنوان یک Conversion  محسوب می گردد .

Conversion Rate

این مفهوم به نرخ تبدیل اشاره دارد که از تقسیم نسبت Conversion  ها به نسبت کلیک ها در تبلیغات کمپینی شما حساب می شود .

Landing Page

صفحه ی فرود یا در اصل صفحه ای است که شما تعیین می کنید که کاربران با کلیک روی  آن در تبلیغات شما ، به آن وارد شوند . توصیه شده است مطالب موجود در این صفحه باید حتما ارتباط موضوعی با مطالب درج شده در تبلیغات شما داشته باشد .

 Lead

زمانی که شما در سایت خود و یا در تبلیغات خود به دنبال به دست آوردن سرنخ برای جذب مشتری هستید ، اصطلاحا عمل تولید سرنخ انجام می دهید و آن چیزی که بازدیدکنندگان را علاقمند می سازد که به محصولات یا خدمات شما توجه کنند که باعث شود مثلا فرمی در سایت سما پر کنند یا در خبرنامه شما عضو شوند ، بعنوان Lead   محسوب می گردد .

Link Building

منظور پروسه دریافت لینک به سایت شما می باشد که برای بهینه سازی سایت خود جهت موتورهای جستجو باید در فکر اضافه کردن هرچه بیشتر لینک ها و البته لینک های با کیفیت باشید .

                Link Building

Mention

زمانی که بخواهید در شبکه های اجتماعی اکانت شخص دیگری را مورد توجه قرار دهید اصطلاحا بایستی او را Mention  کنید . برخی مواقع به این عمل ، عمل Tag  کردن شخص نیز می گویند .

Page view

منظور از آن تعداد دفعاتی است که کابران سایت شما را مورد بازدید قرار می دهند .

Page Rank

در بحث بهینه سازی صفحات سایت برای موتورهای جستجو ، باید پارامترهای مختلفی را رعایت کنیم . یکی از آن پارامتر ها رتبه صفحه است که برای موتورهای جستجو مهم است . البته اخیرا این نتیجه به دست آمده است که میزان اهمیت رتبه صفحه نسبت به قبل ، برای موتورهای جستجو کمتر شده است .

                               Page Rank

Responsive Design

برای آن که صفحات سایت شما در دستگاه های مختلف و اندازه های متفاوت صفحه نمایش ، به درستی نمایش داده شود بایستی صفحات به گونه ای تولید شوند که سایز آن ها بر اساس میزان سایز صفحه نمایش تنظیم گردد . در طراحی واکنش گرا به جای تولید صفحا ت سایت برای هر دستگاه و هر اندازه ی متفاوت ، صفحات به گونه ای طراحی می شوند که نسبت به سایز های مختلف برای نمایش عکس العمل نشان می دهند .

Rss

زمانی که شما بخواهید کاربران خود را از آخرین محتوایی که در سایت شما وارد شده است ، خبردار کنید لازم است محتویات را در قالب Rss ارائه کنید . نکته مهم این است که کاربران برای دریافت اخبار و محتویات در قالب Rss  نیاز است نرم افزارهای Rss  خوان داشته باشند .

SEM Search Engine Marketing

به کلیه اعمالی که در روند بهبود جایگاه سایت در موتورهای جستجو انجام می شود فرآیند SEM  گویند . نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این فرآیند SEM در حقیقت عملیات Seo  را نیز در بر می گیرد . در عملیات Seo  هدف شما بر آن است که سایت خود را به صورت طبیعی و به دور از هر گونه تبلیغاتی که برای شما بازدید می آورد ، بهینه کنید  اما در فرآیند SEM   هدف بهینه کردن رتبه سایت برای موتورهای جستجو هم به صورت طبیعی هم توسط خرید تبلیغات کلیکی می باشد  تا در نهایت رتبه سایت برای موتورهای جستجو افزایش یابد .

SMO Social Media Optimization

اخیرا موتورهای جستجو به صفحات عمومی شما در شبکه های اجتماعی ارزش خاصی می دهند . این مورد در شبکه های اجتماعی گوگل پلاس و یوتیوب به مراتب اهمیت خیلی بیشتری دارد . قضیه از آن جایی اهمیت دو چندان پیدا می کند که موتورهای جستجو این صفحات را همانند صفحات سایت شما ایندکس خواهند کرد .

 حتما بخوانید

بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس