فریم ورک

فریم ورک کتابخانه هایی از پیش تهیه و تنظیم شده هستند تا از تکرار در برنامه نویسی جلوگیری نمایند و کار برنامه نویس را راحت کنند . یکی از معروف ترین فریم ورک ها (دات نت فریم ورک ) می باشد این فریم ورک که محصول شرکت ماکروسافت می باشد شامل هزاران کتابخانه به همراه قوانین و قواعد مشخص است . دات نت این ویژگی را دارد که برنامه ای که به وسیله آن نوشته می شود روی سیستم عامل های مختلف یکسان عمل کند .

فریم ورک

Mvc  در فریم ورک ها :

فریم ورک ها یک برنامه نویسی شئی گرا هستند .  mvc  در هنگام استفاده از فریم ورک ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند .

Model views contorellers  یا mvc  شکل خاصی از ترکیب کدهای برنامه نویسی می باشد . در این جا کد به سه لایه مجزا  modle , view , contoroller  تقسیم می شود . که در زیر هر کدام از آن ها را به اختصار توضیح می دهیم .

 حتما بخوانید

حملات DDOS و راه های مقابله با آن چیست ؟

Model :

در این بخش اطلاعاتی که کاربر به طور مستقیم با آن ها در ارتباط است قرار دارد و اطلاعات را بین  view  و contorell  جابه جا می کند .

Views :

این قسمت به طور مستقیم با کاربر در ارتباط است و نتیجه عملیات را به کاربر نمایش می دهد .

Control :

این قسمت اطلاعات را از کاربر دریافت و پردازش میکند .

                            فریم ورک

چرا باید از فریم ورک ها استفاده کنیم :

شما در استفاده از فریم ورک ها هیچ اجباری ندارید . اما بدانید که این فریم ورک ها توسط برنامه نویسان قدرتمندی نوشته می شود و آ نها علاوه بر چارچوب منظم کتابخانه های قدرتندی را نیز به فریم ورک متصل می نمایند که شما را از نوشتن دوباره آ نها بی نیاز میکند .

مثلا پایگاه های داده در معرض آسیب ها و تهدید های بسیار بالایی هستند و کم تر برنامه نویسی می تواند امنیت این بخش ها حفظ کند . متخصصانی که فریم ورک طراحی می کنند برای حل این مشکل کتابخانه  orm  را طراحی نموده اند .

انواع فریم ورک ها :

فریم ورک ها بسیار متنوع هستند . در این مقاله ما به معرفی چند نمونه فریم ورک برای محیط های برنامه نویسی متنوع می پردازیم .

فریم ورک  zend :

فریم ورک  zend  که ساخت شرکت  zend  است برای  php  مورد استفاده قرار می گیرد . این فریم ورک شامل قاعده شئی گرا می باشد و بسیار توسعه پذیر و انعطاف پذیر است . این فریم ورک ها از php5  پشتیبانی می کنند .

فریم ورک  jquery :

این فریم ورک مختص به  java script  است و امکانات بسیار خوبی  و سریعی را برای استفاده از  dom  به برنامه نویس می دهد . توسعه این برنامه بسیار مشکل است .

فریم ورک
فریم ورک  guntry :

این فریم ورک با تکنولوژی آژاکس کار میکند . این فریم ورک به طراحان وب سایت ها میپبتنی بر جوملا کمک می کند تا سایت هایی با سرعت و کیفیت بالا ایجاد نمایند .

مزایای استفاده از فریم ورک ها :

فریم ورک ها دارای مزایای بسیار زیادی هستند همین موضوع باعث شده است که برنامه نویسان و زراحان سایت بسیاری به سمت آن ها روی آورند .

در زیر به اختصار برخی از این مزایا را برای شما بیان می کنیم :

طراحی سایت با داشتن دانش سطحی :

از آن جایی که فریم ورک ها توسط برنامه نویسان قدرتمندی ساخته می شود شما اگر بخواهید در حوزه فرانت وارد شوید با داشتن تنها مهارت از  css  و  html  می توانید سایت زیبایی طراحی نمایید .

صرفه جویی در زمان :

با استفاده از فریم ورک ها به طور قابل توجهی زمان تولید یک سایت کاهش پیدا میکند .

آپدیت های منظم :

فریم ورک ها به طور منظم آپدیت می شوند و امکانات جدیدی به آن ها اضافه می شود همچنین برخی از باگ ها ی احتمالی نیز برطرف می شود .

پشتیبانی قوی :

اکثر فریم ورک ها دارای پشتیبانی قوی هستند که در صورت برخورد با مشکلات احتمالی آن ها را برطرف می کنند .

معایب استفاده از فریم ورک ها :

طراحی سایت های شبیه به هم

کدهای اضافی

نداشتن کنترل کافی بر روی فریم ورک

 حتما بخوانید

انتخاب نام سایت بر چه اساسی باشد ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس