محتوای سبز

Content Concept


منظور از محتوای همیشه سبز محتوایی است که همیشه تازه و بروز باشد و هیچ موقع متن مقاله یا محتوا تاریخ مصرفش نرسیده باشه . البته این مورد محتوای همیشه سبز از زمانی بیشتر مطرح شد که گوگل الگوریتم های خودش را بروز کرد و روی کیفیت محتوا ها بیشتر توجه کرد و از آن موقع طراحان سایت و مدیرانشان به فکر محتوای خوب و با کیفیت افتادن تا از بروز شدن الگوریتم های گوگل عقب نمانند و وب سایت شان از رنکینگ خود در گوگل پایین نیاید . در این موقع بود که این بحث همیشه سبز مطرح شد و در نهایت باید مثل درختی که همیشه سبز می ماند و در همه موقع ها تازگی خود را حفظ میکند محتوا هم باید به همین ترتیب باشد و جذابیت خود را برای همیشه داشته باشد .

 

چه محتوا هایی سبز هستند :

احتمالا افراد که تازه شروع کردن به نوشتن فکر میکنند که هر محتوایی هر مقاله ای که  می مینویسند جذاب است و همیشه در صدر محتوا و بازدید خوبی دارند ولی این چنین نیست .
محتوا های که در اصل  تاریخ انقضا دارند و بعد از مدتی دیگه به فکر افراد نمی آید که بخواهند سرچ کنند  این آن محتوا مورد نظر ما نیست  و باید کامل بر عکس این باشد و محتوایی نوشته شود که شما بدانید این محتوایی که شما مینویسد همیشه توسط افرادی مورد استفاده قرار میگیرد و مطلب شما را سرچ خواهند کرد .

 

 حتما بخوانید

بازریابی محتوا چیست ؟

شاید بتونم به صورت مثال توضیح بدم محتواهایی  مثل دسته های زیر همیشه سبز نیست :
. اخبار
.اتفاق های خاص مثل پلاسکو و ….
. مناسبت ها (عید ها  و …)
.مقالات و محتوا هایی که فقط تو بازه زمانی حال استفاده میشود و بعد یک هفته یا چند ماه دیگه استفاده نمی شود .
مثلا در بازه زمانی از یک برند گوشی جدیدی به بازار وارد می شود و سایت ها مقالاتی را محتواهایی را تولید میکنند که احتمالا چند ماه بیشتر این مطلب و محتوای شما تازه نیست و به دلیل اضافه شدن گوشی های جدید در برند های مختلف افراد مقالات جدید گوشی را جدید را مطالعه میکنند .

استفاده از محتوای همیشه سبز

مقالات محتوا های همیشه سبز

. آموزشی (شغلی ، خانواده ، تحصیلی و ….)
. منابع سورس هر رشته مثل ویکی پدیا
. مسائل ریشه ای هر رشته

فرق بین محتوای همیشه سبز و محتوای معمولی
در اصل مثل این است که شما یه کار را بصورت مقدماتی در شغلی فرا میگیرید و بعد از مدت کوتاهی خودتان وارد کسب و کار شده و درآمد زایی را در همان حدود بدست می آورید ولی بر عکس شما میتوانید در رشته مورد نظر خود بعد از دوره های مقدماتی  مراحل بعدی هم آموزش ببینید تا بصورت پیشرفته رشته مورد نظر خودتون را دنبال کنید . در  این مرحله شما کسب و کاری را ایجاد میکنید که با توجه به تخصص خودتان یک بیزینس فعال تر و جامع تر دارید و نسبت به افرادی که مقدماتی شغلی را آموزش دیده اند کسب در آمد بیشتری و با توجه به این که نفرات دنبال افراد متخصص هستند به شما ارزش بیشتری میدهند تا افراد معمولی در شغل . مورد بعدی اینکه شما میتوانید از تخصص خود استفاده کنید و  به نفرات دیگه هم آموزش بدین و ارزش افزوده ای را در شغل خود ایجاد میکنید که دائم در حال درآمد زایی هستید  . محتوای همیشه سبز دقیقا نقش افراد متخصص را دارد و شما میتوانید با محتوای خوب همیشه بازدید داشته باشید و به آن هدف مورد نظر خودتان که شاید به فروش بیشتر و ارتباط بیشتر ختم شود .

چگونه نوشتن محتوای سبز
شاید شما هم طراحی سایت خودتان را تازه استارت زدید و شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که اکثر محتواهایی که ریشه ای هستند و متن عالی محسوب میشود را قبلا نفرات یا وب سایت های دیگه نوشته باشند . در اصل این چنین نیست و هر روز مطالب بروز می شود و اتفاقات یا شاخه هایی در زمینه شغل شما بوجود می آید که فاز جدید محسوب میشود و شما میتوانید از فرصت استفاده کنید و جز اولین وب سایت هایی باشید که در مورد آن موضوع مهم و پر کاربرد محتوا تولید میکنید . و نکته بعدی اگر موضوعاتی شما  داشتید که قبلا توسط نفرات دیگر نوشته شده بود شما باید مطالب بصورتی باز نویسی کنید که خیلی کاملتر از محتوای سایت های دیگر باشد و برای کابران و بازدیدکنندگان جذاب تر باشد این جذابیت را شما میتوانید با متن بهتر و روان تر یا با عکس و ویدیو جذاب تر کنید تا بازدید کننده از بین چند سایتی که کلیک میکند مشتاق باشد وب سایت شما را انتخاب کند و در همین راستا اگر مطلب مفید و کاربردی برای آن بازدید کننده ایجاد کرده باشید آن کاربر اسم وب سایت شما ملکه ذهن کاربر قرار خواهد و در سرچ های بعدی در صورتی که مطلب شما در نتایج گوگل قرار بگیرد با دیدن نام وب سایت شما مطمنا روی سایت شما کلیک میکند  همین مورد میتواند به سئو سایت شما کمک فراوانی را انجام دهد .

 حتما بخوانید

کاربرد تقویم محتوا در بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس