ابزار آنالیز در متاتگ

با توجه به مقالات قبل که درباره با ارزش ترین پارامترها در سئو سایت مثل محتوای با ارزش و جذاب صحبت کردیم ، متا تگ ها هم جز مهترین ها به حساب می آید با این تفاوت که خود تگ ها برای کاربر قابل نمایش نمی باشد . در اصل این تگ ها اطلاعات محتوایی سایت را بصورت محتوای پنهان در اختیار ربات های گوگل قرار می دهد تا گوکل بتواند صفحات سایت را سریعتر ایندکس کند ، ضمن اینکه شما با قرار دادن محتوای مربوط به فعالیت خود و با توجه به سئو سایت می توانید با تگ ها ، سئو سایت خود را بهبود دهید .

متا تگ های مهم سئو

تگ عنوان :

اولین جمله ای که کاربران از سایت شما میبینند متن تگ عنوان  شما می باشد . در لحظه ای که کاربران مورد خاصی را جستجو میکنند محتوای تگ عنوان اولین جمله ای  است که در صفحه گوگل و موتور های جستجوی دیگر قابل نمایش می باشد و این مورد می تواند درجه اهمیت این تگ را برای شما مشخص کند . تگ عنوان جز مهمترین پارامتر ها در سئو سایت شما می باشد که با تمرکز بر این موضوع شما سئو خود را بهبود داده اید در نتیجه شما باید از کلماتی کلیدی استفاده کنید که موضوع اصلی سایت شما را برای کابران مشخص کند البته قبل از این کار شما باید انتخاب کلمه کلیدی مناسبی داشته باشید تا بتوانید به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید . تگ عنوان معمولا بین 55 تا 60 کارکتر می باشد و باید متن در این بازه قرار بگیرد.

تگ عنوان

تگ توضیحات :

شاید اولین فکری که به نظر برسد این باشد که چون متن تگ توضیحات قابل نمایش نیست ، این تگ ارزش زیادی ندارد ولی کاملا این تگ از نظر ارزش سئو کاملا برابر با تگ عنوان اعتبار دارد . محتوای این متن مثل تگ عنوان باید موضوع سایت را ارائه کند با این تفاوت که توضیح کاملتری را ارائه میکند و از کلمات کلیدی بیشتر استفاده میکنید ، ضمنا تعداد کارکتر های محتوای این تگ قبلا بین 155 تا 160 کارکتر  بود ولی در حال حاضر گوگل تغییراتی را اعمال کرده که این تعداد را به 320 کارکتر افزایش داده است . محتوای این تگ هم با توجه به جمله ای که در جستجو ها بصورت کم رنگ تر و پایین تر از عنوان سایت در موتورهای جستجو نمایش می دهد از اهمیت ویژه ای برخوردار است . با توجه به این مورد سعی کنید از جملات جذاب و کلیدی در تگ توضیحات استفاده کنید .

تگ توضیحات

 حتما بخوانید

تاثیر نام سایت در سئو

Alt تصاویر :

سئو تصاویر از پارامتر های مهم در بهینه سازی سایت به حساب می آید  ، در صورتی که همه خصوصیات عکس را کامل کنید نتایج خیلی خوبی از این تگ خواهید گرفت . اولین تاثیر مثبت این خاصیت ، در جستجو های گوگل استفاده می شود ، هر متنی که کاربر در موتور های جستجو تایپ میکند در صورتی که متن این صفت مربوط به عکس شما باشد در نتایج گوگل به نمایش در می آید . دومین تاثیر موقعی می باشد که به دلایل مختلفی مثل در دسترس نبودن فایل عکس ، مشکل سرعت و ….. عکس قابل نمایش نباشد ، در این صورت  متن این صفت بجای عکس نمایش داده می شود و سومین مورد ، تاثیر مثبت بر سئو سایت شما می باشد که موتور های جستجو موضوع عکس و متن مربوط به عکس شما را درک میکند و در نتایج سئو به نمایش می گذارد .

Alt تصاویر

تگ های هدر (Header)

تگ های هدر از  h1  تا h6  نام گذاری شده است که به ترتیب شماره ها از اعتبار آنها کم می شود .
اچ یک  اعتباری ویژه ای در بین تگ های مختلف را دارا می باشد و تنها یکبار در سایت مورد استفاده قرار مگیرد و محتوای درون این تگ ، کلمه ی کلیدی یا عنوان کلیدی اصلی صفحه سایت در آن قرار میگیرد . اچ دو  را برای سر تیتر های دیگر سایت استفاده میکنند و معمولا  نهایتا بین 3 تا 4 بار بیشتر استفاده نمیکنند و به همین ترتیب استفاده از عنوان های دیگر را با توجه به اعتبار کلمات کلیدی در آن صفحه قرار میدهند .

ضمنا  تگ های هدر برای خوانایی بهتر محتوا و زیبایی متن هم مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین با توجه به قرار گرفتن در سر تیتر ها درک موضوع و محتوا را برای موتور های جستجو فراهم میکند.

تگ های هدر

متا تگ  Robots

این فایل به موتورهای جستجو کمک می کند تا ربات ها متوجه شوند که به چه صفحاتی دسترسی داشته باشند و به چه صفحاتی دسترسی نداشته باشند و ایندکس انجام نشود . در نتیجه شما با این فایل به کرولر ها آدرس صفحاتی که میخواهید ایندکس شوند و تاکید دارید و یا صفحاتی که قصد ندارید ایندکس شوند را اطلاع میدهید  .

متا تگ  Robots

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس