الگوریتم جدید اینستاگرام

درست لحظه ای که گمان می کنیم الگوریتم جدید اینستاگرام را پیدا کرده ایم، دوباره دچار تغییرات می شود. بر اساس ادعای اینستاگرام جهت بهبود تجربه کاربر و اولویت بندی لحظه های مهم برای ما جدیدترین تغییرات ایجاد شده است.

الگوریتم جدید اینستاگرام

می دانیم که پست های اینستاگرام همانند قبل در معرض دید دیگران قرار ندارد. امروزه، تخمین زده شده است که تنها ده درصد از مخاطبان شما واقعاً پست شما را مشاهده می کنند. اینستاگرام میزان علاقه مخاطبان شما را مورد ارزیابی قرار داده است و بر این اساس تصمیم می گیرد که پست برای 90% از فالوورهای شما نشان داده شود یا خیر. آیا شما نیز می توانید به 90% از فالوورهای باقی مانده دست پیدا کنید؟

در الگوریتم جدید اینستاگرام کیفیت از لحاظ امنیت در صدر قرار دارد و همه چیز به میزان انگیجمنت یا مشارکت افراد بستگی دارد. تولید محتوای باکیفیت با استفاده از روش صحیح که بین مخاطبان حرکت نموده و نظر آن ها را به خود جلب کند مهمترین کاری است که می توانید آن را انجام دهید.

برای پی بردن به مجموعه جدید اینستاگرام توصیه می کنیم این مطلب را تا پایان مطالعه نمایید. این مطلب جهت در معرض دید قرار گرفتن پست های شما رهنمودهایی به شما ارائه می دهد.

عملکرد الگوریتم جدید اینستاگرام به محتوای شما بستگی دارد

در صورتی که مخاطبان شما معمولاً پست های شما را لایک کرده، برای شما کامنت می گذارند و یا به ذخیره سازی محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط شما یا استوری های اینستاگرام شما را مشاهده می کنند، احتمال نمایش پست های شما برای آن ها افزایش خواهد یافت. با استفاده از ایجاد جذابیت بصری و امکانات اینستاگرام می توانید به خلق یک داستان برند منسجم بپردازید تا بازدیدکنندگان تصادفی صفحه شما به فالوورهایی علاقه مند و پیگیر تبدیل شوند.

عملکرد الگوریتم جدید اینستاگرام

برای درگیر کردن مخاطب در الگوریتم جدید اینستاگرام به راه حل های هوشمندانه بیندیشید

«جهت دریافت رایگان محصول دایرکت ارسال نمایید»

جهت هدایت افراد به بخش پیام های شما این جمله می تواند راه حلی عالی به نظر برسد، همین راه حل به ایجاد ارتباط شما با فالوورهای شما کمک می کند. اجرای نظر سنجی، مسابقه، روش های بازاریابی محتوا، ارائه توصیه های ارزشمند، مطرح کردن پرسش های مستقیم جهت پاسخگویی افراد راه حل هایی فوق العاده جهت برقراری ارتباط با مخاطبین شما می باشند.

استفاده از ویدیوهای زنده (لایو)

همانند توصیه قبلی، راه حل دیگر برای درگیر کردن فالوورهای شما استفاده از لایو اینستاگرام می باشد. ویدیو زنده در بخش استوری ظاهر می شود و در صورتی که درخواست داده باشند برای آن ها اعلان ارسال می شود. این نکته را در نظر داشته باشید که کسی منتظر لایو باکیفیت و عالی نمی باشد. فالوورهای شما به این دلیل ویدیوی زنده شما را مشاهده می کنند که پخش زنده بوده و به معرفی شما و برند شما می پردازد و موضوع مهمتر این است که فالوورها با شما به صورت زنده ارتباط برقرار می کنند.

استفاده از ویدیو زنده راه حلی عالی جهت درگیر کردن فالوورهای شما می باشد و باعث پیگیر شدن برند شما توسط فالوورها می شود.

استفاده از ویدیوهای زنده

نظر شما را به این نکته جلب می کنم

الگوریتم فیسبوک طول زمانی را از آن جهت که با محتوای شما تعامل می کند ارزشمند می داند، الگوریتم جدید اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست. الگوریتم جدید اینستاگرام از میزان زمان صرف شده برای مشاهده پست هایتان به عنوان فاکتور جهت تعیین محبوبیت آن استفاده می کند.

در صورتی که کپشن شما دارای شروع جذاب باشد، احتمال این که افراد آن را واقعاً بخوانند یا روی دکمه more کلیک نمایند و زمان ییشتری را صرف مشاهده پست شما کنند افزایش می یابد.

مدت زمان اضافه که صرف خواندن کپشن های اینستاگرام شما می شود، می تواند باعث موفقیت یا شکست شما شود، بنابراین بهتر است برای نگارش کپشن ها وقت بیشتری صرف کنید.

بهتر است قبل از موعد پست های خود را برنامه ریزی کرده و زمان بندی کنید و پس از پرورش خلاقیت متن های خود را بنویسید تا در جذب مخاطبان خود موفق شوید.

نکته حرفه ای:

مبنی بر ویرایش کپشن ارسال شده در 24 ساعت اول پس از ارسال پست در الگوریتم جدید اینستاگرام یک زنگ خطر می باشد، به همین دلیل بهتر است در همان ابتدا کار خود را به درستی انجام دهید.

اهمیت استوری در الگوریتم جدید اینستاگرام

جهت برقراری ارتباط با فالوورها استفاده از استوری اینستاگرام راه حلی ایده آل می باشد. در سال 2018، استوری اینستاگرام بسیار موفق بوده و به یکی از اجزای ضروری استراتژی بازاریابی اینستاگرام تبدیل شده است.
نکته: استوری های ظاهر شده در بالای صفحه فید تحت تأثیر الگوریتم جدید اینستاگرام قرار می گیرند. استوری های اینستاگرام مشاهده شده در ابتدای این ردیف به اکانت هایی که بیشتر با آن ها از طریق پست ها یا استوری ها انگیجمنت داشته اید تعلق دارند.

هرچه تعامل افراد با استوری های اینستاگرام شما بیشتر باشد، احتمال نمایش داده شدن پست های شما در فید آن ها افزایش می یابد.

اهمیت استوری اینستاگرام

ارتباط باید دو طرفه باشد

بر اساس انگیجمنت شما با فالوورهای تان اینستاگرام پست ها را اولویت بندی می کند، کامنت های دریافتی را بلافاصله در یک ساعت اول ارسال پست پاسخ دهید، در غیر این صورت قابلیت نمایش پست شما تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

بهتر است به کامنت ها به چشم مکالمه نگاه کنید. در صورتی که پرسش دوست خود یا تعریف او از خودتان را نادیده نمی گیرید، بهتر است کامنت هایی که سؤالی نیستند را نیز نادیده نگیرید. در صورتی که کامنت ارسالی از سوی فالوور شما به پاسخ نیاز ندارد، یک قلب یا ایموجی برای آن ارسال کنید.

شات کردن بلاگرها، برندها یا سفیر برندها در استوری ها، زمانی که پاسخ شما را می دهند نکته خوبی است. این کار میزان ارتباط شما با مردم به صورت واقعی را نمایش می دهد.

اینستاگرام از شما درخواست می کند تا همانند یک انسان واقعی و زنده با دیگران تعامل برقرار کنید، بنابراین برای ورود پست به اکانت شما و خروج آن توصیه می شود برای پست های خلاقانه دیگران کامنت بگذارید.

نکته حرفه ای

برای در نظر گرفته شدن کامنت شما به عنوان انگیجمنت از دیدگاه اینستاگرام، کامنت های 4 کلمه ای یا بیشتر بگذارید.

یادگیری بازی هشتگ ها

الگوریتم جدید اینستاگرام استفاده از هشتگ های مرتبط و خاص را ارزشمند دانسته است، بنابراین بهتر است برای ایجاد هشتگ های خاص بیشتر وقت بگذارید و همراه با هشتگ های محبوب از آن ها استفاده کنید.

یادگیری بازی هشتگ ها

نکته حرفه ای:

در صورت استفاده از 5 تا 10 هشتگ خاص در مقایسه با زمان استفاده از 30 هشتگ عمومی به نتایج بهتری دست خواهید یافت.

افراد قادر به فالوو یا دنبال نمودن هشتگ ها هستند. در عوض نیاز به جستجوی کاربران جهت یافتن محتوای تگ شده شما در بین انبوهی از پست ها، پست شما در فید فالوورهای احتمالی جدید به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد.
فالوورها قادر به آنفالو کردن هشتگ ها می باشند پس بهتر است تحت هیچ شرایطی از هشتگ های اسپم شده استفاده نکنید. در انتخاب هشتگ ها دقت زیاد به خرج دهید تا اینستاگرام پست شما را به عنوان اسپم شناسایی نکند.

نکته:

هشتگ های ارسال شده در کامنت پست ها در نتایج جستجو ظاهر نمی شوند، باید هشتگ ها را در کپشن ها قرار دهید.

تجربه ویژگی های جدید

الگوریتم جدید اینستاگرام به انگیجمنت و فعالیت منظم اهمیت می دهد. الگوریتم جدید اینستاگرام به کاربران جهت استفاده از این ویژگی ها پاداش می دهد. منتظر به روزرسانی های جدید بودن از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. با این کار جامعه مخاطبین افزایش خواهد یافت و به گامی جلوتر پیش خواهید رفت.
قابلیت های بسیار زیاد در سال 2018 به استوری اینستاگرام همچون نظر سنجی، شمارنده معکوس، باکس سؤال و غیره افزوده شده است. در صورت استفاده هوشمندانه از این قابلیت ها می توانید مشارکت خوبی بدست آورید.

 حتما بخوانید

بازاریابی در اینستاگرام ( قسمت هشتم :خرید شات اوت برای ایجاد ترافیک بیشتر )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس