اشتباهات سئوکاران

معمولا در هنگام بهینه سازی سایت ها اشتباه های مختلف در مبحث سئو سایت بوجود می آید . اگر شما مداوم درگیر مسائل سئو باشید مطمناء بررسی مختلفی انجام می دهید  و  یا با پیشنهاد افراد متخصص و با جستجو در این زمینه در نهایت متوجه اشتباه اجرای خود خواهید شد . در این مقاله به چند مورد از این اشتباهات رایج اشاره کردیم که شما این موارد سئو را جدی بگیرید و در اجرای بهینه سازی سایت این اشتباهات را مرتکب نشوید و در نهایت در موتور های جستجو بهتر دیده  شوید و از دنیای بازار یابی دنیای وب به بهترین نحو استفاده کنید .

1- تمرکز اشتباه مطالب بروی موتور های جستجو
یکی از اشتباه های زیادی که اکثرا وب مستر ها مرتکب می شوند ، تمرکز برروی موتور های جستجو بجای تمرکز روی کاربران است  که شاید بعضی از افراد به دلیل نداشتن تجربه این کار انجام می دهند ، در مقابل بعضی افراد برای دور زدن قوانین سئو ، از مطالبی و کلماتی استفاده می کنند که شاید برای کاربران مفید و  جذاب نباشد ولی برای سئو کردن غیر معمول سایت بکار می برند .
اگر تمرکز مطالب برای استفاده بهتر کاربران باشد ، کاربران جذب مطالب دیگر سایت شما خواهند شد و از  سایت شما استفاده های بهتری هم خواهند کرد و شما با درگیر کردن کاربران خود میتوانید با تکنیک های خاص سئو سایت خودتان را بهبود ببخشید .
 حتما بخوانید

پنالتی گوگل چیست ؟

2.تولید محتوا خوب بدون اصول سئو

شاید جمله محتوا پادشاه است را اکثرا شنیده باشید ولی بعضی از مدیران سایت ها وقت و هزینه های زیادی را برای محتوا گذای صرف می کنند ، این محتوا گذاری گاه متنی و تصویری و بعضی مواقع به صورت ویدیویی هم داخل سایت و هم داخل شبکه های اجتماعی مربوطه می باشد ولی سئو سایت مناسبی ندارند . اگر شما بهترین محتواها و جذاب ترین اطلاعات را هم داشته باشید ولی کسی نتواند سایت شما را پیدا کند کسی نمی تواند از سایت شما استفاده کند . پس اگر شما این اشتباه را انجام داده اید سریع به فکر سئو کردن سایت و محتواهای خودتان بپردازید تا بتوانید بهره لازم را از این هزینه را دریافت کنید .  در مواقع در این قسمت محتوا و سئو هیج یک بر هم برتری ندارند و در کنار یکدیگر قرار دارند ، باید همزمان محتوا گذاری و سئو با هم انجام شود تا نتیجه لازم را دریافت کنید . مقالات بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا چیست را بخوانید .
تولید محتوا خوب بدون اصول سئو
3. تمرکز روی کلمات کلیدی مهم و اصلی
شاید یکی از اشتباه هایی که وب مستران بر اثر نداشتن تجربه کافی انجام می دهند تمرکز اولیه روی کلمات سخت و اصلی می باشد که شاید همین کار باعث شود شما رتبه خوبی در ماه های اولیه کار خود نگیرید . پیشنهاد میکنیم شما در اول فعالیت خود روی کلمات کلیدی چند سیلابی و تاثیر گذار تمرکز کنید و محتوا گذاری های خود را بر این مبنا انجام دهید تا موتورهای جستجو زودتر سایت شما را ایندکس کنند و شما را وارد رتبه های گوگل قرار دهند ، بعد از مدتی که شما با این کلمات به رتبه های خوبی رسیدید و بازدید کننده های خوبی داشتید می توانید بعد از گذشتن مدتی روی کلمات اصلی تمرکز کنید و با محتوا گذاری و اصول سئو رتبه های خوبی دریافت کنید . در صورتی که شما اصرار بر سئو خوب در کلمات کلیدی تک کلمه ای یا دو کلمه ای در موتور های جستجو هستید باید در اوایل کار از تبلیغات گوگل یا ادورز استفاده کنید تا در نتایج اولیه گوگل قرار بگیرید و به هدف اولیه خود رسیده باشید . بعد از اینکه در بلند مدت  سئو شما توانایی لازم را برای کلمات پر قدرت داشت  سئو روی کلمات نهایی خود را شروع میکنید  .
4. استفاده زیاد از کلمات کلیدی
در بعضی مواقع وبمستران بی تجربه استفاده زیاد از کلمات کلیدی انجام می دهند  و بر این باور هستند که هر چقدر تعداد این کلمات زیاد باشد شانس داشتن رتبه های خوب بیبشتر است .  در سالیان قبل افراد با استفاده غیر متعارف از کلمات کلیدی موتورهای جستجو را دور میزدند و در نتایج خوب آنها قرار میگرفتند  ولی با طراحی الگوریتم پاندا این مسئله حل شد و در حال حاضر اگر بصورت غیر متعارف کلمات کلیدی استفاده شود توسط گوگل سایت مورد نظر جریمه و حتی اسپم خواهد شد . در این سالها سایت های زیادی با توجه به این مورد حذف شده اند و از نتایج خوب  گوگل بدور ماندند .
5. استفاده نکردن از لینک های داخلی
شاید هدف نهایی سئو نگه داشتن کاربران در سایت می باشد بطوریکه بتواند تمام خدمات سایت شما را کاربر ببیند و همچنین  از مطالب شما استفاده لازم را ببرد . لینک های داخلی این کار را برای شما بطور نا محسوس انجام می دهند . وقتی که کاربر در حال مشاهده قسمت های مختلف سایت شما می باشد  با مشاهده لینک های مفید به آنها مراجعه می کند و همین روند ادامه دارد تا به هدف نهایی خود برسد ، با این کار بجای اینکه کاربر شما یک دقیقه سایت شما را بررسی کند شاید خیلی بیشتر زمان برای مطالعه سایت شما میگذارد .
استفاده نکردن از لینک های داخلی
6. آنالیز نکردن شرایط سئو سایت
وبمستران بی تجربه تمرکز خود را روی محتویات و کارهای مربوطه به سئو سایت قرار می دهند و به نتایج توجه نمی کنند ، پیام هایی که از طرف گوگل ارسال می شود و ….
شما با داشتن پنل ویژه وبمستر تولز گوگل تمام اطلاعات مربوط به سئو سایت خود را خواهید داشت و اطلاعات مفیدی را مثل کلمات کلیدی جستجو شده ، خطاهای بجود آمده ، خطاهای کدی ، نمایش تعداد کاربران ، صفحات ایندکس شده و… خواهید دید . شما با آشنا شدن با این پنل بازخورد لازم را خواهید گرفت و تغییرات لازم در سئو سایت خود را با تدبیر بشتر انجام میدهید .
7. عدم بروز رسانی سایت
اکثر نفرات بعد از اینکه سایت خود را محتوا گذاری کردند بعد از مدت کوتاهی به سایت خود اهمیت نمی دهند و هیچ محتوا گذاری دیگری انجام نمیدهند و منتظر می مانند تا نتایج مثبتی را دریافت کنند که این یک اشتباه بزرگ محسوب می شود . شما باید همیشه سایت خود را درحال بروز رسانی داشته باشید تا موتور های جستجو متوجه بشوند که این سایت در حال فعالیت می باشد و در مقابل موتورها صفحات شما را ایندکس می کنند .  شما برای اینکه در رتبه های خیلی خوب ماندگار شوید باید وقت بسیار زیادی بزارید و محتوهای شما دائم در حال تغییر باشد در غیر این صورت سایت شما به رتبه های پایین تری می رسید  به این دلیل که سایت های رقیب شما در حال تغییر می باشند و شما را از نتایج حذف می کنند .
 حتما بخوانید

دامین آتوریتی و پیج آتوریتی چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس