پنالتی گوگل چیست

گوگل از سال 2000 برای بررسی و بهبود کیفیت نتایج جستجو الگوریتم های خود را به روز رسانی کرد و وب سایت هایی را که با این الگوریتم ها سازگاری نداشته باشد و قوانین گوگل را نقض نماید جریمه می کند که به این جریمه اسپم یا پنالتی گوگل می گویند . بیش ترین وب سایت هایی دچار پنالتی می شوند که از روش های کلاه سیاه یا روش های غیر قانونی برای افزایش رتبه وب سایت خود استفاده می کنند . پنالتی گوگل به این معنا می باشد که کل سایت شما در فهرست نتایج جستجوی گوگل نمی باشد یا این که رتبه شما برای کلمات کلیدی مورد نظر از بین رفته است . این عدم نمایش در نتایج جستجوی گوگل باعث پایین رفتن تعداد بازدید از وب سایت شما و در نهایت پایین رفتن رتبه وب سایت می شود . هنگامی که در پنالتی گوگل قرار می گیرید از طرف وب مستر دلیل پنالتی شدن توسط گوگل به شما اطلاع داده می شود و شما برای خروج از گوگل باید کارشناسان گوگل را قانع نمایید که از روش های غیر قانونی برای افزایش رتبه و بازدید وب سایت خود استفاده نکرده اید . این را در نظر داشته باشید که این توضیحات شما توسط کارشناسان گوگل به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد و صحبت های ان مورد بررسی قرار می گیرد .

پنالتی گوگل

انواع پنالتی گوگل :

پنالتی دستی :

ممکن است گزارش هایی مبنی بر این که یک وب سایت از روش های غیر قانونی برای افزایش رتبه وب سایت خود استفاده می کند به گوگل بدهد . کارشناسان گوگل این گزارش ها را بررسی می نمایند و آن را از طریق آزمون های متفاوت مورد بررسی قرار می دهند . اگر غیر قانونی بودن برای کارشناسان گوگل محرز شود سایت شما توسط کارشناسان گوگل پنالتی می شود . کارهایی از قبیل داشتن ویروس و خرید لینک از جمله کارهایی هستند که باعث جریمه دستی می شوند . این پنالتی ممکن است باعث کاهش رتبه وب سایت یا  index  شدن سایت شما باشد و زمان آن ممکن است بین 3 ماه یا تا پایان دامنه باشد . اگر در web master tool  پیام هایی تحت عنوان search queries  یا manual action  دریافت کردید سایت شما به صورت دستی جرمیه شده است . این نوع پنالتی توسط  وب مستر به شما اطلاع داده می شود .

 حتما بخوانید

معرفی سئو کلاه سفید و تکنیک های آن

پنالتی الگوریتم :

این نوع پنالتی به طور رخودکار توسط الگوریتم های گوگل اتفاق می افتد و الگوریتم های گوگل وب سایت هایی را که از روش های غیر قانونی برای افزایش رتبه وب سایت خود اقدام کرده اند را شناسایی و جریمه می کند . از نمونه های این الگوریتم ها می توان به الگوریتم پاندا ، پنگوئن ، مرغ مگس خوار و … اشاره کرد . در مقالات بعدی به طور کامل درم ورد پنالتی الگوریتم ها توضیح خواهیم داد . در این نوع پنالتی ها شما هیچ اطلاع رسانی در مورد این که وب سایت شما پنالتی شده است داده نمی شود و برترین سئو کاران هم ممکن است دچار این جریمه ها شوند .

پنالتی الگوریتم

چه عواملی باعث جریمه وب سایت می شود ؟

خرید بک لینک :

برای خرید بک لینک ها از یک سئو کار حرفه ای کمک بگیرید . اگر گوگل یقین پیدا کرد که شما لینک خریداری می کنید برای وب سایت شما بد خواهد شد و جریمه می شوید .

محتوای تکراری :

بارها گفته ایم که محتوا پادشاه است و در مقاله  بازاریابی محتوا چیست به طور کامل محتوا را مورد بررسی قرار دادیم . محتوای تکراری و کپی شده تاثیر بسیار منفی دارد . در نوشتم محتوا تمام نکاتی که در مقالات قبل ذکر شد از جمله رعایت تگ ها ،  h  ها ، انکرتکست ها را به طور کامل رعایت نمایید .

تبادل لینک غیر استاندارد :

تبادل لینک بیش از حد و غیر مرتبط می تواند تاثیر منفی بگذارد و باعث پنالتی شدن شود .
عوامل دیگری چون خطای 404 ، چگالی کلمات ، لینک های فوتر ، مخفی و بک لینک ها  ، استفاده بیش از حد از انکرتکست ها نمایش تبلیغات پاپ آپ و هدایت کاربران به سایت های دیگر ، سرعت پایین دامنه و تبلیغات زیاد پنالتی شدن وب سایت شما می شوند .

راه های شناسایی پنالتی :

همانطور که گفتیم اگر سایت شما به طور دستی پنالتی شده باشد توسط وب مسترها به شما اطلاع داده می شود و سایت هایی که توسط الگوریتم گوگل پنالتی شده اند پیامی نمی دهند برای اطلاع از پنالتی شدن سایت شما می توانید در سایت وب مستر عوض شوید و سپس در سمت چپ بر روی گزینه search traffic   کلیک کرده و گزینه  manual action  را کلیک کنید . اگر شما در این قسمت پیامی در رابطه با اسپم بودن سایت دریافت کردید یعنی سایت شما اسپم شده است .
راه های خروج از پنالتی گوگل :

اول از همه این که هنگام پنالتی شدن سایت خونسردی خود را حفط چون بزرگ ترین وب سایت ها هم امکان دارد با این مشکل مواجه شوند . سعی کنید علت پنالتی شدن را بیابید و اگر علت پنالتی شدن سایت شما عدم رعایت قوانین
گوگل بود این تخلفات را برطرف نمایید . گوگل به شما اجازه می دهد در مدت زمان کوتاهی برای رفع اشتباهات اقدام نمایید و اشکالات را برطرف کنید .

اگر سایت شما به طور دستی پنالتی شده باشد می توانید درخواست بررسی مجدد بدهید . اما اگر توسط الگوریتم های گوگل پنالتی شده اید سعی در برطرف کردن آن ها داشته باشید . مثلا لینک های اسپم شده را پاک کنید ، محتوا را ویرایش نمایید ، تعداد کلمات کلیدی را تغییر دهید .

 حتما بخوانید

تبلیغات گوگل یا ادورز چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس