پنل ارسال اس ام اس چیست و چه مزیت هایی دارد ؟

مزیت های پنل ارسال اس ام اس

 

رقابت بین کسب و کارها و اصناف در این روز ها به گونه ای شده است که تمام کسب و کارها در تلاش هستند که بهترین راه های تبلیغاتی را برای خود انتخاب کنند تا عرصه دیجیتال مارکتینگ بتواند هر چه بیشتر مشتریان را برای خودشان جمع آوری کنند . یکی از راه هایی که قطعا به گوش شما نیز رسیده است و می تواند جزو چندین راه برتر تبلیغاتی برای تمام کسب و کارها باشد استفاده از پنل ارسال اس ام اس می باشد . به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به تشریح این مطلب بپردازیم که پنل ارسال اس ام اس چیست و چه مزیت هایی دارد . پس برای اطلاع و آگاهی از این قضیه لازم هست شما به مدت 6 دقیقه با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید .

 

پنل ارسال اس ام اس چیست ؟

تعاریف مختلف و عناوین مختلفی در جاهای مختلف و سایت های مختلف برای پنل اس ام اس به کار برده شده است . اما اگر بخواهیم در یک جمله آن را تعریف کنیم باید بگوییم پنل ارسال اس ام اس یا همان نرم افزار پیام کوتاه در حقیقت نرم افزاری است که تحت اینترنت کار می کند و می تواند توسط اتصال به اینترنت شما را به عنوان مصرف کننده به درگاه های و زیر ساخت اپراتورهای پیام کوتاه متصل کند . منظور از اپراتورهای پیام کوتاه همان اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هستند که بدین وسیله شما می توانید متن تبلیغاتی خود را در قالب اس ام اس به مشترکین همراه اول و ایرانسل ارسال نمایید .

میزان رشد افرادی که در سال های اخیر تلفن همراه دارا می باشند بشدت افزایش یافته است . اکثر افراد زمان زیادی از روز خود را برای گوشی همراه خود صرف می کنند و اغلب تمرکز آن ها بر روی گوشی همراه است . احتمالا تا الان متوجه شده اید که چرا استفاده از پنل ارسال اس ام اس اینقدر روز به روز بین کسب و کارها محبوب تر شده و بیشتر اصناف مجاب شده اند که از پنل ارسال اس ام اس استفاده کنند . بله دقیقا علت آن همین افزایش تعداد افرادی است که از گوشی همراه خود استفاده می کنند . زمانی که شما بدایند پیام تبلیغاتی شما به دستگاهی می رسد که آن فرد اغلب روی آن دستگاه تمرکز دارد پس شما اطمینان دارید که اولا پیام شما به سرعت به وی خواهد رسید ثانیا این پیام تبلیغاتی به شکلی به فرد می رسد که به احتمال زیاد فرد در همان لحظه آن پیام را مطالعه می کند . همه ی این دلایل باعث شده است در سال های اخیر استفاده از پنل ارسال اس ام اس یا در اصل استفاده از روش اس ام اس برای تبلیغات هر چه بیشتر بین کسب و کارها رایج و جزو چند روش برتر تبلیغاتی قرار بگیرد .

شاید به ذهن شما این مسئله رسیده باشد که با گوشی خود به افراد و مخاطبان خود پیامک ارسال کنید . چیزی که بسیار مشخص است این است که این قضیه از حوصله اغلب افراد خارج است و زمان زیادی را باید صرف این داستان کنند . حتی اگر یک فرد این زمان را نیز بگذارد ، باز هم نمی تواند به درستی آن را اجرا کند چرا که از نظر فنی این مورد شدنی نیست و تمام سیم کارت های اپراتورها محدودیت تعداد روزانه ارسال اس ام اس دارند . این مشکل به راحتی در نرم افزارهای ارسال اس ام اس حل شده است و شما در این نرم افزارها هیچ محدودیتی در تعداد ارسال روزانه خود ندارید و می تواند به تعداد نامحدود پیام کوتاه برای افراد ارسال کنید .

حال در اینجای مقاله قصد داریم شما را با مزیت های یک پنل ارسال اس ام اس آشنا کنیم تا شما بتوانید برای خرید و تهیه پنل ارسال اس ام اس آگاهی و اطلاعات خود را بالا برده و بهترین پنل ارسال اس ام اس که می تواند تمام انتظارات و نیازهای شما را پاسخگو باشد را انتخاب کنید .

 

مزایای پنل اس ام اس

کاربردها و امکانات پنل ارسال اس ام اس

قصد داریم امکانات و کاربردهایی که یک پنل ارسال اس ام اس برای شما می تواند داشته باشد را برایتان توضیح دهیم . به همین دلیل ابتدا برای اینکه بسیار ساده متوجه این مطالب شوید ما این امکانات و قابلیت ها را از نگاه کلی به دو دسته تقسیم بندی می کنیم . دسته ی اول از این قابلیت ها مربوط می شود به ابزارهایی که برای ارسال اس ام اس استفاده می شوند و دسته دوم این قابلیت ها مربوط می شود به ابزارهایی که برای دریافت اس ام اس به کار برده می شوند .
به عنوان مثال برخی از ابزارهایی که برای هدف ارسال اس ام اس در نرم افزار ها وجود دارند عبارتند از ارسال اس ام اس تکی ، ارسال اس ام اس گروهی ، ارسال اس ام اس زمان دار و در آینده (ارسال در تاریخ و ساعت مشخص) ، ارسال های کد پستی و شهر و استان و بسیاری قابلیت های دیگر که ما در جای خود تک تک این ابزارها را برای شما توضیح خواهیم داد و نحوه استفاده از آن ها را برای شما شرح می دهیم .
احتمالا این سوال برای شما پیش بیاید که ابزارهای ارسال اس ام اس چه تفاوت هایی بایکدیگر دارند . در پایین به مواردی از این قبیل اشاره می کنیم .

مزایای پنل ارسال اس ام اس

ابزارهای پنل ارسال اس ام اس برای اهداف ارسال

زمانی که صحبت از یک پنل ارسال اس ام اس می شود قطعا می بایستی برخی قابلیت ها در آن نرم افزار وجود داشته باشد تا بتوان واقعا آن نرم افزار را به عنوان یک نرم افزار استاندارد ارسال اس ام اس در نظر بگیریم و گرنه با عدم وجود چنین قابلیت هایی ، آن نرم افزار حتی استانداردهای اولیه را ندارد و نمی تواند پاسخگوی نیازهای ما برای تبلیغات باشد .

برخی از این قابلیت ها عبارت است از : ارسال اس ام اس بر اساس منطقه یا همان کد پستی و ارسال جغرافیایی – ارسال اس ام اس بر به شهر و استان های کشور – ارسال اس ام اس به پیش شماره های همراه اول کشور – ارسال اس ام اس طبق رده بندی سنی و تفکیک جنسیت – ارسال اس ام اس به بانک اصناف و مشاغل . ارسال اس ام اس به دکل BTS ایرانسل .

در این مرحله برای هر کدام از این ابزارهای و قابلیت ها توضیح مختصری خواهیم داد تا شما در ابتدا با کاربرد هر یک آشنا شوید .

 

ارسال اس ام اس کد پستی 

زمانی که شما قصد دارید متن تبلیغاتی خود را در قالب اس ام اس بر اساس کد پستی یا همان نقشه مناطق به افراد ساکن در یک منطقه از یک شهر ارسال کنید باید از این قابلیت استفاده کنید . این قابلیت را در مقاله ی راهنمای ارسال منطقه ای بر اساس کد پستی کامل شرح دادیم و تک تک نکاتی را که نیاز است شما درباره این قابلیت بدانید در این مقاله مفصلا توصیف کردیم .

 

ارسال اس ام اس به شهر و استان های کشور 

اگر شما بخواهید یک شهر و یا یک استان از کشور را با تبلیغات اس ام اس خود پوشش دهید باید از این قابلیت در نرم افزار ارسال اس ام اس استفاده کنید . ارسال اس ام اس پیش شماره های همراه اول : همان طور که می دانید شماره های همراه اول در شهرهای مختلف دارای پیش شماره های مختلفی هستند و هر شهر شامل رنج های مختلفی از پیش شماره ها می باشد . اگر شما قصد دشاته باشید فقط به رنج خاصی از این پیش شماره ها ارسال اس ام اس داشته باشید باید از این قابلیت در نرم افزار ارسال اس ام اس استفاده کنید.
ارسال اس ام اس رده بندی سنی و تفکیک جنسیت : بر اساس کسب و کار و شغلی که دارید اگر نیاز است متن تبلیغاتی شما فقط برای جنس و یا حتی رده بندی سنی مشخصی ارسال گردد باید از این قابلیت در نرم افزار ارسال اس ام اس استفاده کنید .

ارسال اس ام اس بانک اصناف و مشاغل

هر کسب و کاری قطعا برخی اصناف و مشاغل از اهمیت بیشتری برایشان برخوردار هستند . پس اگر قصد دارید فقط اصناف و مشاغل خاصی را مد نظر قرار دهید و به آن ها اس ام اس خود را ارسال کنید باید از این قابلیت در نرم افزار ارسال اس ام اس استفاده نمایید .

 

ارسال اس ام اس به دکل BTS ایرانسل 

زمانی که افراد از یک منطقه عبور می کنند شماره آن ها در دکل های بی تی اس ایرانسل ذخیره می گردد . اگر شما قصد داشته باشید به افرادی که اخیرا در محدوده خاصی حضور داشته اند بر اساس بی تی اس ایرانسل ارسال داشته باشید باید از این قابلیت در نرم افزار ارسال اس ام اس استفاده نمایید .

 

ابزارهای دریافت اس ام اس 

از سمتی دیگر در جهت مقابل ، ابزارهایی وجود دارند که به هدف دریافت اس ام اس معطوف می شوند . یعنی ابزارهایی هستند که در قبال دریافت اس ام اس در نرم افزار ، معادل با آن عملی یا حرکتی را با تجزیه و تحلیل نرم افزار اس ام اس انجام می دهند به عنوان مثال منشی اس ام اس ، مسابقه اس ام اس ، نظر سنجی و ….

 

مشاهده وضعیت ارسال اس ام اس ها 

یکی از ابزارهای بسیار مهمی که در یک نرم افزار ارسال اس ام اس حتما باید وجود داشته باشد بحث گزارش و مشاهده وضعیت اس ام اس های ارسالی است . وقتی که شما اس ام اس های خود را ارسال می کنید چندین وضعیت به اس ام اس های ارسالی شما تعلق می گیرد .

وضعیت های مختلفی که برای اس ام اس های شما نمایش داده می شود شامل موارد زیر :

– رسیده به گوشی : به معنی آن است که اس ام اس شما به مخاطب رسیده است .
– رسیده به مخابرات : به معنی آن است که تلفن همراه آن شخص گیرنده در حال حاضر خاموش است . اس ام اس شما تا بازه زمانی خاصی به محض روشن شدن تلفن شخص به وی خواهد رسید .
– نرسیده به گوشی : زمانی که به هر دلیلی سیم کارت تلفن همراه شخصی جمع آوری شده باشد و در جال حاضر دایر نباشد این وضعیت را شما مشاهده می نمایید .
– لیست سیاه : در سال های اخیر اپراتورهای تلفن همراه ابزاری را برای عموم مردم قرار دادند تا آن ها بتوانند بصورت اختیاری مشخص کنند که آیا اس ام اس های تبلیغاتی به دست آن ها برسد یا خیر . زمانی که شما اس ام اس خود را ارسال می کنید و به دست چنین افرادی می رسد وضعیت اس ام اس شما به حالت لیست سیاه نمایش داده می شود . لازم به ذکر است بابت این مدل اس ام اس ها هیچ گونه هزینه ای شما پرداخت نخواهید کرد و در پنل اس ام اس شرکت رایسان هزینه این مدل اس ام اس ها به حساب شما برمی گردد .

پنل اس ام اس چه کارایی و مزیت هایی دارد ؟

در صورتی که بخواهیم در مورد مزیت ها و کارایی هایی که پنل اس ام اس برای افراد می تواند داشته باشد صحبت کنیم بهتر است این موضوع را بسته به نوع کسب و کارها و نوع فعالیت آن ها دسته بندی و مشخص کنیم تا بهتر بتوانیم مزیت های یک پنل ارسال اس ام اس را برای اصناف و مشاغل مشخص کنیم . برخی از مزیت های پنل ارسال اس ام اس برای اضناف و مشاغل مختلف را به عنوان مثال برای شما توضیح خواهیم داد .

 

کاربرد پنل ارسال پیامک برای شعب بیمه :

– پیامک های اطلاع رسانی های مناسبتی به مخاطبان
– پیامک های اطلاع رسانی منقضی شدن بیمه نامه ها به مشتریان
– پیامک های اطلاع رسانی تخفیفات بیمه ای به مشتریان قبلی
– پیامک های اطلاع رسانی خدمات جدید و بیمه نامه های جدید به مشتریان قبلی

 

کاربرد پنل پیام کوتاه برای مدارس و آموزشگاه ها :

– پیامک های اطلاع رسانی ساعت کلاس ها به دانش آموزان و مدرسان
– پیامک های اطلاع رسانی به اولیا و مربیان مدرسه
– پیامک های اطلاع رسانی کلاس های جدید و خدمات جدید مدرسه و آموزشگاه به افراد
– پیامک های اطلاع رسانی درباره تعطیلات احتمالی و …

 

کاربرد پنل پیام کوتاه برای مساجد و مراکز مذهبی و فرهنگی :

– پیامک های اطلاع رسانی های مناسبتی و تبریک به اعضا
– پیامک های اطلاع رسانی تشکیل جلسات مختلف به اعضای حوزه و مسجد
– پیامک های اطلاع رسانی درباره برنامه های مختلف در حال تشکیل در مسجد
– ایجاد صندوق انتقادات و پیشنهادات برای حوزه و مسجد

 

کاربرد پنل پیام کوتاه در تعاونی ها ، بانک ها و قرض الحسنه ها :

– پیامک های اطلاع رسانی در مور تسهیلات به مشتریان جدید و قدیمی
– پیامک های اطلاع رسانی در مورد موعد پرداخت اقساط به مشتریان به مشتریان
– پیامک های اطلاع رسانی مبلغ سود در طرح های مختلف تسهیلات به مشتریان جذب شده و قدیمی
– پیامک های اطلاع رسانی در مورد موعد تحویل وام به مشتریان قدیمی
– پیامک های تبریک و قدردانی از مشتریان خوش حساب بانک

 

کاربرد پنل پیام کوتاه برای سازمان های دولتی :

– پیامک های اطلاع رسانی در مورد مناسبت ها و تشکر از کارمندان سازمان
– پیامک های اطلاع رسانی درباره اخبار و تحولات سازمان
– پیامک های اطلاع رسانی درباره موعد پرداخت حقوق به کارمندان
– پیامک های اطلاع رسانی در مورد تشکیل جلسات در سازمان

 

تا به اینجای کار ما تلاش کردیم اطلاعات و دانستنی هایی که نیاز است شما درباره پنل ارسال اس ام اس داشته باشید را به شما انتقال دهیم . در صورت انتقال درست این مفاهیم شاید شما کمی آگاه شده باشید که بسته به نوع کسب و کاری که دارید یک پنل ارسال اس ام اس چه مزیت ها و کاربردهایی برای شما می تواند داشته باشد . قطعا در نرم افزار ارسال اس ام شرکت رایسان ابزارهای و تدابیر مختلف برای همه ی انواع کسب و کارها دیده شده است اما ما باید اطلاعات لازم را به شما مختص به کسب و کار خودتان انتقال دهیم تا مطلع گردید که کدام قابلیت ها و ابزارها بیشتر می تواند برای شما مفید و موثر باشد . جهت این انتقال اطلاعات مشاوران شرکت رایسان آماده هر گونه پاسخگویی می باشند .

 

بیشتر بدانید :   سئو در اصفهان    — طراحی سایت در اصفهان

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس