رتبه بندی در صفحه اول گوگل

این سوال چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم یا چطور سایتم صفحه اول گوگل باشه بیشترین سوال هایی هست برای افرادی که طراحی سایت کسب وکار خود را ایجاد کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که فقط طراحی سایت نمیتواند آنها را به اهداف خود نزدیک کند و طبق آمار بیش از 90 درصد خریدهای کاربران در فضای وب با جستجو در گوگل انجام شده و در نهایت کاربر به سایت مورد نظر دست پیدا کرده و خرید خود را نهایی کرده است . بر اساس آمار های اخیر، حدود 0.78 درصد از کاربران به صفحات دوم به بعد می روند. در نهایت با توجه به تمام اینها، تنها طراحی خیلی خوب وب سایت به بالاتر بردن رنکینگ وب سایت کمک نمی کند بلکه رعایت اصول قوانین سئو می تواند به این روند کمک بسزایی کند. با توجه به این مورد شما باید به سئو  فکر کنید که با رعایت اصول قوانین سئو می توانید به صفحه اول راه پیدا کنید . حالا در هر شهری که هستید میتوانید سئو در آن مکان انجام دهید مثلا سئو در اصفهان یا سئو کامل .

 

قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل

 

اگر شما هم سایتی را طراحی کرده اید و به تازگی با سئو آشنا شدید و به این فکر میکنید که با سئو سایت میتوانید سریع به صفحه اول برسید و از هفته بعد اولین تغییرات ، مبلغ فروش های شما به حساب شما واریز خواهد شد باید به شما بگم که سخت در اشتباه هستید و راهی طولانی و سختی پیش روی شما قرار دارد . البته این نکته را باید ذکر کنم که بعضی از کلمات وجود دارد که فعالیت کم یا هیچ فعالیتی روی این کلمات انجام نشده است. با توجه به این مورد، شما بعد از مدتی می توانید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید ولی اگر جز کلمات کلیدی باشد که در گوگل رقابت زیاده کمتر از 5 یا 6 ماه شما به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید ، حتی در بعضی مواقع تا یکسال هم فعالیت لازم هست تا به نتیجه مورد نظر خودتان دست پیدا کنید . پس بهتر است این کار را به متخصصین سئو  بسپارید و همچنین به اندازه ی کافی صبور و به صورت طولانی مدت مطالعه و تلاش داشته باشید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید. در سال های اخیر، گوگل الگوریتم های متعدد و گوناگونی را ارائه داده است که با استفاده تطبیق دادن خود به آنها باعث می شود تا راحتتر و سریعتر رنکینگ وب سایتتان افزایش یابد.
البته این مواردی که برای شما عنوان کردیم برای کسانی هست که بخواهند سئو سایت را بصورت منطقی و طبق قانون های گوگل پیش ببرند ، در غیر این صورت شما میتوانید سایت خود را شاید در یک ماه به نتیجه دلخواه خود در گوگل تبدیل کنید که این روش را میتوان سئو کلاه سفید نامید ولی با روش های کلاه سیاه (بلک هت) که از دید گوگل از اعتبار خاصی برخوردار نیست و در صورتی که گوگل متوجه راه های غیر قانونی شما شود ، سایت شما جریمه خواهد شد و از جستجو دور خواهد شد و این امر یک شکست بزرگ برای سایت شما به حساب می آید . لازم به ذکر است که اگر رقابت در کلمات شما کم باشد خیلی سریع با قانون های سئو میتوانید رتبه سایت خود را بهبود دهید .

 

عوامل مهم سئو سایت برای نمایش سایت در صفحه اول گوگل

 

نام دامنه ی سایت :

توجه داشته باشید که دامنه ی وب سایت باید نامی کوتاه داشته باشد اما گاهی اوقات کوتاه بودن نام ممکن نیست به این دلیل که بعضی نام های بلند کمک زیادی به برند سایت از نظر معنا و مفهوم می کند . علاوه بر اندازه ی نام دامنه ، باید توجه داشت که از نظر مفهومی این نام با محتوای سایت تطابق لازم را دارد . این روز ها موتور های جستجو علاوه بر محتوای سایت ، به دامنه ی سایت نیز توجه کرده و مورد بررسی قرار می دهد . بنابراین بهتر است که در هنگام استفاده از کلمات کلیدی ، از معادل انگلیسی نام دامنه استفاده کنید تا به سئوی سایت کمک کند .

 

انتخاب کلمات کلیدی :

استفاده مناسب از کلمات کلیدی تاثیر بسیار زیادی در افزایش رنکینگ سایت و نمایش در صفحه اول گوگل دارد. پس در نتیجه چگونگی استفاده از این کلمات بسیار مهم هست و به همین دلیل، در ادامه مراحل انتخاب کلمات کلیدی مناسب را بیان کرده ایم. در شروع کار باید در مرحله اول یه دید کلی به کسب و کار خود داشته باشید و جستجو کنید که اگر خود شما این محصول یا خدمات خود را احتیاج داشته باشید چه کلماتی را جستجو خواهید کرد . مرحله بعدی طبق صحبت های قبل از پیشنهاد های گوگل استفاده میکنید و بیشترین تکرار کلمات در جستجو های گوگل را در اختیار شما قرار می دهد . مرحله بعد شما باید از کلمات کلیدی چند کلمه ای یا کلمه کلیدی طولانی استفاده کنید تا سریعتر بتوانید به خواسته خود در سئو استفاده کنید و ضمنا تحلیل کلمات کلیدی رقبا را فراموش نکنید که کمک بسیاری در این زمینه به شما خواهد کرد .

 

 حتما بخوانید مزایای و تکنیک های بهینه سازی وب سایت

 

تگ عنوان صفحه :

یکی از اصلی ترین فاکتور های سئو سایت، عنوان صفحه می باشد و یکی از جاهایی است که گوگل آن را مورد بررسی قرار می دهد. اگر عنوانی را برای صفحه قرار ندهید، گوگل بر اساس محتوای آن صفحه یک عنوانی را انتخاب کرده و جایگزین می کند. بنابراین بهتر است که اصلی ترین کلمه کلیدی صفحه در آن قرار گیرد بطوری که از کلمات مختلف عنوان صفحه بتوانید در متن صفحه استفاده بکنید . همچنین به این نکته توجه کنید که اگر شما بهترین محتوا را داشته باشید اما یک عنوان جذاب و ترغیب کننده نداشته باشد، آن صفحه کمتر مورد استقبال کاربران قرار می گیرد.

تگ توضیحات :

با اینکه تگ توضیحات قابل مشاهده برای کاربران نیست اما یکی از عوامل مهم برای افزایش رنکینگ سایت می باشد. در واقع این تگ توضیحات کلی از صفحه را ارائه می دهد که باید کاملا مرتبط با متن شما در صفحه مورد نظر باشد و تنها در صفحه نتایج جستجوی گوگل قابل نمایش است. برای این تگ، توصیه می شود که از کلمات کلیدی استفاده کنید و طول آن باید بین 70 تا 150 کاراکتر باشد.

تگ  اچ یک تا اچ 6

از این تگ ها برای عناوین مهم در متن شما استفاده می شود که ارزش گذاری هر یک از عنوان ها متفاوت است. از اچ یک با بیشترین ارزش شروع می شود و به اچ شش با کمترین ارزش می رسد از بین این تگ ها، تگ اچ یک عنوان مقاله می باشد که در بالای سایت قرار می گیرد و فقط یک بار می توان از این تگ در کل متن استفاده کرد یا از اچ دو سه بار میتوانید استفاده کنید و غیره.

تگ   alt
از این تگ ها برای عناوین مهم در متن شما استفاده می شود که ارزش گذاری هر یک از عنوان ها متفاوت است. از اچ یک با بیشترین ارزش شروع می شود و به اچ شش با کمترین ارزش می رسد از بین این تگ ها، تگ اچ یک عنوان مقاله می باشد که در بالای سایت قرار می گیرد و فقط یک بار می توان از این تگ در کل متن استفاده کرد یا از اچ دو سه بار میتوانید استفاده کنید و غیره.

سرعت سایت  :
سرعت سایت از هم لحاظ سئو و هم از لحاظ دید کاربر بسیار مهم می باشد . در صورتی که سایت شما از سرعت لود خوبی برخورد دار نباشد کاربر  خیلی سریع سایت شما را بسته و از سایت شما خارج می شود و این یک فاکتور خیلی بد برای شما به حساب می آید که به اصطلاح نرخ پرش شما زیاد می شود  .

نقشه سایت :
هنگامی که سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه می کنید باید این نکته را در نظر بگیرید که در این زمینه ، یک نقشه ی سایت که مسیر پیمایش سایت را نمایش می دهد ، کمک خواهد کرد . بنابراین نقشه ی سایت مورد استفاده باید واضح و آپدیت و خوانا باشد .

 

 

تولید محتوای مناسب و بروز برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

یکی از اصلی ترین و مهمترین عوامل برای نمایش سایت در صفحه اول گوگل، محتوا می باشد که تولید محتوای مناسب و کارامد می تواند توجه کاربران و همچنین گوگل را جلب کند. اما قبل از شروع تولید محتوا، درباره نحوه ی تولید محتوای صحیح و همچنین درباره کلمات کلیدی که بیشتر توسط کاربران سرچ می شود، تحقیق کنید تا بتوانید از آنها به درستی استفاده کنید. به این معنا که دائما الگوریتم های موجود در گوگل در حال رشد و تغییر هستند؛ بنابراین، عواملی مانند کپی بودن متن، استفاده بیش از حد کلمات کلیدی ، استفاده از عناوین نامربوط و غیره می توانند اثر منفی روی رتبه بندی سایتتان بگذارند. متنی جذاب خواهد بود که بتواند سوال کاربر را جواب دهد  یا نکاتی به کاربر آموزش دهید که واقعا در راستای کمک به کاربر باشد . ضمنا شما باید در مورد متنی که در محتوای سایت خود قرار می دهید اطلاعات کافی داشته باشید تا بصورتی که حداقل 2000 تا 3000 کلمه باشد ، در صورتی که شما متن 200  300 کلمه بنویسید گوگل اعتبار خاصی برای شما قرار نمی دهد .

چگونگی قرارگیری در صفحه اول گوگل

 

لینک سازی داخلی :

لینک سازی داخلی به این معنا است که شما یک ارتباط و لینکی را بین صفحات داخلی سایت ایجاد می کنید که هم از لحاظ سئو خیلی مهم می باشد و هم از لحاظ اینکه کاربران بیشتر در سایت شما وقت میگذارند و مدت استفاده از سایت شما بیشتر می شود بطوری که گوگل سایت شما را مفید ارزیابی می کند و برای شما اعتبار ویژه ای  قائل می شود  . در مقاله خرید بک لینک و تاثیر آن در این رابطه به طور کامل صحبت کردیم.

 

انجمن ها و فروم ها :

برای اینکه شما سئو خارجی سایت خود را تقویت کنید بهتر است در انجمن ها و فروم ها شرکت کنید و مطالب خوب و مفیدی را در آن  ها قرار دهید و از طریق همین مطالب به متن ها و مقاله ها در سایت خود لینک دهید که از همین طریق افراد زیادی را میتوانید به سمت سایت خود  وارد کنید و به اصطلاح ترافیک سایت خود را بالا ببرید و با توجه به سیاست های خود از این ترافیک بهرا لازم را ببرید .

 

سئو خارجی سایت :

تمام اقداماتی مانند فعالیت در شبکه های اجتماعی مثل مدیریت پیج اینستاگرام ، گوگل پلاس  ، فیسبوک ، انجمن ها ، ویدیوهای آپارات و یوتیوپ و … که مربوط به بهینه سازی سایت از طریق محیط بیرون از سایت می شود را سئو خارجی سایت می گویند که این اقدامات باید مطابق با پروتکل ها و الگوریتم های گوگل انجام شوند.

علاوه بر فعالیت در شبکه های اجتماعی، اقداماتی مانند لینک سازی به وسیله بک لینک و ریپورتاژ جزو مهمتری قسمت سئو خارجی سایت به شمار می آید. سعی کنید لینک یا بک لینک خریداری نکنید و توسط مطالب مفیدی که در سایت ارائه می دهید سایت های دیگر  را مجاب کنید که لینک سایت را در سایت خود قرار دهند یا توسط انجمن ها و فروم مطالب خود را به این لینک ارتباط دهید .

 

ترجیحا بک لینک و ریپور تاژ را باید در سایت های  مرتبط قرار دهید و به نکاتی مثل فالو و آنفالو ، اتوریتی ، کیفیت سایت ، اسپم بودن یا نبودن سایت مورد نظر توجه کنید و در مجموع در  سایت های فعالیت برای لینک سازی داشته باشید که از لحاظ تمام پارامتر های سئو سایت از سایت شما از کیفیت بالاتری برخودار باشد .

 

ریسپانسیو بودن وب سایت

امروزه اکثر کاربران از موبایل و تبلت خود بیشتر استفاده می کنند. بنابراین ریسپانسیو بودن سایت باعث می شود کاربران بیشتری سایت شما را مورد استفاده قرار دهند که باعث افزایش ترافیک سایتتان نیز خواهد شد و همچنین به سئوی سایت شما کمک خواهد کرد. به صورت کلی ریسپانسیو بودن سایت یعنی  به اصطلاح با هر سایزی از صفحه نمایش سازگار باشد

تا به اینجای مقاله، به مواردی اشاره شد که به افزایش رنکینگ سایت و نمایش آن در صفحه اول گوگل کمک می کند که باید زمان به نسبت زیادی را سپری کرد تا به هدف مورد نظر رسید. ولی بعد از اینکه شما به صفحه اول گوگل رسیدید شما با پشتیبانی از سایت خود و بروز بودن، میتوانید جایگاه خود را حفظ کنید . در مقابل، برخی روش هایی هم وجود دارد که با پرداخت هزینه مالی می توانید سریع و بدون وقت گذاشتن به صفحه اول گوگل برسید که در ادامه به یکی از این روش ها اشاره شده است.

 

قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل با استفاده از تبلیغات ادورز گوگل

گوگل یک سیستمی را به نام تبلیغات کلیکی گوگل ادز در سال 2002 راه اندازی کرده است که یکی از راه های درآمد زایی نیز برای گوگل به حساب می آید. در این سیستم شما دارای پنل خاص خود هستید و به صورت دلاری، اعتبار پنل خود را افزایش می دهید. سپس در مرحله بعد کلمات کلیدی که مد نظر شما هست را با توجه به رقبا و پیشنهاد های ابزار های گوگل ایجاد می کنید و یه مبلغ دلاری برای هر کلمه تعریف می کنید. بعد از جستجو کلمات مورد نظر شما توسط کاربران در صفحه اول قرار می گیرد و مبلغی که تعیین کرده بودید بابت هر کلیک از شارژ شما کسر خواهد شد . از لحاظ نمایش مثل سایت معمولی هست با این تفاوت که علامت تبلیغات کنار سایت قرار میگیرد. همانطور که قبلا اشاره شد، این روش برای افرادی مناسب هست که در سریع ترین زمانِ ممکن، می خواهند در صفحه اول گوگل قرار بگیرند و از لحاظ مالی در شرایط خوبی با توجه به دلار امروزی قرار دارند . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله تبلیغات گوگل یا ادورز چیست ؟ مراجعه نمایید .

 

فقط قرارگیری در صفحه اول گوگل کافی نیست

هنگامی که سایتتان در صفحه ی اول گوگل قرار گرفت ، تازه کار اصلی را باید انجام دهید . به این معنا که ابتدای شروع بالا آوردن سایتتان باید قرار گیری در صفحه ی اول گوگل را هدف بگیرید و سپس رتبه ی اول بودن در این صفحه را در نظر بگیرید . دقت کنید که برای رسیدن به رتبه یک ، بیشتر از همه روی میزان نرخ کلیک توجه کنید به این دلیل که تحقیفات نشان داده است که تقریبا پنجاه درصد کلیک ها بر روی رتبه یک گوگل می باشد .

 

دلیل قرار نگرفتن در صفحه اول گوگل

 

تا به اینجای مقاله درباره ی چگونگی رسیدن به صفحه ی اول گوگل صحبت شد . حال می خواهیم به دلایلی اشاره کنیم که چرا به این هدف دست پیدا نمی کنیم . در ادامه چند مورد از مهم ترین دلایل آورده شده است :

پایین بودن سرعت سایت

در سال 2019 گوگل یک آپدیت بزرگی را انجام داد که باعث شد سایت هایی که قبلا با هر سرعتی می توانستند در رتبه های بالا قرار گیرند ، افت زیادی کنند و همین امر نتایج رنکینگ گوگل را بسیار تغییر داد . این روز ها هر کدام از سایت ها سرعت بیشتری داشته باشد و در کمترین زمان بتوانند اطلاعات خود را به کاربر نشان دهند ، در جدال بر سر سرعت وبسایت پیروز شده و در نهایت نتایج بهتری را به دست خواهد آورد .سرعت بالای سایت نه تنها سئوی سایت را بهبود می بخشد، بلکه باعث می شود تعداد کاربران کمتری سایت را ترک کنند.

 

دارا بودن محتواهای بی فایده

یکی دیگر از عوامل موثر در رنکینگ گوگل ، محتوا می باشد که اثر زیادی روی سئوی سایت نیز دارد و هر چه بتوانید محتواهای خوبی را به کاربر و همچنین گوگل ارائه دهید ، در نتیجه به رتبه های بالاتر خواهید رسید . خیلی از وبسایت ها وجود دارند که برای بالا آمدن رنکینگ سایتشان محتواهایی را منتشر می کنند که صرفا برای موتورهای جستجو مناسب است و به صورت کل کاربر را از یاد می برند . در مقابل برخی دیگر از سایت ها وجود دارند که محتوایشان فقط کاربر را هدف قرار گرفته و هیچ توجهی به سئو ندارند .

 

استفاده از کلمات کلیدی اشتباه

همانطور که می دانید کلمات کلیدی و کیورد تارگتینک بر روی سئو بسیار موثر است . پس در نتیجه اگر اشتباها کلمات نامناسب را تارگت قرار دهید و حتی از کلمات نامرتبط در صفحات مختلف استفاده کنید ، هیچوقت به رتبه های برتر گوگل نخواهید رسید. در نتیجه، توجه به نیاز کاربر و همچنین تحقیق درباره کلمات کلیدی را در اولویت قرار دهید.

 

تاخیر در منتشر کردن محتوا

حال از خودتان این سوال را بپرسید کدام سایت ها را مورد بررسی قرار می دهید و توجه بیشتری به آن می کنید ؟ آن سایت هایی که به صورت همیشگی و مدام در حال انتشار محتواهای جدید و ارائه ی مطالب مرتبط هستند و صد البته از کلمات کلیدی ای استفاده می کنند که در زمان جستجویتان ، رتبه های بالایی را دارند . بنابراین با انتشار محتوا به صورت منظم و مداوم به گوگل بفهمانید که سایتتان به روز و آپدیت است و در به دست آوردن رتبه های بهتر کمک بزرگی می کند .

 

ساختار سایت

یکی از فاکتور های مهم در رنکینگ گوگل ، ساختارمند بودن و داشتن نظم در وب سایتتان است . اگر ساختار وب سایتتان قابل تشخیص و واضح نباشد ، اکثر کاربرانی که به سایتتان سر می زنند ، بدون هیچ درنگی از سایت خارج می شوند . بنابراین می توان گفت که ساختارمندی سایت روی بانس ریت یا نرخ پرش اثر گذار است و وقتی هدف گوگل را که رضایت کاربر است ، برآورده نکند پس سایتتان در بین رتبه های برتر گوگل قرار نمی گیرد .

 

صبر داشته باشید

در طول این مقاله اشاره شد که برای رسیدن به صفحه نخست گوگل، استفاده از گوگل ادوردز برای کوتاه مدت موثر است اما در مقابل استفاده از تکنیک های سئو، مدت زمان طولانی تری را از شما می گیرد. با توجه به هزینه های زیادِ استفاده از گوگل ادوردز، خیلی از افراد استفاده از سئو را ترجیح می دهند که در این مسیر عوامل مختلفی موثر هستند که باید به اندازه کافی صبور بود تا به نتیجه دلخواه رسید. در این زمینه عوامل زیادی مانند کیفیت محتوای سایت و کلمات کلیدی مورد استفاده ، اثر گذار هستند .

امیدوارم که این مقاله  برای رشد سایت شما در صفحه گوگل موثر واقع شده باشه و بتوانید  روز به روز پیشرفت به سمت صفحه اول گوگل داشته باشید .  موفق باشید.

 حتما بخوانید تاثیر نام سایت در سئو   و   طراحی لوگو در اصفهان 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس