کش سایت

کش ذخیره سازی موقت اطلاعات برای دستیابی سریع ت به آن ها می باشد . درون کش اطلاعات صفحات سایت و عکس ها نگهداری می شود . نگهداری این اطلاعات درون کش باعث می شود که میزان درخواست ها به سرور کاهش پیدا کند . فرض کنید که حافظه کش وجود نداشت در این صورت با هر مراجعه کاربر به سایت اطلاعات باید از سمت سرور خوانده می شد . اگر تعداد کاربران مراجعه کننده به سایت زیاد باشد سرعت کاهش پیدا می کند و زمان بیشتری را می گیرد.

کش سایت

کش محتوا چیست ؟

کش محتوا به این صورت عمل می کند که کاربر اطلاعاتی را از سمت سرور درخواست می کند . این اطلاعات وارد حافظه کش می شود و در آن جا ذخیره می گردد . هنگامی که کاربر دیگری همین اطلاعات را درخواست کند به جای این که این اطلاعات از سرور خوانده شود از کش خوانده می شود . این عمل باعث افزایش سرعت ارسال داده به کاربران می شود .

کش سمت مشتری چیست ؟

فرض کنید شما وارد یکی از صفحات سایت می شوید اطلاعات این صفحه در کش ذخیره می شود هنگامی که شما دوباره بخواهید به همان صفحه برگردید اطلاعات برای شما از کش خوانده می شود و به سرور نمی رود .

 حتما بخوانید

فریم ورک چیست ؟

کش سرور چیست ؟

این نوع کش توسط شرکت های ISP  در اختیار کاربران قرار می گیرد .روش انجام کار به این صورت است که اگر کاربر برای بار اول وارد سایت شود برای دستبابی به اطلاعات پردازش از سمت سرور انجام می شود و نتیجه این پردزش ها در کش ذخیره می شود و همچنین برای کاربر ارسال می شود . در صورت مراجعه بعدی کاربر به این سایت اطلاعات با سرعت بالاتری در اختیار کاربر قرار می گیرد و همچنین از پهنای باند استفاده نمی شود .

در این روش به دلیل این که شما اطلاعات را از کش دریافت می کنید اگر اطلاعات جدیدی آپلود شود برای شما قابل ملاحظه نیست .برای رفع این مشکل شرکت ارائه دهنده سرور بسته به زمانبندی مخصوصی کش ها را خالی می کند تا اطلاعات جدید مورد پردازش قرار بگیرد .

کش مرور گر چیست ؟

هنگامی که کاربر با مرورگر خود وب سایتی را باز می کند فایل های آن شامل فایل های HTML ,CSS , …  باید دانلود شود . اگر این فایل ها حجم بالایی داشته باشد و با هر بار بازکردن صفحات بخواهد دانلود شود سرعت لود سایت پایین می آید اما اگر در حافظه کش باشد نیاز به  دانلود مجدد ندارد .

کش گوگل چیست ؟

ربات های گوگل براساس تغییرات ایجاد شده در سایت ها آن ها را رتبه بندی می کنند . گوگل برای دستیابی به این تغییرات اطلاعات را در کش خود ذخیره میکند . وقتی ربات گوگل دوباره به سایت شما سر می زند اطلاعات جدید را با اطلاعات قبلی مقایسه و رتبه سایت شما را مشخص می نماید .

برای مشاهده کش سایت خود در گوگل می توانید به صورت زیر عمل نمایید :

نام سایت یا یکی از صفحات سایت خود را در گوگل سرچ نمایید . مشخصات سایت به این صورت نمایش داده می شود ، در ردیف اول نام سایت و در ردیف دوم لینک سایت شما به رنگ سبز است . در کنار لینک سایت یک فلش وجود دارد .فلش گزینه cache  را انتخاب کنید صفحه ای که به شما نمایش  داده می شود صفحه ذخیره شده در کش است . که در قسمت بالایآن یک نوار طوسی رنگ وجود دارد که تاریخی که صفحه در آن کش شده را به شما نمایش می دهد .

شرکت رایسان مجری طراحی وب سایت در اصفهان

 حتما بخوانید

انتخاب نام سایت بر چه اساسی باشد ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس