هزینه ی هر بازاریابی کلیکی

در این مقاله سعی می کنیم نکات لازم برای شروع تبلیغات کلیکی و انتخاب بهترین شرکت یا شخص برای انجام این کار را بررسی کنیم. همچنین به شما کمک می کنیم با انجام چند روش کاربردی در روند تبلیغات به نتیجه ی رضایت بخش و بازدهی چندبرابری برسید. کافیه 5 دقیقه برای خواندن این مقاله با ما همراه باشید .

تبلیغات کلیکی

افزایش بازدهی تبلیغات کلیکی با 5 روش کاربردی

بارها شده شنیدیم افراد زیادی تبلیغات کلیکی انجام دادن اما به اون اندازه که توقع داشتن جواب نگرفتن . واسه همین اومدیم یه سری عوامل را بررسی کنیم تا به شما بگیم اگه بتونید این عواملا رعایت کنید احتمالا میتونید بازدهی تبلیغات کلیکی خودتونا بالا ببرید . حتما با ما همراه باشید تا بتونید یه نتیجه خوب بگیرید .

انتخاب کلمه کلیدی در تبلیغات کلیکی

گام اول برای شروع تبلیغات کلیکی انتخاب مناسب ترین کلمه کلیدی است. انتخاب صحیح کلمه کلیدی در حقیقت رکن اساسی در تمام فعالیت های تجاری در اینترنت و فضای مجازی می باشد. این اهمیت در بازاریابی PPC بسیار بیشتر حس می شود. چرا که انتخاب کلمه کلیدی پربازدید و مرتبط به هدف شما، می تواند به راحتی شما را به موفقیت در پروژه ی تبلیغات برساند.

از بهترین ابزارهای آنلاین برای انتخاب کلمه کلیدی می توان به Google Keyword Planner اشاره کرد.

• مرتبط ترین کلمه کلیدی:

در ابتدا اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی انتخاب شده کاملا با نام محصولات و خدمات ارائه شده از جانب شما مطابقت دارد و با آن مرتبط باشد. بیزینس های زیادی سعی دارند با بزرگ نمایی و اغراق تبلیغات جذاب تری برای مشتری داشته باشند، در صورتی که این کار اشتباه جبران ناپذیری است.

زمانیکه مشتری با اغراق در تبلیغات مواجه می شود نسبت به برند شما اعتمادش را از دست می دهد در نتیجه شما هیچ شانسی برای جلب توجه دوباره ی مشتری نخواهید داشت .

حتی اگر بتوانید با انتخاب کلمات غیرمرتبط بازدیدهای سایت خود را بالا ببرید، با ورود کاربر به سایت و پیدا نکردن محصول و خدمات مورد نظرش، از سایت خارج می شود و این کار تنها باعث بالا رفتن نرخ پرش سایت شما خواهد شد.

• جامع ترین کلمه کلیدی:

در تحقیق کلمه کلیدی باید توجه داشته باشید علاوه بر اینکه از دید کاربران مهم ترین و قابل توجه ترین کلمه را انتخاب می کنید، بلکه بهتر است این کلمه کامل ترین توصیف برای خدمات یا محصولات شما نیز باشد. با وجود اینکه در بیشتر مواقع انتخاب یک کلمه کوتاه و مختصر توصیه می شود، اما بسیاری از وبمسترها ذهنیت نادرستی از انتخاب کلمات کلیدی طولانی تر و جامع تر دارند.

• تعداد کلمات کلیدی:

در تبلیغات کلیکی نباید توقع داشته باشید تعداد محدودی کلمه کلیدی به نتیجه ی مطلوب برسید. بهتر است بطور مستمر و با درنظر گرفتن پتانسیل بخش های مختلف فعالیت خود، از کلمات کلیدی بیشتری برای پیشرفت در این روند استفاده کنید.

انتخاب کلمه کلیدی

رسیدن به بازدهی بالاتر در تبلیغات کلیکی

تا اینجا با پایه و اساس تبلیغات کلیکی آشنا شدیم و دریافتیم که این روش بازاریابی با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان قابل انجام است.اما برای رسیدن به موفقیت و داشتن نتیجه ی راضی کننده نیاز داریم مواردی را رعایت کنیم.
درادامه 5 روش کاربردی برای افزایش بازدهی تبلیغات کلیکی آورده شده است.

1- تعیین اهداف برای شروع تبلیغات کلیکی

اگر نمی دانید از انجام تبلیغات کلیکی چه هدفی دارید و رسیدن به چه نتایجی می تواند شما را راضی کند، بهتر است این کار را انجام ندهید!

راه اندازی کمپین تبلیغاتی بدون توجه به اهداف مورد نظر، علاوه بر این که پول، زمان و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت ممکن است شما را از انجام مجدد تبلیغات نیز ناامید کند. بهتر از برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب و راضی کننده کاملا با برنامه و حرفه ای این مسیر را شروع کنید و پاسخ دو سوال زیر را برای خود مشخص کنید.

_ مخاطبین هدف شما در این تبلیغات چه کسانی می باشند؟
به خاطر داشته باشید در هر بخش از بیزینس و هر زمانی باید مخاطب هدف خود را مشخص کرده باشید. این موضوع در تبلیغات کلیکی از اهمیت دو چندان برخوردار است. برای رسیدن به بالاترین بازدهی تبلیغات، بهتر است در نقش مخاطب هدف خود به تبلیغات نگاه کنید، از دیدگاه او به بخش های مختلف کمپین خود نگاه کنید و نتیجه را بررسی کنید. با این کار می توانید نقاط قوت و ضعف تبلیغات را بهتر درک کنید.

_ به چه دلیل تبلیغات را انجام می دهید؟
پس از مشخص شدن مخاطب تبلیغات، بهتر است بدانید هدف شما از تبلیغات کلیکی چیست و نتیجه ی دلخواه شما رسیدن به چه چیزی است. با تعیین این اهداف مسیر تبلیغات به خوبی طی خواهد شد و نرخ تبدیل کاربران به مشتریان روند صعودی خواهد داشت.

2- از آنالیز اطلاعات وبسایت خود غافل نشوید!

برای رسیدن به بهترین نتیجه در تبلیغات کلیکی بهتر است پیش از راه اندازی کمپین تبلیغاتی، شرایط و ابزارهای موردنیاز جهت کنترل و بررسی اوضاع را فراهم کرده باشید. مناسب ترین انتخاب برای این مرحله گوگل است.   Google Analytics بهترین بستر را برای تجزیه و تحلیل وبسایت شما فراهم کرده است.

به کمک گوگل آنالیتیکس میتوانید اطلاعات مورد نیاز از رفتار کاربران سایت را بدست آورید. گوگل آنالیتیکس به شما می گوید کاربران از چه کانال هایی وارد سایت شما شده اند و چه اکشنی نشان داده اند. در نتیجه می توانید بازدهی تبلیغات کلیکی را از طریق آن بررسی و آنالیز کنید.

3- ایجاد لندینگ پیج برای بازدهی بهتر تبلیغات

شکی نیست که تبلیغات برای هر بخش از سایت شما مفید و سودآور خواهد بود، اما آنچه در تبلیغات کلیکی اهمیت دارد رسیدن به بیشترین بازدهی از طریق تبلیغات است. به همین دلیل  بهتر است در انتخاب صفحه ای که میخواهید برای آن تبلیغات انجام شود دقت کنید. این صفحه ممکن است صفحه ی محصولات، خدمات و یا هر بخش دیگر از سایت شما باشد. کمپانی های قدرتمند تبلیغات خود را به صفحات خاصی به نام Landing Page یا همان صفحه فرود لینک می دهند.

ویژگی مهم صفحه فرود انحصاری بودن آن در رابطه با کلمه کلیدی است. بدین ترتیب کاربر با ورود به لندینگ پیج طراحی شده، منحصرا درباره یک موضوع، محصول یا سرویس بخصوص، اطلاعات مورد نظرش را بدست می آورد.

هزینه تبلیغات کلیکی

4- هزینه ی انتخاب کلمات کلیدی را بررسی کنید

در تبلیغات کلیکی هرکلمه کلیدی از میزان محبوبیت و بازدید مشخصی برخوردار است. این میزان بر اساس عرضه و تقاضای کاربران مشخص می شود. برای انجام تبلیغات کلیکی همانطور که از نامش مشخص است (Pay Per Click) شما پس از انتخاب کلمه کلیدی موردنظرتان، به ازای هر کلیک یا اکشن از جانب کاربران هزینه ای را پرداخت خواهید کرد.

هرچه کلمه ی کلیدی انتخاب شده بازدید بیشتری داشته باشد هزینه ی پرداخت شده توسط شما برای انجام تبلیغات نیز بیشتر خواهد شد. نکته ی قابل توجه در تبلیغات کلیکی بررسی این هزینه پیش از انتخاب کلمات کلیدی است. بهتر است در روند انتخاب کلمه ی کلیدی خود، بودجه ی اولیه، سودی که از هرمشتری جذب شده از طریق تبلیغات کلیکی به شما می رسد و همینطور نرخ تبدیل کاربر به مشتری واقعی را در نظر داشته باشید.

5- بهینه سازی لندینگ پیج و رعایت فاکتورهای سئو

بهینه سازی صفحه فرود می تواند راه حل مکملی برای تبلیغات کلیکی شما باشد. با بهینه کردن صفحه فرود و رعایت فاکتورهای سئو ارزش افزوده ای برای وبسایت شما ایجاد خواهد شد، این ارزش افزوده در حقیقت باعث بهتر شدن رتبه ی سایت شما از نظر موتورهای جستجو می شود.

با بهتر شدن رتبه ی سایت، موتورهای جستجو سایت شما را در ردیف های بالاتر نتایج سرچ نمایش می دهند. درنتیجه بدون پرداخت هیچ هزینه ای به افزایش بازدیدهای ارگانیک سایت کمک خواهد شد.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی در این مقاله به شما انتقال داده باشیم .

شرکت رایسان در راستای خدمات طراحی سایت در اصفهان، طراحی اپلیکیشن در اصفهان،سئو سایت در اصفهان و دیجیتال مارکتینگ در اصفهان ، خدمات کاملی برای اجرای تبلیغات کلیکی نیز می تواند به شما ارائه کند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس