(+۹۸) ۳۱- ۳۲۶۸۲۰۶۸

فرم درخواست مشاوره
مشاوره

گوگل در سال های قبل پی در پی الگوریتم های مختلفی را ارائه کرده است که در موضوعات مختلفی بوده است الگوریتم mobile first یکی از این الگوریتم ها است . این الگوریتم بطور خلاصه برای متمایز کردن سایت ها از همدیگر طراحی شده اند که این تفاوت ترتیب رتبه صفحات سایت را در گوگل تغییر میدهد و عملا دسته بندی خاصی بین وب سایت ها ایجاد می شود و با محتوایی که در موبایل ها نمایش میدهد نتایج گوگل تغییر میکند .


معمولا سایت های که ریسپانسیو نیستند نمایش سایت در نسخه دسکتاپ و موبایل متفاوت هستند و نظم خاصی در نمایش نسخه موبایل نیست .همین موضوع سایت های که اصول نسخه موبایل وب سایت خود را برای کاربران موبایلی  هم در نظر گرفته اند ارزشمند تلقی میکند و جایگاه آنها را بهبود میدهد .

 

آیا فقط ریسپانسیو بودن سایت مهم است ؟

یکی از مهمترین فاکتور های  این الگوریتم  واکنش گرا بودن سایت یا ریسپانسیو بودن آن است ولی همه فاکتور ها نیست و باید به پارامترهای دیگر هم توجه لازم را بکنید . غیر از این مورد پارامتر های دیگری چون محتوای مناسب  ، سرعت لود سایت ، میزان حضور کاربران در وب سایت ، یوزر فرندی بودن وب سایت و دیگر پارامترها مثل AMP  اشاره کرد .
در کل هر حرکتی که باعث راحت تر شدن دسترسی کاربران به محتویات سایت شما می شود و نظر کاربر را جلب میکند

 

 حتما بخوانید

دلایل جریمه شدن سایت توسط گوگل

تاثیر الگوریتم mobile-first بر سئو سایت

 نحوه تشخیص بدست آوردن پارمتر های الگوریتم Mobile First Index

هر زمان که سایت شما توسط گوگل بررسی شود پیامی از طرف گوگل برای شما در پنل کنسول گوگل  ارسال می شود  و وبعد از مدتی حتما جایگاه شما در گوگل تغییر خواهد کرد و همچنین گوگل ابزاری را برای دیدن سایت و سازگاری با این الگوریتم قرار داده تا نمایش سایت را ببینیم شما با کلیک بر این لینک میتوانید از سلامت سایت خود اطلاع پیدا کنید .

 

تاثیر الگوریتم ها بر سئو سایت
پارامتر های سایت  برای الگوریتم Mobile First Index

محتوای یکسان نسخه موبایل و دسکتاپ
پارامترهای  اسکیما را رعایت کنیم
محتوای پنهان نداشته باشیم
از طراحی فلش دوری کنیم
نقشه سایت را جدی بگیریم
سرعت سایت را افزایش دهیم
Amp را افراموش نکنیم
موبایل فرندی بودن را حتما رعایت کنیم

 حتما بخوانید

معرفی و بررسی ووکامرس

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

ارسال نظر

    نظری ثبت نشده است .

نظر خود را راجب این مقاله بنویسید :

آخرین مقالات