رایسان
(+۹۸) ۳۱- ۳۲۶۸۴۴۶۸

یک روش برای افزایش امنیت و سرعت فلش مموری ها تغییر فرمت آن می باشد .

 

اغلب فلش مموری ها دارای فرمت  FAT32 می باشند . این فرمت یک سیستم فایل 32 بیتی است و قابلیت پشتیبانی از پارتیشن‌های تا 8 ترابایت را دارد. این فرمت در مدیریت فایل ها توانمند می باشد اما درزمینه امنیتضعیف ظاهر شده است . ماکروسافت برای پوشش باگ های امنیتی این فرمت ، فرمت جدیدی به نام NTFS را عرضه کرد .  این سیستم فایلی که مخفف New Technology File System است، قادر خواهد بود کلاسترهای بیشتری را نسبت به Fat32 آدرس دهی کند و در نتیجه کلاسترهای NTFS کوچک است. مزیت کوچک بودن کلاسترها، حفظ فضای بیشتر برای هارد دیسک می‌باشد.

 این فرمت قابلیت پشتیبانی از مجوزهای فایل و دایرکتوری را دارد و این خصوصیت امنیتی سبب می‌شود که صرفا کاربران خاصی به فایل‌ها و دایرکتوری‌های ویژه دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از مزایای این فرمت که باعث افزایش سرعت در  جستجو شده، وجود قسمتی برای شاخص گذاری (Index) فایل ها و فولدر ها است.

برای تغییر فرمت فلش مموری خود مراحل زیر را انجام دهید :

بر روی My Computer راست کلیک کرده و گزینه‌ی Manage را انتخاب کنید.در پنجره باز شده به بخش Disk Management رفته و در کادر روبروی آن فلش مموری خود را پیدا کنید، بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Format را انتخاب کنید.اکنون پیامی برای شما نشان داده می‌شود، بر روی گزینه‌ی Ok این پیام کلیک کنید.پنجره جدیدی که ظاهر می‌شود حاوی تنظیمات فرمت مورد نظرتان است، اکنون در بخش File System فرمت NTFS را انتخاب نمایید و گزینه‌ Ok را انتخاب کنید تا تغییر فرمت انجام گردد.

 

درباره نویسنده

برچسب ها