رایسان
(+۹۸) ۳۱- ۳۲۶۸۱۷۹۱

تقویم محتوا یک از ابزارهایی است که به شما که در زمینه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوایی فعالیت دارید کمک بسیار زیادی خواهد کرد . این تقویم فقط به این صورت نیست که برای شما زمان تولد و انتشار مطلب را فراهم کند .

اگر شما قصد فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ را دارید باید به نکات محتوا گذاری  مثل  بهترین ساعت پست گذاشتن  یا پروسه ایجاد بازار هدف Niche   و تقویم محتوا و... نکارت دیگر را  در نظر بگیرید که بازاریابی محتوا یک استراتژی بلند مدت است که در این استراتژی شما باید به جذب مخاطب ،تبدیل او به مشتری و حفظ و نگه داری مشتری بپردازید که در این مقاله در مورد تقویم محتوا صحبت میکنیم .

ابزارها و روش های متفاوتی برای سامان دهی به این بازاریابی وجود دارد که تقویم محتوا (content calender)  یکی از ابزارهای کلیدی در این زمینه است .

تقویم محتوا

تقویم محتوا مانند نقشه راه به شما کمک می کند . تقویم محتوا فقط به این منظور استفاده نمی شود که شما یک برنامه برای ایجاد ارتباط بین محتوا و تاریخ تولید آن ایجاد نمایید بلکه این تقویم می تواند شامل موارد زیر باشد :

    فهرستی از محتوایی که قصد تولید آن را دارید ایجاد نمایید .
    برای مناسبتهایی که برایتان اهمیت دارد برنامه محتوایی مخصوص ایجاد نمایید .
    به طور کامل زمان تولید ، انتشار و نام تولید کننده و ویراستار هر مطلب را مشخص نمایید .
    این تقویم به شما نشان خواهد داد  که محتواهایی که دارید، در چه زمان‌هایی ناقصند.
    هیچ‌یک از انواع محتوا را فراموش نمی‌کنید و مطالب قبلی‌تان رها نمی‌شوند.
    همچنین می توانید متوجه شوید که در چه زمان‌هایی محتوای آماده برای درج دارید و چه زمانی باید محتوا را تولید کنید .
    این روش به شما کمک می کند که  از خستگی  مخاطب خود جلوگیری نمایید چون او متوجه می شود که مطالب شما با برنامه ریزی خاصی تولید می شود .

شما باید برای بروزرسانی تقویم محتوا خود برنامه ریزی داشته باشید و مثلا هر هفته یک بار یا ماهی ک بار آن را به روز نمایید . همچنین برای ایجاد تقویم محتوایی سه اصل مخاطب ، منبع و زمان بندی محتوا را در نظر بگیرید .

همین امروز برای ایجاد تقویم محتوایی خود اقدام نمایید و مطالب خود را طیق زمانبندی آن  تولید کنید

آژانس دیجیتال مارکتینگ رایسان پیشرو در ارائه خدمات طراحی سایت در اصفهان

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

آخرین مقالات