(+۹۸) ۳۱- ۳۲۶۸۲۰۶۸

فرم درخواست مشاوره
مشاوره

حمله DDOS یکی از ابداعات برنامه نویسان حوزه هک است که به سرورها خسارت زیادی را وارد می نماید . این حملات مخصوص سرورهای بزرگ نیست و ممکن است حتی برای شما هم که به عنوان یک کاربر عادی اینترنت می باشید رخ بدهد . ما در این مقاله شما را با این حملات و راه های پیشگیری از آن آشنا می نماییم .

حملات  DDOS  و راه های مقابله با آن چیست  ؟

حمله DDOS  چیست ؟

حمله DDOS  که مخفف کلمه ( distributed denial of service attack ) است به معنای استفاده بیش از حد از منابع و تقاضای زیاد به یک سرور است به صورتی که سرویس دهی عادی دچار مشکل شود . در این نوع حمله ها در یک لحظه تقاضاهای زیادی برای دریافت اطلاعات به یک سرور ارسال می شود و موجب از دسترس خارج شدن و یا به اصطلاح  DOWN  شدن سرور می شود .


حمله DDOS  توسط چه کسانی انجام می شود ؟

حملات  DDOS  با انگیزه های متفاوتی از جمله ترساندن و یا انتقام جویی توسط فرد یا گروهی از افراد انجام می گیرد . به عنوان مثال  ممکن فردی برای از بین بردن رقیب وب سایت خود دست به این کار بزند تا کاربران سایت رقیب دچار دلسردی و فاصله گرفتن از آن سایت شوند . به طور کلی می توان به این صورت بیان کرد که ترکیبی از اندیشه های انسان ، سیستم و سرور دست به دست هم می دهند تا یک حمله  DDOS  شکل بگیرد .

 

 

 حتما بخوانید

انتخاب نام سایت بر چه اساسی باشد ؟

 

علائم حمله  DDOS  چیست ؟

 

خوشبختانه یکی از علائم مثبت این حملات این است که به راحتی و سریع می توان به نحوه عملکرد سیستم مشکوک شد و جلوی این اختلالات را گرفت .

در زیر به برخی از حملات  DDOS  اشاره می نماییم .

کندی در پاسخ گویی به در خواست ها :

سروری که مورد حمله قرار می گیرد به کندی به درخواست ها پاسخ می دهد اما این همیشه جزء نشانه های حملات  DDOS   نمی باشد . بعضی از سایت ها و سرورها ممکن به دلیل نامناسب بودن امکانات سخت افزاری یا میزان بازدید بالا با علائمی مانند کندی رو به رو شوند .

حمله  DDOS  چیست ؟


مصرف بیش از اندازه از منابع سرور و پایگاه داده :

یکی دیگر از علائم این حملات مصرف بیش از اندازه و غیر طبیعی از منابع سرور و پایگاه داده در مدت زمان کم می باشد .


اختلال در سرویس هایی مانند ایمیل :

گاهی ممکن است ارسال و دریافت سرویس ایمیل با مشکل مواجه شود و به کندی صورت گیرد که این می تواند یکی از نشانه های حملات  DDOS  به شمار رود .

 

مدت زمان حملات DDOS  چه قدر طول می کشد ؟

مدت زمان حملات  DDOS  بستگی به سماجت مزاحم و هکر و ضعف شما در مدیریت و دفاع از سرور می باشد . یک حمله ممکن است در خوش بینانه ترین حالت چند دقیقه زمان ببرد یا ممکن است چند روز ادامه داشته باشد . بزرگترین حمله  DDOS  در اکتبر سال میلادی گذشته در قاره آمریکا و اروپا اتفاق افتاد . حمله ای که بزرگ تر از آن در تاثیر نفوذهای کامپیوتری دیده نشده است .

 

حمله DDOS  چیست ؟
راه های مقابله و پیشگری از حمله DDOS   :

تاکنون روش های ثبت شده ای برای پیشگیری از این حملات گزارش نشده است . برای جلوگیری و پیشگیری از این حملات راه های بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها  استفاده از سرویس های بهینه و با امنیت بالا برای میزبانی وب سایت خود است . البته امنیت یک وب سایت فقط به سرور بستگی ندارد و به ظاهر و نوع کدنویسی نیز وابسته است .
یکی دیگر از راه ها برای پیشگیری از این نوع حملات روی آوردن به ارائه دهندگان  CDN  است . که به عنوان یک واسط بین سرور شما و حملات قرار می گیرد .

هانی پت یک راه برای مقابله با حملات  DDOS  است که برا حملات کوچک مورد استفاده قرار می گیرد . در این روش با استفاده از یک سیستم مجازی وقت هکر را تلف می کند و او را خسته می کند  .

 حتما بخوانید

چگونه یک طراح سایت شویم

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

انتخاب نام سایت بر چه اساسی باشد ؟

چگونه یک طراح سایت شویم

معرفی برند با طراحی بهینه سایت

پاپ آپ خوب است یا بد؟

۷ عامل موفقیت یا عدم موفقیت وب سایت ها در طراحی

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر

    نظری ثبت نشده است .

نظر خود را راجب این مقاله بنویسید :

آخرین مقالات
برچسب ها