(+۹۸) ۳۱- ۳۲۶۸۲۰۶۸

فرم درخواست مشاوره
مشاوره

شاید شما تاکنون در هنگام استفاده از اپلیکیشن های اندروید خود با مشکلاتی از جمله کاهش سرعت روبه رو شده اید این مشکلات می تواند مربوط به کش باشد .

روش هایی برای پاکسازی کش اپلیکیشن

ما در مقاله های قبلی در مورد کش سایت به طور کامل صحبت کردیم. سیستم اندروید و اپلیکیشن هم شامل کش می باشد و هنگام استفاده از یک برنامه اطلاعات آن در حافظه کش ذخیره می شود .

شما با پاکسازی کش یا پاکسازی دیتا می توانید مشکلات به وجود آمده رااز بین ببرید . اما میان پاکسازی کش و پاکسازی دیتا تفاوت هایی وجود دارد که ما در این مقاله به اختصار به توضیح آن ها می پردازیم .

پاکسازی کش چیست ؟

کش حافظه موقت برای ذخیره سازی اطلاعات به منظور افزایش بهره وری و افزایش سرعت می باشد.

هنگامی که برای باراول از یک اپلیکیشن استفاده می کنید زمان بیشتری رابرای آپلود شدن اطلاعات آن نیاز دارید در صورتی که در دفعات بعدی این عمل به دلیل اینکه اطلاعات در حافظه کش ذخیره شده اند با سرعت بیشتری انجام می شود .

در بیشتر دستگاه های هوشمند مدیریت داده های کش توسط سیستم عامل و به طور خودکار انجام می شود.

اگر اپلیکیشن های شما با مشکلی روبه رو شد و به درستی انجام نشد می توانید داده های کش را پاک کنید . شما با پاکسازی کش داده هایی که به طور موقت ذخیره شده اند ازبین می برید.

پاک سازی کش تنظیمات گوشی را از بین نمی برد و بهبود عملکرد سیستم را نیز به صورت صد در صد تنظیم نمی کند .

 حتما بخوانید

کش سایت چیست ؟

 

پاکسازی دیتا چیست ؟

 

در قسمت قبل در موردپاکسازی کش صحبت کردیم . همانطور که گفتیم پاکسازی کش ممکن است تعییرات بسیار جزیی در برنامه ایجاد کند اما پاک کردن دیتا اطلاعات و تنظیمات شما را به صورت کامل حذف میکند و اپلیکیشن به حالت اولیه باز می گردد .

چه زمانی باید کش اندروید را پاک کنیم ؟

بعضی از اپلیکیشن ها حجم بسیاری از حافظه سیستم شما را مختل میکند و سرعت سیستم را کند می کند . برای جلوگیری از مختل شدن سیستم هر از گاهی سیستم خود را پاکسازی کنید .

 

 

                  پاکسازی کش اپلیکیشن
 

روش هایی برای پاکسازی کش :

 حذف همه داده های کش :

برای حذف همه داده های کش شده به صورت زیر عمل کنید .

به  setting  رفته و گزینه storageرا انتخاب نمایید .
گزینه cache date را انتخاب و میزان داده های کش شده را مشاهده کنید در این حالت پیغامی برای شما ظاهری می شود گزینه  ok  را زده و داده های کش شده را پاک کنید .


پاک کردن کش مربوط به یک برنامه :

برای پاک کردن کش مربوط به یک برنامه به  setting  بروید  app  مورد نظر را انتخاب و از گزینه  app info  گزینه stroge  را انتخاب  clear cache  را بزنید .

ریکاوری سیستم :

اگر عمکلرد و سرعت دستگاه بیش از اندازه پایین آمده است بهتر است دستگاه ریکاوری شود . اما انجام ریکاوری نیاز به تکنیک ها و مهارت های ویژه ای دارد و ممکن است به  دستگاه آسیب هایی وارد نماید . برای هر دستگاه تکنیک های متفاوتی برای ریکاوری وجوددارد . برای انجام این عمل اطلاعات مربوط به ریکاوری دستگاه خود را از اینترنت جستجو نمایید .

 

 حتما بخوانید

طراحی اپلیکیشن موبایل 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

کش سایت چیست ؟

تفاوت اندروید و آی او اس

بررسی و مقایسه نرم افزارهای native , hybrid و web app

موبایل مارکتینگ چیست ؟

مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها

معرفی و بررسی انواع اپلیکیشن

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر

    نظری ثبت نشده است .

نظر خود را راجب این مقاله بنویسید :

آخرین مقالات
برچسب ها