(+۹۸) ۳۱- ۳۲۶۸۲۰۶۸

فرم درخواست مشاوره
مشاوره

ترافیک وب سایت یکی از مهم ترین ارکان یک سایت به حساب می آید . به طور کلی معنای ترافیک با دو مفهوم متفاوت به کار برده می شود . معنای وال میزان حجمی است که از طرف شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ارائه می شود . اما معنای دوم ترافیک به این معنا می باشد که چه حجم از اطلاعات سایت شما توسط بازدید کنندگان دیده شده است و چه تعداد بازدید کننده به سایت شما سر زده اند . این بازدید از سایت ممکن است بازدید از کل صفحات سایت شما باشد یا بازدید از یک صفحه مشخص .

ترافیک وب سایت چیست ؟

انواع ترافیک سایت :


گفتیم که ترافیک وب سایت بسیار مهم می باشد و عاملی اساسی در موفقیت یک سایت است اما در نظر داشته باشید کیفیت ترافیک وب سایت از کمیت ترافیک اهمیت بالاتری دارد . ترافیک وب سایت به دو دسته ترافیک هدفمند و بی هدف تقسیم می شود . بین این دو نوع ترافیک تفاوت بسیار زیادی وجود دارد که درک این موضوع عامل بسیار مهمی در موفقیت سایت شما می باشد . ترافیک بی هدف بازدیدکنندگانی هستند که از سایت شما بازدید می کنند اما اطلاعات و محصولات شما برای آن ها ارزشمند نیست و آن ها از طریق تبلیغات سایت شما در سایت های دیگر و یا تبیغات کلیکی وارد سایت شما شده اند و این افراد فقط برای کم تر ز چند ثانیه در سایت شما باقی می مانند .

0-

 حتما بخوانید

خطای ۴۰۴ چیست ؟

ترافیک هدفمند بازدیدکنندگانی هستند که ازراه هایی مانند سرچ در موتورهای جستجو و بنرها تبلیغات برای اطلاعات و محصولاتی که برایشان ارزمشند بوده است وارد وب سایت شما می شوند .

 

               ترافیک وب سایت چیست ؟

 

برای درک بهتر این دو این دو نوع ترافیک فرض کنید شما دارای سایتی هستید که خدمات لوازم جانبی موبایل را ارائه می دهد . اگر سایت شما دارای 200 بازدید کننده باشد که در موتور جستجو به دنبال فروشگاه خدمات لوازم جانی موبایل بودند بهتر از 1000 بازدید کننده است که از طریق تبلیغات کلیکی و دیگر تبلیغات وارد سایت شما شده اند و بیشتر از چند دقیه در سایت شما دوام نمی آورند .

هرچه قدر که ترافیک هدفمند سایت بالاتر و با کیفیت تر باشد فروش خدمات و محصولات شما بالاتر می رود . همچنین اگر اطلاعات و خدمات شما اطلاعات و خدمات مورد نیاز کاربر باشد بازدیدکنندگان سایت این اطلاعات و خدمات را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند . این روش یک روش بسیار با ارزش بای بالا بردن ترافیک وب سایت و در نهایت افزایش رتبه وب سایت شما  خواهد بود .
تمام افرادی که در حوزه وب کار میک نند به دنبال افزایش ترافیک وب سایت و بالابردن تعداد بازدیدکننده و فروش خدمات و محصولات خود هستند . در این مقاله ما به اختصار برای شما روش هایی را برای افزایش ترافیک وب سایت شرح خواهیم داد .


تبلیغات پولی :

تبلیغات پولی یک روش برای افزایش ترافیک وب سایت خواهد بود . شما می توانید بابت تبلیغات در گوگل ، یوتویوب و ... هزینه ای پرداخت کنید تا آن ها تبلیغات شما را انجام دهند . اما باید دقت کنید که این تبلیغات اصولی باشند و نرخ خرید شما را افزایش دهند .


استفاده از نرم افزارهای پیام رسان :

باتوجه به محبوبیت شبکه های اجتماعی در بین کاربران تبلیغات در شبکه های اجتماعی یکی از بهترین و موفق ترین راه ها برای افزایش ترافیک وب سایت می باشند .


بهینه سازی وب سایت :

سئو یک وب سایت تاثیر بالایی در افزایش ترافیک یک سایت خواهد داشت . اگر لینک وب سایت شما در صفحات اول گوگل و رتبه بالاتر باشد تعداد افراد بیشتری از وب سایت بازدید خواهند کرد . توجه کنید که سئو سایت تاثیر بسیار بالاتری بر ترافیک سایت دارد تا تبلیغات پولی .


ایمیل مارکتینگ :

استفاده از ایمیل به عنوان یک ابزار ارتباطی یکی دیگر از راه های جذب کاربر و افزایش ترافیک وب سایت است . بازاریابی ایمیلی به شما در کسب در آمد انلاین کمک بسیار زیادی می تواند بکند . روش های گوناگونی برای بدست آوردن ایمیل کاربران در سایتهای متخلف ارائه شده است . این نوع بازاریابی در صورتی مفید خواهد بود که مخاطب به صورت درست انتخاب شود . تبلیغ برای کاربرانی که مخاطب شما نیستند وجه کاری شما را تخریب می کند .

 

 

    ترافیک وب سایت چیست ؟


بهینه سازی برای گوشی موبایل :

باتوجه به افزایش استفاده کاربران از موبایل تعداد افرادی که با استفاده از گوشی همراه از وب سایت ها بازدید می نمایند افزایش یافته است . اگر شما وب سایت خود را متناسب با گوشی همراه و به صورت ریسپانیسو طراحی نمایید باعث افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد بود .


بروز رسانی محتوا و مقالات سایت :

همانطور که در مقاله  بازاریابی محتوا چیست گفتیم محتوا در یک متن اهمیت فراوانی دارد  و محتوا پادشاه است . شما را برای افزایش ترافیک وب سایت خود می توانید  از روش گذاشتن قالات در سایت استفاده نمایید .بعضی از  این مقالات پس از مدتی کاربرد خود را از دست خواهند داد . بروز رسانی این مقالات باعث می شود که صفحات قدیمی در گوگل دوباره بالا بیایند و ترافیک سایت شما افزایش یابد .

فعالیت های دیگری همچون انتشار مقاله در لینکدین ، بازاریابی به کمک ویدئو در یوتویوب ، افزایش سرعت سایت این ها نمونه ای از فعالیت هایی هستند که به بالابردن ترافیک وب سایت شما کمک بسیار زیادی خواهند کرد .

شرکت رایسان مجری طراحی سایت در اصفهان

 

 حتما بخوانید

محتوای همیشه سبز چیست

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

معرفی تاریخچه و اهداف شبکه های اجتماعی

تعریف شبکه های اجتماعی

انتخاب نام سایت بر چه اساسی باشد ؟

بازریابی محتوا چیست ؟

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر
  • avatar
    سینا

    ممنون از مطلبتون راجع به ترافیک سایت

نظر خود را راجب این مقاله بنویسید :

آخرین مقالات
برچسب ها