(+۹۸) ۳۱- ۳۲۶۸۲۰۶۸

فرم درخواست مشاوره
مشاوره

این سوال چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم یا چطور سایتم صفحه اول گوگل باشه بیشترین سوال هایی هست برای افرادی که طراحی سایت کسب وکار خود را ایجاد کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که فقط طراحی سایت نمیتواند آنها را به اهداف خود نزدیک کند و طبق آمار بیش از 90 درصد خریدهای کاربران در فضای وب با جستجو در گوگل انجام شده و در نهایت کاربر به سایت مورد نظر دست پیدا کرده و خرید خود را نهایی کرده است . با توجه به این مورد شما باید به سئو سایت فکر کنید که با رعایت اصول قوانین سئو می توانید به صفحه اول راه پیدا کنید .

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم

قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل

 

اگر شما هم سایتی را طراحی کرده اید و به تازگی با سئو آشنا شدید و به این فکر میکنید که با سئو سایت میتوانید سریع به صفحه اول برسید و از هفته بعد اولین تغییرات ، مبلغ  فروش های شما به حساب شما واریز خواهد شد باید به شما بگم که سخت در اشتباه هستید (ههههه) و راهی طولانی و سختی پیش روی شما قرار دارد . البته این نکته را باید ذکر کنم که بعضی از کلمات وجود دارد که فعالیت کم یا هیچ فعالیتی روی این کلمات انجام نشده است ، با توجه به این مورد شما بعد از مدتی می توانید در صفحه گوگل قرار بگیرید ولی اگر جز کلمات کلیدی باشد که در گوگل رقابت زیاده کمتر از 5 یا 6 ماه شما به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید ، حتی در بعضی مواقع تا یکسال هم فعالیت لازم هست تا به نتیجه مورد نظر خودتان دست پیدا کنید . البته این مواردی که برای شما عنوان کردیم  برای کسایی هست که بخواهند سئو سایت را بصورت منطقی و طبق قانون های گوگل پیش ببرند ، در غیر این صورت شما میتوانید سایت خود را شاید در یک ماه به نتیجه دلخواه خود در گوگل تبدیل کنید که این روش را میتوان سئو کلاه سفید نامید ولی با روش های کلاه سیاه (بلک هت) که از دید گوگل از اعتبار خاصی برخوردار نیست و در صورتی که گوگل متوجه راه های غیر قانونی شما شود ، سایت شما جریمه خواهد شد و از جستجو دور خواهد شد و این امر یک شکست بزرگ برای سایت شما به حساب می آید . لازم به ذکر است که اگر رقابت در کلمات شما کم باشد خیلی سریع با قانون های سئو میتوانید رتبه سایت خود را بهبود دهید .


عوامل مهم سئو سایت برای نمایش سایت در صفحه اول گوگل

 

انتخاب کلمات کلیدی :

 

در شروع کار باید در مرحله اول یه دید کلی به کسب و کار خود داشته باشید و جستجو کنید که اگر خود شما این محصول یا خدمات خود را احتیاج داشته باشید چه کلماتی را جستجو خواهید کرد . مرحله بعدی طبق صحبت های قبل از پیشنهاد های گوگل استفاده میکنید و بیشترین تکرار کلمات در جستجو های گوگل را در اختیار شما قرار می دهد . مرحله بعد شما باید از کلمات کلیدی چند کلمه ای یا کلمه کلیدی طولانی استفاده کنید تا سریعتر بتوانید به خواسته خود در سئو استفاده کنید و ضمنا تحلیل کلمات کلیدی رقبا را فراموش نکنید که کمک بسیاری در این زمینه به شما خواهد کرد .

 

 

 حتما بخوانید

مزایای و تکنیک های بهینه سازی وب سایت

 

تگ عنوان صفحه :

 

یکی از اصلی ترین فاکتور های سئو سایت ،عنوان صفحه می باشد که اصلی ترین کلمه کلیدی صفحه در آن قرار می گیرد بطوریکه از کلمات مختلف عنوان صفحه بتوانید در متن صفحه استفاده بکنید .

 

تگ توضیحات :

در این تگ شما باید توضیحات کلی از صفحه ارائه دهید بطوریکه که کاملا مرتبط با متن شما در صفحه مورد نظر باشد و ترجیحا از کلمه کلیدی در آن استفاده کنید . این تگ برای کاربران قابل مشاهده نیست و در کد ها قرار میگیرد .

 

تگ  اچ یک تا اچ 6

در این تگ ها عناوین مهم در متن شما قرار میگیرد که با توجه به ارزش گذاری عنوان مورد نظر از  اچ یک که ارزش بیشر شروع می شود تا به اچ شش برسد . ضمنا استفاده از تعداد محدود می باشد مثلا برای اچ یک شما بیشتر از یک بار نمیتوانید استفاده کنید یا برای اچ دو  سه بار میتوانید استفاده کنید و ....

 

تگ   alt
  در سئوی سایت باید به عوامل مختلفی توجه کرد که یکی از این عوامل این تگ می باشد ، در این تگ  شما عنوان مناسبی را برای عکس انتخاب میکنید و بهتر ترجیحا به کلمات کلیدی خود نزدیک باشد .

 

سرعت سایت  :
سرعت سایت از هم لحاظ سئو و هم از لحاظ دید کاربر بسیار مهم می باشد . در صورتی که سایت شما از سرعت لود خوبی برخورد دار نباشد کاربر  خیلی سریع سایت شما را بسته و از سایت شما خارج می شود و این یک فاکتور خیلی بد برای شما به حساب می آید که به اصطلاح نرخ پرش شما زیاد می شود  .

 

تولید محتوای مناسب و بروز برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

اصلی ترین قسمت طبق صحبت های قبل محتوا می باشد که شما را میتواند با متن و محتوای مناسب به صفحه اول گوگل برساند بطوریکه اگه مطمنا متن شما جذاب ، بروز و کار آمد باشد و اصول سئو را رعایت کرده باشید این مهم اتفاق خواهد افتاد . متنی جذاب می باشد که بتواند سوال کاربر را جواب دهد  یا نکاتی به کاربر آموزش دهید که واقعا در راستای کمک به کاربر باشد . ضمنا شما باید در مورد متنی که در محتوای سایت خود قرار می دهید اطلاعات کافی داشته باشید تا بصورتی که حداقل 2000 تا 3000 کلمه باشد ، در صورتی که شما متن 200  300 کلمه بنویسید گوگل اعتبار خاصی برای شما قرار نمی دهد .

تاثیر محتوا در سئو سایت

لینک سازی داخلی :

برای لینک سازی داخلی شما باید صفحات مختلف خود را به صفحات دیگر وصل کنید که هم از لحاظ سئو خیلی مهم می باشد و هم از لحاظ اینکه کاربران بیشتر در سایت شما وقت میگذارند و مدت استفاده از سایت شما بیشتر می شود بطوریکه گوگل سایت شما را مفید ارزیابی می کند و برای شما اعتبار ویژه ای  قائل می شود  . در مقاله خرید بک لینک و تاثیر آن در این رابطه به طور کامل صحبت کردیم.

 

انجمن ها و فروم ها :

برای اینکه شما سئو خارجی سایت خود را تقویت کنید بهتر است در انجمن ها و فروم ها شرکت کنید و مطالب خوب و مفیدی را در آن  ها قرار دهید و از طریق همین مطالب به متن ها و مقاله ها در سایت خود لینک دهید که از همین طریق افراد زیادی را میتوانید به سمت سایت خود  وارد کنید و به اصطلاح ترافیک سایت خود را بالا ببرید و با توجه به سیاست های خود از این ترافیک بهرا لازم را ببرید .

 

سئو خارجی سایت :

در مجموع به کلیه عوامل که برای سایت خود انجام میدهید تا سئو سایت خود را تقویت کنید سئو خارجی می شود . سئو خارجی را میتوان به فعالیت در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام ، گوگل پلاس  ، فیسبوک ، انجمن ها ، ویدیوهای آپارات و یوتیوپ و .... اشاره کرد .

لینک سازی توسط ساختن بک لینک و ریپورتاژ  جزو مهمترین قسمت سئو خارجی سایت به حساب می آید . سعی کنید لینک یا بک لینک خریداری نکنید و توسط مطالب مفیدی که در سایت ارائه می دهید سایت های دیگر  را مجاب کنید که لینک سایت را در سایت خود قرار دهند یا توسط انجمن ها و فروم مطالب خود را به این لینک ارتباط دهید .

 ترجیحا بک لینک و ریپور تاژ را باید در سایت های  مرتبط قرار دهید و به نکاتی مثل فالو و آنفالو ، اتوریتی ، کیفیت سایت ، اسپم بودن یا نبودن سایت مورد نظر توجه کنید و در مجموع در  سایت های فعالیت برای لینک سازی داشته باشید که از لحاظ تمام پارامتر های سئو سایت از سایت شما از کیفیت بالاتری برخودار باشد .

طراحی سایت ریسپانسیو
 

ریسپانسیو بودن وب سایت

این قابلیت را میتوان جزو جدید ترین فاکتور های سئو دانست ، به دلیل استفاده بیشتر کاربران از موبایل و تبلت این فاکتور برای سئو مهم تلقی می شود که وب سایت شما با همه این شرایط گرافیک خوبی داشته باشد . و ریسپانسیو بودن سایت یعنی  به اصطلاح با هر سایزی از صفحه نمایش سازگار باشد 

همه این موارد که بررسی کردیم در راستای قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل با استفاده از تکنیک های سئو سایت می باشد که زمان نسبت طولانی را باید سپری کنید تا به این هدف برسید ولی بعد از اینکه شما به صفحه اول گوگل رسیدید شما با پشتیبانی از سایت خود و بروز بودن میتوانید جایگاه خود را حفظ کنید . اگر شما برنامه این را داشته باشید که سریع و بدون وقت گذاشتن به صفحه اول گوگل برسید باید هزینه مالی انجام دهید که در ادامه این مورد هم توضیح خواهیم داد .

 

قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل با استفاده از تبلیغات ادورز گوگل

این سیستم که از سال 2002 کار خود را شروع کرد و یکی از مهمترین راه های درآمد زایی گوگل محسوب می شود را ادورز یا تبلیغات گوگل می گویند . در این سیستم شما دارای پنل خاص خود هستید و با شارژ مالی که بصورت دلاری هست اعتبار خود را افزایش دهید ، در مرحله بعد کلمات کلیدی که مدنظر شما هست را ایجاد میکنید و یه مبلغ دلاری برای هر کلمه تعریف می کنید ( با توجه به رقبا و پیشنهاد های ابزار های گوگل ) ، بعد از جستجو کلمات مورد نظر شما توسط کاربران در صفحه اول قرار میگیرد و مبلغی که تعیین کرده بودید بابت هر کلیک از شارژ شما کسر خواهد شد . از لحاظ نمایش مثل سایت معمولی هست با این تفاوت که علامت تبلیغات کنار سایت قرار میگیرد .این روش برای افرادی مناسب هست که سریعا میخواهند در صفحه اول گوگل قرار بگیرند و از لحاظ مالی در شرایط خوبی با توجه به دلار امروزی قرار دارند . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله تبلیغات گوگل یا ادورز چیست ؟ مراجعه نمایید .

امیدوارم که این مقاله  برای رشد سایت شما در صفحه گوگل موثر واقع شده باشه و بتوانید  روز به روز پیشرفت به سمت صفحه اول گوگل داشته باشید .  موفق باشید   

 

 حتما بخوانید

تاثیر نام سایت در سئو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دامین آتوریتی و پیج آتوریتی چیست ؟

انکر تکست چیست ؟

پنالتی گوگل چیست ؟

معرفی سئو کلاه سفید و تکنیک های آن

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر

    نظری ثبت نشده است .

نظر خود را راجب این مقاله بنویسید :

آخرین مقالات
برچسب ها