پیدا کردن niche

قبل از راه اندازی کسب و کار جدید خود بازار هدف و مشتریان خود را مشخص نمایید پروسه ایجاد و تعیین بازار هدف Niche نام دارد .

بازار هدف و مشتریان

ممکن است شما به دنبال راه اندازی یک کسب و کار جدید باشید . برای راه اندازی کسب و کار شما باید ابتدا بازار هدف و مشتریان خود را مشخص نمایید . مشتریان به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که مصرف کننده نهایی و شرکت ها می باشند . قابل ذکر است که هیچ تجارتی نمی تواند تمام خواسته ها و نیازهای مشتریان خود  را برطرف نماید و باید بازار هدف را مشخص کند . به این پروسه تعیین بازار هدف Niche می گویند که کلید موفقیت تمام کسب و کارها می باشد . شما برای دستیابی به Niche یا بازار هدف خود باید به طور کامل و دقیق برروی کسب و کار خود تمرکز کنید و تمام زاوایای هدف خود را بشناسید .

دستیابی به Niche

477442850

گام های موثر برای ایجاد یک Niche :

گام اول : اولین گام تهیه اهداف مورد نظر است . در ابتدای کار مشخص نمایید که مشتریان شما چه کسانی هستند . مثلا یک بازه سنی مشخص ، یک منطقه جغرافیایی و … را مشخص  نمایید و به عنوان جامعه هدف خود در نظ بگیرید . امروزه بیش تر برندها به سمت تجارت های کوچکتر حرکت می کنند .

گام دوم تمرکز : مشخص کنید که شما قصد عرضه چه کالا و خدماتی را دارید . حواستان باشد که شما نمی توانید همه چیز را به همه افراد بفروشید . کارهایی که بر روی آن ها تسلط و علاقه بیش تری دارید را مشخص نمایید و به سمت آن ها بروید .

گام سوم درک مشتریان : سعی نماید از علایق و خواسته های مشتری خود با خبر شوید و اهداف آن ها را درک نمایید .

گام چهارم ایجاد Niche : در این مرحله ایده ها و اهداف خود را با نیازهای مشتری ترکیب نمایید و یک Niche ایجاد نمایید . Niche جدید باید هدف مشخص داشته باشد . مشتری خواهان آن باشد و منحصر به فرد نیز باشد .

گام پنجم مرحله بررسی و ارزیابی : در این مرحله باید Niche ایجاد شده را بررسی و ارزیابی نمایید و اگر به این نتیجه رسیدید که برای رسیدن به Nicheبهتر باید راه بیشتری را طی نماییم به این معنی است که با مواردی که در مرحله 4 ذکر شد هماهنگی ندارد و برای حل مشکل باید تلاش بیشتری را انجام دهید .

مرحله آخر عملیاتی کرردن ایده خود : در این مرحله کالا و ایده خود را در دسترس مشتریان خود قرار دهید . کارآفرینان در این مرحله با استرس زیادی روبه رو می شوند ولی اگر حتم دارید که تمام مراحل بالا را درست انجام داده اید مطمئن باشید که به هدف خود می رسید .

آژانس دیجیتال مارکتینگ رایسان پیشرو در ارائه خدمات طراحی سایت در اصفهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس