محتوا چیست

در این مقاله ما سعی داریم که شما را با استراتژی محتوا آشنا نماییم . استراتژی محتوا را می توان به طور خلاصه تولید محتوا برای جذب مخاطب دانست . برای درک بیش تر شما از تولید محتوا مقاله خود را با یک داستان شروع می کنیم . داستان آلیس در سرزمین عجایب را در نظر بگیرید .

استراتژی محتوا

نویسنده این کتاب ماجرای این کتاب را به این صورت شرح می دهد :
“باید در یک مسیر طولانی سه دختر کودک را همراهی می کردم . به خاطر این که در مسیر خسته نشویم شروع به گفتن داستان دختر بچه ای به نام آلیس که بر اثر بی دقتی در یک سوراخ می افتد کردم . چون ادامه داستان را نمی دانستم  و مسیر طولانی و خسته کننده بود ادامه داستان  را با جملات و تصاویر خیالی که به ذهنم می رسید ادامه دادم تا مسیر تمام شد .

بعدها این داستان که ساخته ذهن آلیس بود با عنوان آلیس در سرزمین عجایب منتشر شد که امروزه این کتاب یکی از معروف ترین کتاب های جهان تبدیل شده است .

لوییس در آن زمان تولید کننده محتوا بود و مخاطب خود را با خود همراه کرد . شما هم به عنوان یک تولید کننده محتوا باید مخاطب خود را جذب کنید و او را با خود همراه سازید . محتوای تولیدی شما می تواند داستان ، عکس ، فیلم ، قصه ، بروشور و یا یک طرح باشد . هدف شما  از بازاریابی محتوا همراه سازی مشتری با شماست .

حالا که شما یک آمادگی ذهنی در مورد استراتژی محتوا پیدا کردید اجازه بدهید کمی تخصصی ترصحبت کنیم و به معرفی محتوا ، صنعت محتوا و استراتژی محتوا بپردازیم .

استراتژی محتوا

محتواچیست؟

محتوا داده ای است که به خواهان آن ارائه می شود . محتوا به دو دسته دیداری و شنیداری تقسیم می شود .

در زیر به چند نمونه از محتوا اشاره شده است:

فیلمی که ساخته میشود ، کتابی که منتشر می شود ، پستی که در اینستاگرام منتشر می شود ، پیامک های تبلیغاتی ، بروشور و کاتالوگی که به معرفی محصول می پردازد .

صنعت محتوا چیست ؟

صنعت محتوا یا  MCI  را می توان تمام فعالیت های اقتصادی که با هدف تولید ، توزیع و نشر محتوا تولید شده اند معرفی کرد .

در زیر به برخی از زیر مجموعه های صنعت محتوا اشاره می کنیم :

 حتما بخوانید

بازریابی محتوا چیست ؟

تولید محتوا :

یعنی تولید کردن محتوا ، کسانی در این مجموعه فعالیت دارند که نقش تولید کننده را برعهده دارند . مثلا کارگردان یک فیلم یا نویسنده یک کتاب . محتوای تولید شده توسط شما باید یک محتوای همیشه سبز باشد در مقاله محتوای همیشه سبز چیست در مورد این نوع از محتوا به طور کامل توضیح داده شده است .

عرضه و توزیع محتوا :

توزیع محتوا یعنی محتوا تولید شده شما منتشر شود . مثلا شما کتابی را مینویسید کتاب شما باید منتشر شود ، یا فیلمی را تهیه می کنید فیلم شما باید پخش شود همه این فعالیت ها در حوزه توزیع و عرضه محصول قرار دارند .

SEO یا  SEM  :

یکی از مهم ترین انواع محتوا ، محتوای دیجیتال است . محتوای دیجیتال مطلبی است که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود . این نکته را در نر بگیرید که تولید محتوا فقط کافی نیست و باید این محتوا دیده و منتشر شود . شرکت گوگل محتوا را پادشاه معرفی می کند . (CONTENT IS THE KING)

امروزه سئو به ما استانداردهای یک محتوای مفید و ارزشمند را می آموزد و به ما یاد می دهد که چگونه محتوایی بسازیم که مخاطب ما را جذب کند .

اهمیت محتوا

استراتژیست محتوا چیست ؟

استراتژیست محتوا یک شغل است . کسی که این شغل را برعهده دارد محتوا تولید می کند . یک استراتژیست محتوا باید براساس زمانبندی و شرایط و موقعیت، محتوا را تولید کند.

نتیجه گیری :

یک استراتژیست باید محتوای خود را بگونه ای تهیه کند که مخاطب از دیدن آن لذت ببرد جذب آن شود

 حتما بخوانید

محتوای همیشه سبز چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس