آشنایی با ترفندهای اینستاگرام

در مقاله های قبلی ما شما را با چگونگی بازاریابی در اینستاگرام و برخی از ترفندهای آن آشنا کردیم در این مقاله سعی داریم که به بررسی ادامه این ترفندها بپردازیم . با ما همراه باشید .

آشنایی با ترفند های اینستاگرام

قبل از بررسی این مقاله به شما پیشنهاد مبکنم در ایتدا مقاله ترفندهای اینستاگرام را مطالع نمایید .

8- بکار بردن ترفند های اینستاگرام به عنوان ادیتور عکس

اینستاگرام امکانات و ترفند های متنوعی دارد. در این برنامه قابلیتی برای ادیت و ویرایش عکس ها وجود دارد، که بسیار مناسب است. اگر دوست داشته باشید تا از این بخش از ترفند های اینستاگرام برای تغییر دادن ویژگی های عکس مورد نظر خود استفاده کنید؛ می توانید ابتدا با روشن کردن گزینه ی save original photo در زمانی که به اینترنت متصل نیستید، ابتدا عکس خود را ویرایش کرده و سپس آن را منتشر نمایید. در نتیجه ی انجام این کار اینستاگرام پیغام خطا صادر می کند. بعد از انتخاب این گزینه می توانید اطمینان داشته باشید که عکس ویرایش شده، در گالری عکس های موبایلتان قرار دارد. در نهایت وقتی مانند همیشه بخواهید عکس را داخل این برنامه منتشر کنید، می توانید از امکان ویرایش عکس ها بدون منتشر شدن آن ها استفاده کنید.

 حتما بخوانید

ابزارهای انتخاب هشتگ مناسب در اینستاگرام

بکار بردن ترفند های اینستاگرام

در عکس پایین می توانید پیام خطای صادر شده توسط اینستاگرام را مشاهده کنید، که در زمان عدم اتصال به اینترنت به کاربر نمایش داده می شود.

خطای بارگذاری پست اینستاگرام

9- پنهان کردن عکس های تگ دار

یکی دیگر از جالب ترین ترفند های اینستاگرام پنهان کردن عکس های تگ دار است. ممکن است که بارها برایتان پیش آمده باشد که شخصی در برنامه ی اینستاگرام آیدی شما را روی یک تصویر تگ کند. اگر بخواهید که برخی از این عکس های تگ شده که در قسمت photo of you قرار دارند، دیده نشوند؛ باید بدانید که قابلیتی وجود دارد که امکان مخفی کردن آنها را برایتان فراهم آورده است. برای این منظور باید در بخش نمایه ی خود ابتدا به همان قسمت photo of you رفته که درست در پایین بخش بیو قرار دارد. آن را انتخاب کرده و سپس علامت سه نقطه را درست در بالای این بخش، انتخاب کنید.

پنهان کردن عکس های تگ دار

بعد از انتخاب آن و با نمایش hide photos میتوانید عکس هایی را که قصد مخفی کردنشان را دارید ( مانند تصویر پایین )، انتخاب کرده، و سپس امکان نمایش داده شدنشان را با کمک گزینه ی hide from profile غیر فعال نمایید. البته باید به این نکته توجه کنید که این عکس ها فقط مخفی می شوند، ولی روی نمایه ی شما به شکل پنهان باقی خواهند ماند.

انتخاب عکس

10- تایید تصاویر قبل از تگ شدن توسط دیگران

تایید تصاویر قبل از تگ شدن

طبق آنچه که در ترفند های اینستاگرام در بخش قبل گفته شد، می توانید عکس هایی که تگ شما روی آن قرار دارد را مخفی کنید. امکان دیگری نیز وجود دارد، که می توانید تنها با تایید خودتان عکس های ذکر شده در قسمت photo of you نمایش داده شوند. انجام این کار به این صورت است که در صورت تگ شدن پیغامی برای شما از طرف اینستاگرام ارسال می شود، که می توانید به طور دستی تگ خود را اضافه کنید. برای تنظیم این امکان، به همین قسمت مراجعه کرده و در بخش سه نقطه ی مربوطه، گزینه ی Tagging Options را انتخاب نمایید. در نهایت با انتخاب Add Manually می توانید این امکان را برای خودتان فعال نمایید. در نتیجه ی انجام این شیوه از ترفند های اینستاگرام این امکان را دارید که به شکل دستی روی عکس ضربه زده، و نام کاربری خود را انتخاب کنید. بعد از انجام این مراحل دو آپشن برای شما بوجود می آید. یکی گزینه ی show on My profile برای نمایش عکس، و یا گزینه ی hide from My profile را برای مخفی کردن عکس؛ که هر کدام را با توجه به نظر خود میتوانید انتخاب نمایید. مانند تصویر پایین :

مخفی کردن عکس پروفایل اینستاگرام

11- دیدن تصاویری از یک ناحیه ی خاص

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، امکان تماشای تصاویری از یک ناحیه ی خاص در ترفند های اینستاگرام وجود دارد. این نواحی می توانند از محل جغرافیایی زندگی شما، یا بخش دیگری باشد که علاقه مند هستید تا عکس ها و فیلم های مربوط به آنها را تماشا نمایید. این مورد از ترفند های اینستاگرام این امکان را برای یک شخص فراهم می کند که در کنار آشنایی با منطقه ی مربوطه در زمان سفر به طور کامل با جزئیات آن شامل، مکان های گردشگری، اقامتگاه ها، رستوران ها و .. آشنایی کافی را داشته باشد. اگر قصد فعال کردن این ترفند را دارید باید در ابتدا، یک مکان مشخص را بیابید.

دیدن تصاویری از یک ناحیه ی خاص

برای یافتن این ناحیه ی مشخص باید با کمک علامت ذره بین در پایین صفحه ی برنامه ی اینستاگرام که عمدتا برای جستجو به کار برده می شود، به قسمت place مراجعه کنید. ( مانند تصویر ) سپس نام منطقه ای را که قصد دارید تا تصاویر و ویدئوهای آن را دریافت کنید، در بخش جستجو وارد نمایید. بعد از جستجو تصاویر نمایش داده شده با Geotag لیست خواهند شد.

جستجو تصاویر نمایش داده شده با Geotag

12- جستجوی Geotag

اگر برایتان سوال پیش آمده است تا بدانید چطور می توانید بر اساس Geotag یک ناحیه، عکس های مورد نظر را تماشا کنید؛ ابتدا برای این جستجو باید عکس هایی را که از تگ مکان مورد نظرتان استفاده کرده را یافته، و سپس به بخش Geotag آنها مراجعه کنید. که درست در بالای عکس مورد نظر قرار گرفته اند. در نهایت می توانید عکس های آن منطقه را نیز مشاهده نمایید.

جستجوی Geotag

بعد از طی این مراحل در ترفند های اینستاگرام ، و انتخاب Geotag مورد نظر لیست تصاویر منطقه ی مربوطه به شکل تصویر پایین برایتان لیست خواهند شد.

انتخاب Geotag

13- پیدا کردن تصاویر گرفته شده در نزدیکی خود

اکنون می خواهیم تصاویری را در ترفند های اینستاگرام بیابیم که در نزدیکی موقعیت جغرافی خودمان گرفته شده اند. برای این کار در طی مراحل گفته شده در قسمت قبل بجای سرچ مکان مورد نظر در بخش جستجو، مانند تصویر زیر، گزینه ی current location را انتخاب می کنیم. بعد از انتخاب این بخش میتوانید مکان های مختلفی که در ادامه برایتان لیست می شوند را مشاهده نمایید. مکان مورد نظر را از بین آنها انتخاب کرده و تصاویری که از Geotag مربوطه استفاده کرده اند، را بررسی نمایید.

انتخاب مکان مورد نظر

لیست مربوط به نواحی مختلف به صورت زیر نمایش داده می شوند :

لیست مربوط به نواحی مختلف

کلیک بر روی هر ناحیه نیز عکس ها را به شکل زیر لیست می کند:

عکسهای هر ناحیه

14- افزایش ترافیک و بازدید یک سایت

مورد دیگری از ترفند های اینستاگرام این است؛ که بوسیله ی آن می توان بازدید یک سایت را افزایش داد. همانطور که میدانید، این مسئله به بهینه سازی آن کمک شایانی می کند. در بخش بیو ی اینستاگرام تنها یک بخش وجود دارد که می توان در آن آدرس url قرار داد تا کاربران بتوانند از آن برای مشاهده لینک مورد نظر استفاده کنند. یکی از ترفند های اینستاگرام قرار دادن لینک خاص، در بخش نمایه ی خود و درخواست از کاربران برای کلیک بر روی آن است.

افزایش ترافیک و بازدید یک سایت

15- مخفی کردن تصاویر تبلیغاتی آزار دهنده

یکی دیگر از ترفند های اینستاگرام مخفی کردن تبلیغاتی است که نمی خواهید آنها را به هر نحو در تایم لاین خود دریافت کنید. برای مخفی کردن این تبلیغات که در اثر دنبال کردن افراد یا لایک کردن برخی تصاویر و فیلم ها بوجود می آید، راه حلی وجود دارد. در عکس هایی که به منزله ی تبلیغات برایتان نمایش داده می شوند یک گزینه با علامت سه نقطه ی معروف وجود دارد؛ که مانند تصویر عموما سمت راست و بالای آنها قرار دارند. در آن گزینه ای با عنوان hide this  وجود دارد، که باید آن را انتخاب نمایید.

مخفی کردن تصاویر تبلیغاتی آزار دهنده

در نهایت علت این مخفی کردن تبلیغات توسط اینستاگرام پرسیده می شود که باید با پاسخ دهی به آن از شر تبلیغات مزاحم راحت شوید.

آشنایی با ترفندهای اینستاگرام

16- ارسال عکس ها به شکل شخصی برای دوستان

ارسال تصاویر برای دوستان و آشنایان به طور شخصی یکی دیگر از ترفند های اینستاگرام است. حتی اگر بخواهید می توانید عکس یا فیلمی را از صفحه ی شخص دیگری که به طور عمومی یا پابلیک در دسترس دیگران است؛ را برای کسانی که می خواهید ارسال کنید. البته اگر این صفحه غیر عمومی باشد، باید توسط کسی که قصد ارسال عکس را برایش دارید، دنبال شده باشد. لازم به ذکر است که این امکان در شبکه های اجتماعی دیگری مانند فیسبوک و تلگرام وجود دارد. برای ارسال این شیوه از عکس ها، باید در زمان ارسال آنها بجای گزینه ی followers گزینه ی direct  را در بالاترین قسمت صفحه انتخاب کرده، و بعد از آن شخص مورد نظر را انتخاب نمایید. یا اگر می خواهید در روش دیگری از ترفند های اینستاگرام ، عکسی را که شخص دیگری ارسال کرده است را برای دوستانتان ارسال کنید؛ بعد از باز کردن عکس از علامت دایرکت در پایین عکس این کار را انجام دهید. تمامی این مدل عکس ها در بخش دایرکت قابل دسترسی هستند.

 حتما بخوانید

ترفند های اینستاگرام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس