ارسال پیامک از طریق وب سرویس

ارسال اس ام اس با وب سرویس به لیست سیاه مخابرات

همه افراد در طول روز پیامک های تبلیغاتی بیشماری از جاهای مختلف و کسب و کارهای مختلف دریافت می کنند . برخی از کسب و کارها با اطلاعات کمی که از اصول بازاریابی اس ام اس دارند ، باعث می شوند که دریافت کنندگان ، خطوط خود را بر روی اس ام اس های ارسالی مسدود کنند . با این کار برخی از اس ام اس هایی که برای آن ها مفید نیز می باشد هم به دست آن ها نخواهد رسید . نمونه این پیامک های مفید ، آن هایی هستند که به عنوان مثال کد در سایت ها و اپلیکیشن ها در قالب کد تایید یا کد احراز هویت ارسال می شوند . راه حل این مشکل برای سایت ها و اپلیکیشن ها استفاده از ارسال اس ام اس با وب سرویس به لیست سیاه مخابرات است . در ادامه مقاله شما رو با این روش بیشتر آشنا خواهیم کرد . پس تا پایان این مقاله جهت بدست آوردن اطلاعات کامل با ما همراه باشید .

 

ارسال اس ام اس با وب سرویس

 

وب سرویس ارسال اس ام اس

وب سرویس ارسال اس ام اس در اصل قابلیتی است که برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان فراهم شده است که بتوانند بدون مراجعه به پنل ارسال اس ام اس  ، اس ام اس های خود را به گیرندگان ارسال نمایند . این قابلیت رو شما بیشتر در قالب پیامک هایی که از سایت ها و اپلیکیشن ها برای شما ارسال شده اند ، مشاهده کرده اید . زمانی که شما وارد سایتی می شوید و اطلاعات شخصی خود را تکمیل می نمایید اغلب برای تایید هویت و احراز شماره همراه شما ، پیامکی در قالب یک کد برای شما ارسال می شود که شما با وارد کردن آن کد در سایت مربوطه می توانید احراز هویت خود را کامل کنید . در لحظه ارسال این اس ام اس ، برنامه نویس آن سایت زیر ساختی را فراهم کرده است که کد مرتبط با سایت ، به یک پنل ارسال اس ام اس متصل و از طریق آن بتواند پیامک احراز هویت را ارسال کند . از آن طرف قضیه ، در حقیقت پنل ارسال اس ام اس ، زیر ساختی را برای برنامه نویس فراهم ساخته است که این شخص بتواند کدهای مربوط به سایت ها و اپلیکیشن هایی که توسط خود او تولید شده است به پنل مربوطه وصل شود و دیگر نیازی به مراجعه به پنل وجود نداشته باشد . تنها موردی که شاید باعث شود برنامه نویس به پنل مراجعه کند ،بحث شارژ ریالی پنل و اعتبار باقیمانده پنل جهت ارسال های اس ام اس است که در صورت اتمام اعتبار ، اس ام اس های ارسالی علی رغم استفاده از وب سرویس ، ارسال نمی گردند .

 

شماره های بلک لیست مخابرات

طبق بازخوردی که ما از سامانه پیام کوتاه رایسان داریم و نظر سنجی ای که بین برخی از مشتریان انجام دادیم ، متوجه شدیم که خیلی از افرادی که اس ام های های تبلیغاتی را دریافت نمی کنند ، خودشان دقیقا نمی دانند در چه وضعیتی هستند و قرار است کدام مدل پیامک ها را دریافت کنند و کدام مدل پیامک ها را دریافت نکنند . بر اساس ذهنیتی که ما از مشتریان بدست آوردیم ان ها نیز علاقمندند برخی از اس ام اس ها رو حتی خیلی فوری و سریع دریافت کنند و اصلا علاقه ندارند که این مدل اس ام اس ها به دست آن ها نرسد . البته برخی افراد با انتخاب خود و به صورت آگاهانه شماره خود را جزو لیست سیاه مخابرات قرار داده اند تا تعداد اس ام اس های دریافتی تبلیغاتی آن ها کم شود اما برخی افراد نیاز ندارند که هیچ یک از این مدل اس ام اس ها برای آن ها ارسال نشود .

قطعا شما به عنوان صاحب سایت و کسب و کار مربوطه تمایل دارید که اس ام اس هایی که در سایت یا اپلیکیشن شما برای گیرندگان ارسال می شود قطعا بدست آن ها برسد و تنها راهی که می توانید برای این موضوع داشته باشید این است که از قابلیت ارسال اس ام اس از طریق وب سرویس استفاده کنید .

 

 

ارسال پیامک از طریق وب سرویس

 

خط ارسال اس ام اس وب سرویس

شاید برای شما نیز سوال باشد که چگونه ارسال هایی که از طریق وب سرویس انجام می گیرند ، قرار است همگی به دست مخاطبین و حتی آن هایی که در لیست سیاه مخابرات هم هستند برسد . در پنل ارسال اس ام اس شرکت رایسان ، این قابلیت فراهم شده است که ارسال اس ام اس هایی که از طریق وب سرویس توسط کاربران به صف اصلی ارسال سامانه ی ما ، فرستاده می شوند ، همگی به خط اپراتوری وصل می شوند که به صورت خدماتی کار کرده و تمام متن ها را به تمام مخاطبان ارسال می کند . بنابراین شما دغدغه ارسال به شماره های بلک لیست را در سامانه پیام کوتاه رایسان نخواهید داشت و ما به شما این اطمینان را می دهیم که تمام پیامک هایی که شما از طریق وب سرویس در پنل رایسان ارسال کنید ، به دست مخاطبین نهایی خواهد رسید . خط خدماتی در اصل همان خطوطی هستند که پیش شماره های اپراتورهای پیام کوتاه همراه اول شروع می شوند و هیچ تفاوتی از نظر فنی با بقیه شماره ها ندارند و تنها تفاوت مهم ان ها همین ارسال پیامک به شماره های لیست سیاه مخابرات است .

 

 

سرعت ارسال اس ام اس از طریق وب سرویس

طبیعتا افرادی که قرار است از وب سرویس استفاده کنند انتظار دارند ارسال اس ام اس ها به سرعت انجام گیرد و هیچ معطلی برا این امر وجود نداشته باشد . اما نکته ای را در این باره باید در نظر داشته باشیم . به قالب های متن هایی که برای احراز هویت در سایت ها یا اپلیکیشن ها ارسال می شود دقت کنید . همانطور که مشخص است اغلب قالب این متن ها به گونه ای است که درون آن ها لینک سایت یا اپلیکیشن وجود دارد . زمانی که این گونه متن ها به سمت اپراتورها ارسال می شوند ، متن داخل آن ها چک می شود و بعضی مواقع این چک شدن متن درون ان ها موجبات کندی ارسال را فراهم می کند . پس مستحضر باشید که خطوط خدماتی ارسال اس ام اس ، هیچ تفاوتی با بقیه خطوط معمولی از نظر فنی ندارند و اگر کندی یا وقفه ای در ارسال اس ام اس بوجود بیاید قطعا به همین موضوع موجود بودن لینک درون متن اس ام اس ربط دارد و هیچ مشکل فنی دیگری در این رابطه وجود نخواهد داشت .

 

 

تهیه خط خدماتی بدون ضمانت

اگر شما هم برای تهیه خط خدماتی اقداماتی را انجام داده باشید ، به این مورد رسیده اید احتمالا که اپراتور ها برای خط خدماتی ضمانت های مالی مانند سفته های 20 یا 50 میلیون تومانی نیاز دارند . این ضمانت برای این موضوع است که شما پس از تبدیل خط به یک خط خدماتی ، ارسال های متنی با موضوعیت تبلیغاتی نداشته باشید چون این قضیه برای خود اپراتور ارائه دهنده نیز مسئولیت های قانونی دارد . پس آن اپراتور ارائه دهنده خط خدماتی نیز باید این اطمینان را از سمت شما داشته باشد که استفاده ی شما از این خط خدماتی صرفا برای اس ام اس های اطلاع رسانی میباشد . برای حل این مشکل در سامانه پنل پیامکی شرکت رایسان ، شرایطی فراهم شده است که شما نیازی به ارائه سفته های مالی و ضمانت نامه ها نداشته باشید . برای ارسال اس ام اس هایی که جهت اطلاع رسانی و از طریق وب سرویس ارسال می شوند ، ما به مشتریان خود خطوط خدماتی ارائه می دهیم تا ان ها شرایط سخت اداری و تاییدیه هایی که گاها به چند ماه زمان نیاز دارند ، نیازی نداشته باشند و کل این مراحل در 1 ساعت برای کاربران آماده سازی می گردد .

 

 

 

تایید متن ارسال اس ام اس وب سرویس به لیست سیاه

یکی از اقداماتی که خود اپراتورهای خدمات پیام کوتاه همراه اول انجام می دهند تایید متون ارسالی به سمت آن ها می باشد . اگر این قضیه تایید متن سمت اپراتورها برای هر خط خدماتی و هر متن بخواهد انجام گیرد ، شاید بعضی مواقع معطلی هایی بوجود بیاورد که از نظر کاربر و عملکرد سایت و اپلیکیشن مشتریان ، اختلال در سیستم آن ها محسوب بشود . برای این قضیه در پنل اس ام اس شرکت رایسان ، سیستم نظارت و مانتیورینگی در نظر گرفته ایم که تمام متن هایی که توسط خط خدماتی ارسال می گردد ابتدا سمت خود ما بررسی و تایید گردند و سپس به سمت اپراتور مربوطه ارسال شوند . زمانی که شما از قابلیت ارسال اس ام اس از طریق وب سرویس استفاده می کنید یک مرتبه در ابتدای امر ، قالب متن شما چک می گردد تا ما آگاه باشیم که مضمون پیامک های ارسالی شما از طریق وب سرویس چه خواهد بود . پس از آن و در صورت تایید از سمت ما ، می توانیم شرایطی فراهم کنیم که متن ارسالی شما از آن به بعد سمت اپراتور نیاز به تایید شدن نداشته باشد و همان لحظه ای که اس ام اس از طریق پنل ما به سمت اپراتور ارسال می شود ، از اپراتور هم به سرعت به مشترک نهایی ارسال گردد . با این مراحل ، دیگر نیاز به هماهنگی و تاییدیه های اپراتور نیست و ما می توانیم با هماهنگی که با شما به عنوان کاربر خودمان داریم و با آگاهی ای که از مضمون متن های ارسالی شما داریم ، این امر را در زمان کمتری انجام دهیم تا اس ام اس های احراز هویت و تایید هویت سایت و اپلیکیشن های شما بدون تاخیر برای مخاطب ارسال گردد .

کلام آخر :

قطعا شما نیز به عنوان دارنده و صاحب یک سایت یا اپلیکیشن دغدغه رسیدن بدون تاخیر اس ام اس های احراز هویت را دارید . اگر شما به عنوان برنامه نویس و توسعه دهنده مشغول به کار باشید این دغدغه برای شما نیز در ارتباط با مدیر سایت یا اپلیکیشن هایی که برای آن ها تولید کرده اید وجود خواهد داشت . ما در شرکت رایسان سعی کرده ایم تا حد امکان دغدغه ارسال اس ام اس و پس از آن ارسال بدون تاخیر اس ام اس را رفع کنیم تا کاربر زمان ثبت نام و تایید هویت یا ورود به پنل کاربری خود در سایت و اپ شما ، تاخیری نداشته باشد و موجبات نارضایتی کاربر فراهم نشود .

مشاوران ما در شرکت رایسان جهت پاسخگویی در زمینه ارسال اس ام اس از طریق وب سرویس به تمام شماره ها آماده همکاری با شما هستند .

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس