قیف فروش چیست

بارها در ذهن شما این سوال پیش آمده که به چه صورت کاربران سایت را افزایش دهیم . سپس بتوانیم آن ها را به خریدار برای سایت خود تبدیل نماییم .

قیف فروش

بارها در ذهن شما این سوال پیش آمده که به چه صورت کاربران سایت را افزایش دهیم . سپس بتوانیم آن ها را به خریدار برای سایت خود تبدیل نماییم . متاسفانه برای همه تجارت ها یک تکنیک واحد برای این کار وجود ندارد و هرکدام از تجارت ها باید از شیوه و روش خود برای به دست آوردن کاربرو تبدیل آن به مشتری و نگهداری آن مشتری تلاش نمایند . در این مقاله ما قصد داریم شما را با مبحث قیف فروش یا(conversion funnel) که به شما کمک بسیار زیادی می کند آشنا نماییم .

قیف فروش چیست ؟
قیف فروش پروسه و مسیری است ک شما انتظار دارید کاربر به خرید هدایت شود و مشتری شما باقی بماند .
توجه کنید که تعداد کاربرانی که وارد سایت شما می شوند که ورودی قیف هستند نسبت به خریداران و مشتریان واقعی بسیار بیش تر است . یعنی نسبت خریداران  به کاربران یک عدد بسیار کوچک است . درست است که تعداد ورود هرچه بیشتر باشد تعداد مشتریان و خریداران هم بیشتر می شود اما شما باید به تمام مراحل و فعالیت های بازاریابی درون سایت هم توجه ویژه نمایید .

پروسه قیف فروش
یک قیف فروش در کل به چهار قسمت تبدیل می شود :
1-    جذب
2-    تبدیل
3-    خرید
4-    لذت

جذب : انجام تمام فعالیت هایی نظیر بهینه سازی وب سایت ، استفاده از کلمات کلیدی ، بازاریابی و تبلیغات که بازدید کننده را به سمت وب سایت شما هدایت نماید .

تبدیل : گذاشتن پیشنهادهای ویژه مانند عضویت ، امکانات ویژه برای کاربران وب سایت کارران را ترغیب می کند تا در وب سایت شما عضو شوند و اطلاعات تماسشان را در اختیار شما قرار دهند .

خریدکردن : گذاشتن پیشنهادهای ویژه و شگفت انگیز در صفحه اول وب سایت و امکانات دیگری مانند نمایش بزرگ دکمه خرید ، یا مثلا نوشتن جمله همین الان خریداری نمایید کاربر را به سمت خرید می کشد  .

لذت : سعی نمایید برای خریدار لذتی را فراهم نمایید تا در سایت شما باقی بماند . همین مشتری می تواند مشتری دیگری برای سایت شما جذب نماید . مثلا به همراه یک کالا که خریداری می کند هدیه ای ارائه دهید .مثلا شرکت رایسان برای مشتریان خدمات پشتیبانی و پس از فروش را در نظر گرفته است .

برای ایجاد قیف فروش اقدام کنید :
برای ایجاد قیف فروش چهار مرحله اصلی را درنظر بگیرید و امکانات خود را یادداشت کنید و تمام حفره ها را برطرف نمایید .
آژانس دیجیتال مارکتینگ رایسان با داشتن تیمی حرفه شما در تمامی این مراحل همراهی خواهد کرد .برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس باما به صفحه تماس با مراجعه نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس