معرفی سئو کلاه سفید

سئو به طور کلی به سه دسته سئو کلاه سفید ، کلاه خاکستری و کلاه سیاه تقسیم می شود . سئوکار کلاه سفید کسی است که تمام فعالیت ها ی سئو سایت خود را به طورکامل طبق قوانین گوگل انجام می دهد. به همین دلیل از طرف گوگل هیچ جریمه ای نخواهد شد اما سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید قرار دارد و سئو کار کلاه سیاه از روش های غیر قانونی برای ارتقاء رتبه وب سایت خود استفاده می کند . و اما سئو کار کلاه خاکستری بین سئو کار کلاه سفید و کلاه سیاه قرار دارد یعنی رتبه وب سایت خود را نه کاملا قانونی و نه کاملا غیر قانونی افزایش می دهد .

سئو کلاه سفید چیست ؟

سئو کلاه سفید به مجموعه ای از تکنیک هایی گفته می شود که مدیران وب سایت ها برای افزایش رتبه وب سایت خود در موتورهای جستجو طبق قوانین گوگل از آن ها استفاده می کنند . سئو کلاه سفید ممکن است زمان بر باشد اما اگر شما برای وب سایت خود از سئو سفید استفاده نمایید هیچ گاه به مشکل نمی خورید و رتبه وب سایت خود را از دست نخواهید داد .

در زیر به معرفی برخی از تکنیک های سئو کلاه سفید می پردازیم .

تولید محتوا :

محتوا در سئو کلاه سفید از اهمیت ویژه ای برخوردار است . سعی کنید محتوای تولید شده توسط شما غیر کپی و جامع باشد . همانطور که در مقاله بازاریابی محتوا چیست گفتیم محتوا پادشاه است .و رعایت اصولی مانند تگ های h، تعداد کلمات در محتوا ، گذاشتن عنوان برای عکس ها به شما کمک بسیار زیادی خواهدکرد .
اگر شما در نوشتن محتوا اصول را رعایت نمایید گوگل متوجه خواهد شد و رتبه وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد .

استفاده از بک لینک های طبیعی :

بک لینک یعنی سایت های دیگر لینک وب سایت و صفحات سایت شما را در وب سایت خود قراردهند و کاربران سایت خود را وارد سایت شما کنند . سعی کنید لینک سایت شما در سایت هایی که اعتبار بیشتری برای گوگل دارد قرار بگیرد .

اگر لینک سایت در سایت های مرجع قرار بگیرد به دلیل اینکه لینک سایت شما توسط چنین سایت هایی تبلیغ شده است نزد گوگل ارزش و اعتبار بیشتری می گیرد .

به روز رسانی مقاله های قبلی :

باتوجه به آنچه که بارها گفته ایم و می دانید محتوا اهمیت بالایی دارد . ممکن است شما در نوشته های قبلی خود اصول محتوا را رعایت نکرده باشید محتوای مقاله های قبلی خود را آپدیت کنید و دوباره بنویسید .

 حتما بخوانید

خرید بک لینک خوب و تاثیر آن در سئو

فعالیت در شبکه های اجتماعی :

لینک مقالات خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهید . شبکه هایی مانند گوگل پلاس ، لینکدین ، توییتر برای گوگل اهمیت ویژه ای دارند و قرار دادن لینک صفحات در این شبکه ها باعث افزایش رتبه سئو می شود .

شبکه هایی مانند اینستاگرام و تلگرام نزد گوگل از اهمیت ویژه ای برخوردار نیستند اما با توجه به اینکه در کشور ما تعداد افرادی که از این شبکه ها استفاده می کند بسیار زیاد است.فعالیت در این شبکه ها باعث افزایش تعداد بازدید کننده و کاربر سایت شما می شود  .

افزایش تعداد بازدید کننده

طراحی سایت به صورت ریسپانسیو :

همانطورکه در مقاله طراحی سایت به صورت ریسپانسیو گفتیم از آنجایی که امروزه بیشتر کاربران برای بازدید از وب سایت ها از موبایل و تبلت استفاده می کنند باید سایت های خود را به صورت ریسپانسیو طراحی نمایید تا بتوانند با ابعاد مختلف دستگاه ها سازگار باشند . این سازگاری باعث افزایش تعداد کاربران و بازدید وب سایت می شود که در افزایش رتبه سایت موثر است .

فعالیت در سایت ویکی پدیا :

ویکی پدیا یکی از بزرگترین وب سایت های جهان می باشد . اگر شما بتوانید لینک مقالات خود را در ویکی پدیا قرار دهید گوگل ارزش بسیار زیادی برای وب سایت شما قائل می شود .

برای اینکه بتوانید لینک خود را در ویکی پدیا قراردهید باید در آن فعال باشید . برای مثال زمانی که مقاله ای را برای وب سایت خود می نویسید موضوع آن را در ویکی پدیا جستجو کنید و اگر در مورد آن موضوع مطلبی موجود بود آن را کامل کنید . پس از مدتی فعالیت در ویکی پدیا می توانید لینک مقالات خود را به عنوان لینک منبع مقاله در آن قرار دهید .

سرعت سایت :

در افزایش سرعت سایت خود کوشا باشید . کاربران برای بازشدن صفحات سایت شما چند ثانیه بیشتر منتظرنمی مانند و اگر سرعت سایت شما کم باشد به سمت سایت هایی رقیب شما کشیده می شوند .

درسئو کلاه سفید محتوا اهمیت بسیار ویژه ای دارد و تاثیر زیادی روی آن می گذارد به همین دلیل سئو کلاه سفید بیشتر در سایت هایی که بر روی محتوا تمرکز بیشتری دارد استفاده می شود .

ما در این مقاله سئو کلاه سفید را معرفی و برخی از تکنیک های آن رابررسی کردیم در مقالات بعدی به معرفی و بررسی تکنیک های کلاه سیاه و خاکستری خواهیم پرداخت  .

 حتما بخوانید

تبلیغات گوگل یا ادورز چیست ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس