سیستم عامل اندورید چیست

در مقاله ها قبلی به معرفی نرم افزار اندروید و برخی از نسخه های آن پرداختیم در این مقاله نسخه های بعدی را معرفی و در مورد انواع آن ها به توضیح خواهیم پرداخت.

نرم افزار اندروید

نسخه 2.1 :

این نسخه در زمان خود مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفتو بسیاری از افراد ای نسخه از اندروید را بر روی گوشی های خود نصب کردند . در این نسخه بسیاری از ایراداتو اشکالات نسخه قبلی برطرف شد . این نسخه با نام نان خامه ای به بازار عرضه شد .

از امکاناتی که به این نسخه اضافه شد می توان به اضافه کردن  wallpaper و صفحه نمایش متحرک اشاره کرد .
که استقبال بسیاری از آن شد . یکی دیگر از قابلیت هاتبدیل صدا به گفتار بود یعنی کاربران با گوشی خود صحبت میکنند و بدون آنکه در صفحه کلید چیزی تایپ نمایند این متون با صدا و گفتار وارد می شود .
برای عرضه این نسخه گوگل با همکاری شرکت htc  گوشی nexus one  را به بازار عرضه کرد گوشی که در آن این نسخه بدون هیچ نوع تغییری و درست همان اندروید مورد انتظار گوگل ارائه شد .

 حتما بخوانید

معرفی و بررسی سیستم عامل اندروید

اندروید 2.2 :

این نسخه از اندروید در مارس 2010 با نام froyo  به بازار عرضه شد .از ویژگی های مهمی که به این نسخه اضافه شده است قفل pin بود و کاربرانی که قفل اندروید را دوست نداشتند و یا مناسب سیاست های کاریشان نبود و به شیوه ای ایمن تر نیاز داششتند قادر به استفاده از این روش شدند .

این نسخه به گونه ای عرضه شد تا در محیط های شرکتی هم از آن ها به عنوان یک ابزار کاری استفاده شود .
همچنین قابلیت های مانند هات اسپات وای فای ، پشتیبانی از فلاش و… نیز به آن ها اضافه شد .

نسخه 2.2 اندروید

نسخه 2.3 :

این نسخه چند ماه بعد از نسخه foryo  با نام نان زنجبیلی به بازار ارائه شد . این نسخه شامل تغییرات ظاهری بسیار زیادی بود و گوگل برای عرضه این نسخه از اندروید همکاری خود با شرکت سامسونگ را آغاز نمود و گوشی  nexus s را تولید کرد .
هنوز هم کاربرانی وجود درند که از این نسخه اندروید استفاده می نمایند .گوگل در سال 2017 اعلام کرد که حدود 6% افراد که از اندریود استفاده می نمایند از این نسخه استفاده می کنند . یکی از برترین ویژگی هاییکه به این نسخه اضافه شده است قابلیت nfcاست.

نسخه 3 :

این نسخه از اندروید از برترین و بزرگ ترینبه روز رسانی های اندروید بود . این نسخه از اندروید برای تبلت ها و گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ تولید شد . گوگل برای عرضه این نسخه با شرکت موتورلا همکاری کرد و تبلت xoom  به بازار عرضه شد . ارائه این تبلت در رراستای رقابت با ipad iphon  بود .

نسخه 4 :

این نسخه با نام ساندویچ بستنی به بازار ارائه شد . در این نسخه برخی ویژگی های نسخه 2.3 با 3 ترکیب میشود تا سیستم عامل مشترک برای گوشی همراه و تبلت به بازار ارائه شود . ساندویچ بستنی بی شک بزرگ ترین تغییر اندریود در حوزه گوشی های همراه به شمار می رود .  این نسخه برای اولین بار بر روی گوشی galaxy nexus  ارائه شد.

ویژگی بسیار مهمی که با ارائه این نسخه عرضه شد ویژگی تشخیص چهره بود که امروزه تغییرات زیادی یافته است .
همچنین در این نسخه صفحه کلید با تغییرات بسیاری روبه رو شد و اقداماتی در خصوص غلط های متن , ارائه پیشنهاد متن اضافه گردید .

                        نسخه 4 اندروید

نسخه 4.1 :

گوگل در کنفرانس  I/O  در سال 2013 این نسخه را با نام آبنبات چوبی ارائه کرد . این نسخه باز نعریف استراتژی گوگل در بازار تبلت ها است . گوگل برای عرضه این نسخه با شرکت ایسوس همکاری کرد و JELLY BIN  بر روی nexus 7 نصب شد .

نسخه 4.2 :

این نسخه از اندروید در راستای نسخه 4.1 به بازار عرضه شد . اما در این نسخه شاهد قابلیت های اساس و تازه ای بودیم و قابلیت های جدیدی اضافه شد .

نسخه4.3 :

در این نسخه از اندروید تغییرات اساسی ایجاد نمی شود و فقط چندین بهینه سازی در عملکرد سیستم عامل ایجاد می شود . این نسخه از اندروید برای معرفی نسل دوم nexus 7  ارائه می شود .

اندروید 4.4 :

در اکتبر 2013 نستله تولید کننده بیسکوییت های کیت کت به همکاری با گوگل پرداخت و گوگل با همکاری با این شرکت نسخه کیت کت خود را بر روی نکسوس 5  نصب نمود . این نسخه با تغییرات زیادی همراه نبود اما کیت کت سیستم عاملی سریع تر و بهینه تر از سایر نسخه های اندروید بود که در آن مصرف منابع به شکل بهینه صورت گرفت . با این که از ارائه این نسخه 5 سال می گذزد هنور 15 در صد افرار از این نسخه استفاده می نمایند .

 حتما بخوانید

تفاوت اندروید و آی او اس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس