تاثیر نام سایت در سئو

احتمالا شما هم بحث های مختلفی درباره تاثیر اسم نام سایت در سئو در سایت ها و انجمن های مختلفی شنیدین و دیدین که صحبت ها مختلف بوده به همین دلیل امروز مقاله ای درباره این موضوع را نوشتیم . جاهای مختلفی گفته شده که اسم دامین خیلی مهم هست و تاثیر زیادی در سئو سایت شما دارد ولی شما باید در نظر بگیرید که به گفته کارشناسان پارامترهای مختلفی در سئو تاثیر گذار است و اسم دامین یا اسم سایت هم در این پارمتر ها هست ولی این که این پارامتر خیلی مهم باشد یا نه باید در موردش توضیح بدیم .

با توجه به پارمترهای مختلف تاثیر اسم سایت در سئو خیلی مهم نیست ولی بی تاثیر هم نیست . ببینید برای اینکه شما از این حداقل استفاده کنید میتوانید از کلمه کلیدی مورد نظرتون در اسم سایت استفاده کنید و این به شما در اهداف سئو خودتان با توجه به کلمات کلیدی که سایت را بر پایه آن بنا کرده اید کمک خواهد کرد .شما باید در نظر بگیرید که قطعا سئو کردن اصولی اعم از سئو داخلی و سئو خارجی  مهم تر از اسم سایت می باشد ولی در مقیاس خیلی کم هم تاثیر گذار هست . معمولا اسم سایت را خیلی ها  روی برند انتخاب میکنند و بعضی ها هم روی کلمه کلیدی تمرکز میکنند .

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

با توجه به اینکه خیلی از سایت ها از جمله سایت رایسان هیچ کلمه کلیدی و هدفی در اسم سایت خودشان ندارند و فقط اسم برند را برای دامنه سایت انتخاب میکنند و جالب تر اینکه سئو خیلی قوی دارند . به طور مثال سایت بامیلو که یک سایت فروشگاه اینترنتی هست ولی هیچ اثری از فروشگاه در اسم دامین شما مشاهده نمیکنید یا خیلی سایت های دیگه که شما با چند کلیک ساده و جستجو میبینید که خیلی از سایت ها سئو سایت خیلی قوی دارند ولی نام دامنه کوتاه و بیزنسی دارند . مثال دیگه سایت رایسان که با کلمات مختلفی سئو خوبی دارد مثلا کلمه طراحی سایت در اصفهان که هیچ ربطی به اسم سایت یعنی رایسان ندارد ولی در صفحه اول گوگل قرار گرفته است  .

 حتما بخوانید

انتخاب نام سایت بر چه اساسی باشد؟

تاثیر پسوند نام دامین در سئو

در مورد پسوند نام دامین باید شما اهداف سایت مورد نظرتون  را بررسی کنید که آیا سایت شما قراره  در سطح دنیا بازدید و کاربر داشته باشه یا فقط موقیعت جغرافیایی واسه شما مهم هست و قراره فقط افرادی که تو ایران هستند از سایت شما بازدید کنند  اگر هدف اول را دنبال میکنید باید شما از دامین بین المللی استفاده کنید و مثلا در سطح تجاری از دات کام استفاده کنید اگر مخاطبان شما از ایران هستند باید دات آی آر استفاده کنید ولی هر کدوم مزایا و معایبی هم دارند مقلا اگر شما در آینده بخواهید از تبلیغات گوگل استفاده کنید گوگل باتوجه به تحریم های که ایران دارد پسوند دات آی آر  را  به رسمیت نمیشناسد و باید از دامین دیگه استفاده کنید و بعد ریدایرکت انجام بدین  . در نتیجه باید شما اهداف خودتان را قبل از سئو کردن سایت در نظر بگیرید .

دامین را چند ساله ثبت کنیم ؟

این مورد جز پارامتر های  خیلی خیلی کم تاثیر سئو سایت محسوب می شود ولی به دلیل اینکه تاریخ انقضا سایت را گوگل چک میکند و مدت اعتبار را بررسی میکنند پیشنهاد می شود دامین را حداقل 2 سال تا 5 سال ثبت کنید . این ثبت چند ساله موقعی اهمیت پیدا میکند که شما سایت موردنظر خودتان را بروز رسانی کامل انجام میدادید و بحث سئو سایت را به صورت حرفه ای دنبال میکردید و سایت مورد نظر شما به درجات خوبی از لحاظ گوگل و همچنین فروش رسانده باشید ولی موقع انقضا دامین که فرا رسیده فراموش کردید و دامین را از دست دادید و یک نفر دامین را شما خریداری نموده است و تمام زحمات چند ساله خودتان را با بی توجهی از دست داده اید .

 حتما بخوانید

چگونه یک طراح سایت شویم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس